کشف خانه تیمی مرتبط با حملات اهواز

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، روز سه‌شنبه ۲۵ سپتامبر، با انتشار عکس‌هایی مدعی شد که "خانه تیمی" عوامل حمله اخیر اهواز را کشف کرده است. وزارت اطلاعات ایران با انتشار اطلاعیه‌ای همچنین مدعی شده که در همان "دقایق آغازین" حادثه تروریستی اهواز هویت تیم پنج‌نفره تروریستی" شناسایی شد.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، روز سه‌شنبه ۲۵ سپتامبر، با انتشار عکس‌هایی مدعی شد که "خانه تیمی" عوامل حمله اخیر اهواز را کشف کرده است.
وزارت اطلاعات ایران با انتشار اطلاعیه‌ای همچنین مدعی شده که در همان "دقایق آغازین" حادثه تروریستی اهواز هویت تیم پنج‌نفره تروریستی" شناسایی شد.
این وزارتخانه این افراد را وابسته به گروه‌هایی دانسته که آنها را "تجزیه‌طلب تکفیری تحت حمایت کشورهای مرتجع عربی" خوانده است.
جمهوری اسلامی گروه‌های جهادی سنی‌مذهب را "گروه‌های تکفیری" توصیف می‌کند.
همچنین ادعای وابستگی به "کشورهای عربی" در حالی مطرح شده که روز دوشنبه، آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد که این حمله "کارآنهایی که دستشان در جیب سعودی و امارات عربی است".
این در حالی است که امارات هرگونه نقش داشتن در این حادثه را رد کرده است.
وزارت اطلاعات ایران همچنین از "کشف خانه تیمی این تروریست‌ها" خبر داده و اضافه کرده که "۲۲ نفر از عوامل پشتیبانی‌کننده و دخیل در این حادثه" نیز دستگیر شده‌اند.
بر اساس اطلاعیه وزارت اطلاعات ایران، از این خانه "مواد منفجره، وسایل نظامی و امکانات ارتباطی" کشف و ضبط شده است.
روز شنبه گذشته در یک حمله به رژه نیروهای نظامی در اهواز 25 نفر کشته شدند.

 

http://yon.ir/l1UTd

 

منبع: 
رادیو فرانسه
بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: