اعتصاب فرهنگیان ایران با گستردگی در سراسر کشور برگزار شد

امروز، ۲۲ مهر ۱۳۹۷، معلمان ایران در ده ها شهر و روستای کشور دست به اعتصاب زدند...معلمان، ازجمله، به دریافتی اندک و سختی گذران زندگی، نارسایی وضعیت بیمه، در زندان نگاه داشتن کنشگران معلم، اختناق در مدارس و پایمال شدن احترام معلم، وضعیت ناگوار ساختمان و امکانات آموزشی بسیاری از مدارس و کیفیت پایین کتاب های درسی اعتراض دارند...رئیس شورای هماهنگی فرهنگیان در بجنورد دستگیر شد

امروز، ۲۲ مهر ۱۳۹۷، معلمان ایران در ده ها شهر و روستای سراسر کشور دست به اعتصاب زدند.

بر پایه ی گزارش های رسیده تا این زمان، دستکم ۷۰ شهر و روستای ایران در ۳۱ استان کشور امروز شاهد اعتصاب گسترده ی معلمان در مدارس بوده اند.

معلمان اعتصابی، ازجمله، به دریافتی اندک و سختی گذران زندگی، نارسایی وضعیت بیمه، در زندان نگاه داشتن کنشگران معلم، اختناق در مدارس و پایمال شدن احترام معلم، وضعیت ناگوار ساختمان و امکانات آموزشی بسیاری از مدارس و کیفیت پایین کتاب های درسی اعتراض دارند. 

در بیشترمدارس، اعتصاب به صورت ماندن معلمان در دفتر مدرسه و نرفتن سر کلاس برگزار شد. در مواردی نیز معلمان اصلاْ به مدرسه نیامده و در خانه ماندند.

در بسیاری از مدارس کشور، معلمان در حیاط مدرسه دانش آموزان را گرد آورده، دلایل اعتصاب خود را برای آنان بازگو کردند.

در روزهای گذشته، ادارات حراست آموزش و پرورش و دیگر نهادهای اطلاعاتی رژیم با اخطارها و تهدیدهای بخشنامه ای، شفاهی و پیامکی کوشش کرده بودند که از برگزاری اعتصاب فرهنگیان جلوگیری کنند.

گزارشی از بجنورد حاکی است که محمدرضا رمضانزاده، رئیس شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان، در این شهر به دست پلیس امنیت دستگیر شده و بلافاصله پس از دستگیری دست به اعتصاب خوراک زده است.

اعتصاب سراسری فرهنگیان، فردا، ۲۳ مهر نیز، برپا خواهد بود و با توجه به موفقیت بزرگ اعتصاب امروز انتظار می رود بر شمار معلمان اعتصابی افزوده گردد.

 

 

اعتصاب فرهنگیان در تربت حیدریه، ۹۷.۷.۲۲

 

 

اعتصاب فرهنگیان در اصفهان، ۹۷.۷.۲۲

 

 

اعتصاب فرهنگیان در تبریز، ۹۷.۷.۲۲

 

 

اعتصاب فرهنگیان در بابل، ۹۷.۷.۲۲

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: