تردد ۳۰۰۰ کامیون حامل بار مواکب از مرز مهران به عراق

استاندار ایلام از سه هزار کامیون حامل بار مواکب از مرز مهران به عراق خبر داد. قاسم سلیمانی دشتکی صبح یکشنبه در دیدار با استاندار واسط عراق در فرمانداری مهران اظهار داشت: از اول ماه صفر تاکنون ۳۱۰ هزار زائر از مرز مهران تردد داشته اند. وی گفت: سه هزار کامیون حامل بار مواکب و سه هزار کامیون حامل کالاهای تجاری مشکل تردد آنها حل شده است.

قاسم سلیمانی دشتکی صبح یکشنبه در دیدار با استاندار واسط عراق در فرمانداری مهران اظهار داشت: از اول ماه صفر تاکنون ۳۱۰ هزار زائر از مرز مهران تردد داشته اند.
وی گفت: سه هزار کامیون حامل بار مواکب و سه هزار کامیون حامل کالاهای تجاری مشکل تردد آنها حل شده است.
وی با اشاره به اینکه تمامی زیرساخت های لازم در مرز مهران و استان برای ایام اربعین فراهم شده است، گفت: ۱۱۴ کیلومتر راه اصلی و بزرگراهی به راه های استان برای اربعین اضافه شده است.
سلیمانی دشتکی با اشاره به تمهیدات امنیتی در مرز مهران اظهار دشت: از پل زائر تا پایانه مرزی شش ایستگاه کنترلی برای زوار وجود دارد و افرادی که بدون ویزا و گذرنامه باشند از مرز برگشت داده می شوند.
وی گفت: از خروج هرگونه مواد ممنوعه از مرز توسط زائران به خاک عراق جلوگیری می شود.
استاندار ایلام با اشاره به همکاری بسیار خوب دولت عراق و مسئولان استان واسط عراق برای خدما رسانی به زوار و تسهیل در تردد، اظهار داشت: مردم عراق در پذیرایی از زوار اربعین حسینی سنگ تمام گذاشته اند.
وی گفت: در استان ایلام نیز بیش از ۳۴۰ موکب برای خدمات رسانی به زوار اربعین پیش بینی شده است.
استاندار ایلام با اشاره به تمهیدات لازم برای بازگشایی مرز چنگوله، گفت: زیر ساخت های این مرز برای تجارت کالا در حال فراهم شدن است.
وی کفت: با توجه به تصویب منطقه آزاد تجاری مهران در آینده با سرمایه گذاری می توان خط ریلی و هوایی در این منطقه ایجاد کرد.

 

تردد ۳۰۰۰ کامیون حامل بار مواکب از مرز مهران به عراق

منبع: 
مهر نیوز
بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: