پیام کانون صنفی فرهنگیان فارس پیرامون سرکوب معلمان کنشگر

احضار به اداره‌ی اطلاعات، اطلاعات سپاه، حراست ها و پلیس امنیت، تقریباْ در تمام استان‌های فعال در تحصن صورت گرفته است. تاکنون دست کم ۳۰ فعال صنفی احضار و بازجویی شده و بیش از ۵۰ نفر پیام تهدید دریافت نموده اند واز روز یکشنبه تاکنون دست کم ۱۲ معلم بازداشت شده اند

 

 

بنام خداوند جان و خرد

معلمان ایران ،تحصن مهر و آبان ماه ۱۳۹۷ را در حالی با سرافرازی پشت سر گذاشتند که روند سرکوب و احضار فعالان صنفی از مهرماه ، هرگز متوقف نگشته و در روزهای منتهی به تحصن، این روند تشدید گردیده است.

احضار به اداره‌ی اطلاعات ، اطلاعات سپاه ، حراست ها و پلیس امنیت، تقریبا در تمام استان‌های فعال در تحصن صورت گرفته است،. دست کم تاکنون ۳۰ فعال صنفی احضار و بازجویی شده و بیش از ۵۰ نفر پیام تهدید دریافت نموده اند واز روز یکشنبه تاکنون دست کم ۱۲ معلم بازداشت شده اند.

درمیان این بازداشت فعالان صنفی ،همکارمان آقای محمدعلی_زحمتکش فعال صنفی شیراز جزو دستگیر شدگان این تحصن توسط نیروهای امنیتی میباشند.

مافعالین صنفی فرهنگیان استان فارس ضمن محکومیت شدید خط سرکوب و بازداشت فعالان صنفی نسبت به پیامدهای آن به مسئولان و نهادهای امنیتی هشدار میدهیم و خواهان توقف روند سرکوب و پرونده سازی و بازداشت فعالان صنفی و آزادی بدون قید و شرط آنان هستیم.

ما فعالین صنفی فرهنگیان استان فارس خواستار آزادی هرچه سریعتر همکارمان بوده و بدیهی است اگر آقای محمد علی زحمتکش هر چه سریعتر آزاد نشود واین روند برخوردها ادامه یابد حق هر گونه اعتراض قانونی را برای خود و جامعه‌ی فرهنگیان ایران بنا بر اصول قانون اساسی لازم و ضروری می دانیم.

فعالین صنفی فرهنگیان استان فارس
۲۵ آبان 

 

 

 

محمدعلی زحمتکش، معلم کنشگر دستگیر شده در شیراز

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: