گزارش تصویری اختر قاسمی از برنامه روز جهانی حقوق بشر در کلن‎

سالن با عکس هایی از نسرین ستوده وکیل زندانی آراسته شده بود. جعفر مهرگانی از چهره های فرهنگی قدیمی ساکن کلن ابتدا به حضار خوش آمد گفت و سپس عباس سلیمی از فعالین حقوق بشر در رابطه با وضعیت حقوق بشر در ایران سخنانی ایراد کرد. ویدئویی در باره ی نسرین ستوده و وضعیت او به نمایش گذاشته شد. سهیلا ستاری بخش هایی از کتاب پرستو فروهر به نام " سرزمینی که پدر و مادرم در آن به قتل رسیدند " را با توضیحات خود خواند که بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت و جو سنگینی بر سالن حاکم شد.

سالن با عکس هایی از نسرین ستوده وکیل زندانی آراسته شده بود. جعفر مهرگانی از چهره های فرهنگی قدیمی ساکن کلن ابتدا به حضار خوش آمد گفت و سپس عباس سلیمی از فعالین حقوق بشر در رابطه با وضعیت حقوق بشر در ایران سخنانی ایراد کرد. ویدئویی در باره ی نسرین ستوده و وضعیت او به نمایش گذاشته شد. سهیلا ستاری بخش هایی از کتاب پرستو فروهر به نام " سرزمینی که پدر و مادرم در آن به قتل رسیدند " را با توضیحات خود خواند که بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت و جو سنگینی بر سالن حاکم شد. شهلا فرید از طرف حامیان مادران پارک لاله کلن عکس هایی را که در باره ی نقض حقوق زنان و حجاب اجباری در ایران آماده کرده بود با توضیح به شکل نمایش اسلاید به حضار ارائه کرد. در بخش هنری برنامه فرهاد کمدین ایرانی و موسیقی گروه بهروز شاهیده و آرمان سیگارچی با صدای بی تا فراهانی فضای غمگین سالن را بعد از شنیدن و تکرار نقض حقوق بشر در ایران به فضایی شاد تبدیل کرد.

 

روز شنبه به مناسبت سالگرد تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر دو گردهمایی از طرف سازمان ها و گروه های مختلف در شهر کلن برگزار شد.

ابتدا تظاهراتی در مرکز شهر کلن که به دعوت جمعیت دفاع از زندانیان سیاسی ایران و حامیان مادران پارک لاله ـ کلن برگزار شد (لینک گزارش تصویری) و سپس مراسمی به دعوت چند مرکز و انجمن ایرانیان در کلن: انجمن پویا، انجمن زنان ایرانی، جمعیت پشتیبانی از مبارزات مردم ایران، حامیان مادران پارک لاله و خانه همبستگی برگزار شد.

 


منبع: 
گویا
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.