فرود هواپیما اشتباه نبود! بمب اتمی سپاه!

بعنوان کسی که به فن خلبانی آشنایی داره برای من جای تعجب بسیار است که در این روزگار و دنیای الکترونیک و دیجیتال یک هواپیما اشتباهی در فرودگاه دیگری به زمین بنشیند. چنین چیزی غیر ممکن است مگر آنکه پرسنل پروازی مست بوده باشند! هواپیما دقیقا همانجایی بر زمین نشست که از قبل تعیین شده بود. اما این که چرا هواپیما دچار مشکل شد در آینده مشخص خواهد شد. آنچه مسلم است، گوشت گوسفند برای لاپوشانی است. بار اصلی به احتمال قوی اورانیوم برای بمب اتمی سپاه پاسداران بوده است.

خبر فرود اشتباهی هواپیمای ارتش جمهوری اسلامی که برای «حمل گوشت» از آن استفاده شده بود بسیار عجیب بود. استفاده از هواپیما و مخارج آن در حالی که میشد براحتی از تریلی برای حمل گوشت استفاده کرد که با صرفه تر هم بود. حال قضیه گوشت را کنار بگذاریم. این که هواپیما دراین عصر دیجیتال و پیشرفت شگرف سیستم های ناوبری هواپیما که در ایران هم بروز میشوند در فرودگاه دیگری به زمین می نشیند عجیب است. سیستم یافتن فرودگاه و فرود که خلبان را در شب و در هوای ابری بدون دید هم یاری میکند سیستمی قدیمی هست که از همان قدیم هم کاملا قابل اعتماد بود و هست. فقط آنرا بروز میکنند. اطلاع ندارم اگر سیستمهای جدیدی که در سایر هواپیماها امروز استفاده میشود را به آن در این هواپیما اضافه کرده بودند اما همان سیستم قدیمی در این 45 ساله این هواپیما را در پروازهای شب و باران و ابر یاری کرده مثل هزاران هواپیمای دیگر. اما بروز کردن سیستم فرود خرج و زحمت زیادی ندارد. غیر ممکن است که سیستم فرود نوع جددیدتر هم در این هواپیما بکار نرفته باشد. این سیستم ها را خلبان از کیلومترها قبل از فرود با رادار فرود در باند فرود فرودگاه تنظیم میکند و هواپیما بطور خودکار بطرف فرودگاه مورد نظر پرواز میکند. هرگونه خطا و انحراف از مسیر تعیین شده با اخطارها و بوقها به خلبان گوشزد میشود. نمیتوان تصور کرد که این سیستم فرود در فرودگاههای ایران نصب نشده باشد. قیمت بالایی ندارد و تکنولوژی آنرا هم میتوان از بسیاری کشورهای تولید کننده خرید. از همه اینها نتیجه میگیرم که با شناختی که از جمهوری اسلامی و نوع لاپوشانی خرابکاری هایش داریم و قضیه خرید گوشت از قرقیزستان و حمل آن با هواپیما و سپس «فرود اشتباه» در «فرودگاه سپاه» بیشتر به سناریوهایی مثل ظهور چند سال قبل فرج سرکوهی در فرودگاه مهرآباد و سقوط اتوبوس نویسندگان در راه ارمنستان به دلیل خواب آلودگی راننده می ماند و سایر سناریوهای مسخره ای که با آن آشنا هستیم. 

سوال اینجاست که پس سناریوی اصلی چه بوده؟ پاسخ این است که با توجه به از بین رفتن توان غنی کردن اورانیوم برای تولید بمب اتمی بخاطر نظارت جهانی در جمهوری اسلامی، سپاه توجه اش به قرقیزستان جلب میشود. اگرچه قرقیزستان همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی برای نظارت بر تولید و نگهداری اورانیوم و ضایعات اتمی دارد، اما این ظاهر قضیه بر روی کاغذ است. ما در مورد قرقیزستان، یکی از جمهوری های سابق شوروی حرف میزنیم. جمهوری هایی که سراسر فسادند و باندهای تبهکاری این کشورها را از درون فاسد کرده است. سناریوی اصلی میگوید که سپاه اورانیوم مورد نیاز برای تولید بمب اتمی را از طریق باندهای تبهکار در دولت و سازمان انرژی اتمی قرقیزستان را به قیمت بالایی خریداری کرده و این اورانیوم را در پوشش حمل گوشت با هواپیما خواسته در فرودگاه سپاه فرود بیاورد که همه چیز مخفی بماند. اگر این هواپیما به پایان باند برخورد نمیکرد کسی بویی از این ماجرا نمیبرد. فرود اشتباه مسخره ترین توضیح است. احتمالا بلافاصله پس از سقوط عوامل سپاه ظروف حاوی اورانیوم را از محل خارج کرده باشند. این که چرا سیستم ترمز هواپیما درست در این لحظه خراب شود نیز باز توضیح عجیب و غریبی است. شاید پاسخ اصلی را باید از موساد پرسید! 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: