ایرانگلوبال شبکه صلح و دوستی،15 امین سالگردسایت

اظهار نظر7 فعال سیاسی اپوزیسیون در باره 15 امین سالگرد سایت
در این ارتباط دکتر ناهید حسینی ، دکتر دوشوکی ، مراد خورشیدی ،بابک آزاد،ماشالله سلیمی ،اصغر سلیمی و فرزین بستجانی نظرات خود را نسبت شبکه ایرانگلوبال ، گروه اینترنتی فرهنگ گفتگو که در سال 2001 تاسیس شده بود-ابراز نموده و ضمن تبریک به نکات مثبت و منفی فعالیت پانزده سالگی ایرانگلوبال پرداخته اند

به مناسبت 15 امین سالگرد تاسیس سایت ایرانگلوبال و همچنین 18 امین سالگرد گروه اینترنتی "فرهنگ و گفتگو " برخی از گردانندگان ، نویسندگان و فعالان سیاسی  در باره تولد ایرانگلوبال نظراتی را طرح کرده اند که می شنویم.

در باره اتاق فرهنگ گفتگو

 

مجریان و همکاران اتاق عبارتند از ناهید حسینی(ادمین)، دلیر کردستانی(ادمین) ،جهانگیر لقایی(ادمین) مصطفی شکری(مسئول رادیو البرز) و کیانوش توکلی

اتاق "فرهنگ گفتگو" به منظور تبادل فکری ؛ برخورد اندیشه ها و تقویت ظرفیت تحمل نظر مخالف در اوایل سال 2001 در پال تاک تاسیس شد و اکنون این اتاق ؛ بعنوان حلقه ای از مجموعه ی گروه اینترنتی فرهنگ گفتگو می باشد که هفته ای 1 شب برنامه دارد.
این اتاق مراحل مختلفی را طی کرد و ادمین های زیادی را بخود دید ه است و هزاران نفر از سراسر جهان در بحث های این اتاق شرکت کرده اند و صدها نخبه در باره موضوعات فرهنگی ؛علمی ؛ اجتماعی ؛ اقتصادی و سیاسیی به سخنرانی در اتاق فرهنگ گفتگو پرداخته اند و صدای اکثر سخنرانی ها ضبط و برای مدت طولانی در سایت ایران گلوبال نگهداری شده است .
شایان ذکر است که در تعین موضوع و انتخاب سخنرانان، همه کاربران سایت و شرکت کنندگان اتاق به مانند گردانندگان سایت نقش دارند بنابراین در همین جا از شما می خواهیم که در برنامه ریزی اتاق ها شرکت فعال نمائید.
اتاق سه شنبه ها از ساعت 21 به وقت اروپا دایر است و حدودا 8 ساعت ادام

 

گروه همکاران

آ. ائلیار کبانوش توکلیمسؤل سایت کاوه جویا
مهدیه فراهانی  سمانه گرمرودی رضا وضعی
     
  امیرعلی متولی   

 

ایران گلوبال، سایتی خبری - تحلیلی می باشد و به هیج حزب و گروهی وابسته نیست ولی دارای روش روشنگری و خط مشی معینی به قرار زیر می باشد:

-- سایت، همگامی و اتحاد عمل کلیه نیروهای سکولار ایرانی برای حقوق بشر و دمکراسی در کشور را پی می گیرد.

-- سایت مخالف هزگونه نژادپرستی و راسیزم و اختلافات و جنگهای قومی-ملی است. مطالبی که مبلغ نژادپرستی و فاشیزم، ایجاد کینه و دشمنی در میان اقوام و ملیتها و مردمان ساکن ایران باشند، منتشر نخواهند شد ولی بحثهای نظری و تئوریک درباره این مقولات امکان انتشار در سایت را دارند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
محسن کردی گرامی ، برای تهیه این کلیب دنبال ای دی اسکایپ تو گشتم که با شما گفتگویی بکنم ، حقیقت این است که تو ،جز اولین کسانی بودی که در جریان شکل گیری سایت و اتاق پالتاکی فرهنگ گفتگو بوده ای و لی متاسفانه نتونستم تماس بگیرم ، بهر حال ایدی اسکایپ ات را از طریق امیل برایم ارسال کن
عدم انتشار شده: 
false

عنوان مقاله: 
ایرانگلوبال شبکه صلح و دوستی،15 امین سالگردسایت
نظر : 
من هم به نوبه خودم این سالگرد را تبریک می گویم و امیدوارم ایران گلوبال در مسیری که برای خدمت به استقرار دموکراسی در کشورمان در پیش گرفته موفق باشد.
اما راجع به صحبتهای آقای کردی: من بسیار شک دارم که آن بحثهای بی پایان که معمولا هم به فحاشیهای چارواداری در زیر مقالات منجر میشد دارای اصالتی بوده باشند. چرا که نیروهای سیاسی و اشخاص سیاسی از هر طیف و جریانی که باشند، معمولا در ظاهر هم که شده رعایت ادب را میکنند. ما تندروتر از گوناز تی وی نداریم. خط مشی اش را هم مشخصا روزی چند بار با نشان دادن نقشه و غیره اعلام میکند. ولی شما ابدا چنین گفتمانی را از آنها نمی بینید. شاید توهین هم بکنند (که بعضا میکنند) ولی در آن جا هم حد نگه میدارند. اما در ایران گلوبال وضعیتی وجود داشت که گویا عده ای تعمدا قصد فحاشی، ترویج لمپنیسم و رنجاندن دیگران را دارند.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر محسن کردی

عنوان مقاله: 
میتوانست موفق تر باشد
نظر : 
من و کیانوش از طریق برنامه گفتگوی پالتاک مدتها بود که یکدیگر را می شناختیم. هرچند من
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دمکراسی مشکل بدست می آید، حفظ و نگهداری و مداومت آن نیازمند نگهبانی، حواس جمعی عمومی را طلب می کند. با یک لحظه چشم به هم گذاشتن و بیخیالی نسبت به جامعه هزاران دایناسور دمکراسی خوار دهان باز می کنند، سایت ایرانگلوبال در تحمل شنیدن افکار مخالفین فکری و نظرات آنها موفق بوده، چه در زمینه ویدئو کلیپ( معمولا برای افرادی که وقت کمتری دارند و یا اهل مطالعه نیستند) و یا بشکل مقاله های تحلیلی( برای کسانی که بیشتر برخورد تحقیقی و مطالعاتی دارند)
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
نظر ايرج :سلام كيانوش، من هم سالروز تاسيس سايت را تبريك ميگم. من اين سايت را از ابتداى تاسيس دنبال كرده ام. كارى بوده است كارستان و احساس من اين است كه اين سايت بعد از تاسيس تبديل شد به زندگى تو . تصميم گرفته بودى تا با تمام آنچه را كه داشتى و نداشتى اين نوزاد نو ظهور را به پرورانى و تو به خوبى آنرا انجام دادى. با تجربه كردن فرهنگ گفتگو شروع كردى و كسى نبايد سانسور ميشد. فكر ميكنم خط قرمزت توهين بود براى سانسور نكردن اگر چه بعضى وقتها از دستت در ميرفت و تهمت و توهين بالا ميگرفت. اين كار تو يك پيام نگفته داشت و آنهم بنظر من اين بود كه بعد اين به سر و كله هم زدن ها به يك درك مشترك برسيم خارج از حوزه فردى، گروهى و عقيدتى. درك مشترك از چه را خواستن. خواستنى را كه بايد از دريچه چشم منافع ملى سبك و سنگينش ميكرديم. امروز هم همانجا ايستاده ايم منتهى با وضعيت خيلى بهتر، صورت مسئله كلا عوض شده است.
عدم انتشار شده: 
false

عنوان مقاله: 
ایرانگلوبال شبکه صلح و دوستی،15 امین سالگردسایت
نظر : 
آقای توکلی و گرداننده گان محترم ایران گلوبال....سالگرد 15 ساله این شبکه صلح و دوستی را برای شما تبریک گفته و آروزی موفقیّت هرچه بیشتر شما را دارم. با جرآت می توان گفت که این شبکه قدم های اساسی و اولیّه دموکراسی را در فرهنگ استبدادی ما , به جهانیان نشان داد. بهترین ها را برایتان آرزومندم..
عدم انتشار شده: 
false