جبهه ملی ایران- اروپا درباره اعدام های سیاسی اخیر و

بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا درباره اعدام های سیاسی اخیر و حملات مرگبار به مقر احزاب کرد ایرانی
جبهه ملی ایران- اروپا نخست اعدام سیاسی و انتقام‌جویانه سه جوان زجردیدهِکُرد، زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین‌پناهی را شدیداً محکوم می‌کند و سپس، بمب‌باران مقر ٬حزب دموکرات کردستان ایران٬ و ٬حزب دموکرات کردستان٬ و کشتن چندین تن از اعضای این دو حزب را نیز جنایتی بزرگ بشمار میآورد.

 

هممیهنان آزاده،

با آگاهی به اینکه:

- شکنجه، قتل و کشتار با هر انگیزه و دلیلی یک عمل ضد انسانی است و نتنها مشکلی را از میان بر نمی‌دارد، بلکه مشکلات موجود را بیشتر و شدیدتر هم می کند،

- اعدام یک جنایت رسمی دولتی است. دولتی که اعدام می‌کند بازدارندگی اخلاقی خشونت و آدمکشی را در کشور شکننده تر می نماید،

- خشونت و مبارزات مسلحانه تاکنون نتوانسته اندو نمی‌توانند به آزادی، دموکراسی و عدالت اجتماعی منجر گردند،

جبهه ملی ایران- اروپا نخست اعدام سیاسی و انتقام‌جویانه سه جوان زجردیدهِکُرد، زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین‌پناهی را شدیداً محکوم می‌کند و سپس، بمبباران مقر ٬حزب دموکرات کردستان ایران٬ و ٬حزب دموکرات کردستان٬ و کشتن چندین تن از اعضای این دو حزب را نیز جنایتی بزرگ بشمار میآورد. ما خواهان پایان درگیری‌های مسلحانه میان جمهوری اسلامی و احزاب کرد نامبرده هستیم. جای احزاب کردستان ایران درکنارِ دیگر اپوزیسیون ایران برای برپاساختن جمهوری سکولار و دموکراتیک ایران می باشد.

حکم اعدام باید در ٬جمهوری اسلامی ایران٬ هم، غیرقانونی گردد. امروزهحکم قصاص و دیگر احکام جزایی اسلامی براستی کهنشانه‌هایی از بربریت ۱۴۰۰ سال پیش می‌باشد و باید جای آن‌ها قوانین و احکام مدرن مدنی وضع و اجرا گردد.

ما از حقوق شهروندی و مبارزات مسالمت آمیز ملت ایران برای آزادی‌های مدنی، حکومت ملی و دولت اجتماعی پشتیبانی می‌کنیم!

جبهه ملی ایران- اروپا

دهم شهریورماه ۱۳۷۹

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: