طالبان؛ انفجار در زندان و فرار زندانیان افغان

مقامات افغان می گویند این انفجار به منظور فراهم کردن زمینه برای فرار زندانیان از این بازداشتگاه صورت گرفته و در اثر این انفجار در زندان مرکزی ولایت سرپل، در شمال افغانستان دست کم سه نفر از زندانیان کشته شده اند.

به گزارش بی بی سی، گروه طالبان مسئولیت این حمله را برعهده گرفته و ادعا کرده اند که دهها زندانی را توانسته اند از این زندان فراری دهند.

اختر محمد خیرزاده، معاون والی سرپل می گوید که سی و دو نفر از زندانیان با استفاده از این فرصت از زندان فرار کرده اند، اما نیروهای امنیتی شانزده نفر از آنها دوباره بازداشت کرده و شانزده نفر دیگر هنوز فراری هستند.

آقای خیرزاده گفت که انفجار حوالی ساعت یک و نیم شب گذشته صورت گرفته و بدنبال آن، تا دقایقی صدای تیراندازی نیز شنیده شده است.

به گفته معاون والی سرپل، در اثر این انفجار، سی و یک نفر زخمی شده اند که شامل سه مامور پلیس و بیست و هشت زندانی می شود.

گزارش شده که شماری از افراد وابسته به گروه طالبان نیز در میان زندانیان در ولایت سرپل بوده اند اما هنوز معلوم نیست که زندانیان طالبان نیز در میان شانزده زندانی فراری از این بازداشتگاه شامل هستند یا نه.

مقامات سرپل گفته اند که نیروهای پلیس عملیات جستجو برای یافتن زندانیان فراری را آغاز کرده اند.

پیش از این در عملیاتی که طالبان برای فراری دادن زندانیان خود به اجرا گذاشت، تعداد زیادی از زندانیان که شماری از آنها افراد طالبان بودند، از زندان مرکزی ولایت قندهار فرار کردند.

بخش: 
انتشار از: