سپیده قلیان مجددا بازداشت شد

ساعاتی بعد از پخش «مستند طرح سوخته» از تلویزیون و تاکید سپیده قلیان بر آن که «اعترافات» زیر شکنجه بوده است، ماموران امنیتی او را همراه با برادرش مجددا دستگیر کرده و به مکان نامعلومی بردند ...

 

ساعاتی بعد از پخش «مستند طرح سوخته» از تلویزیون جمهوری اسلامی که در آن اعترافات بازداشت شدگان در زیر شگنجه پخش شده بود، ماموران امنیتی بار دیگر سپیده ی قلیان فعال اجتماعی در خوزستان را بازداشت کردند. سپیده ی قلیان پیشتر همراه با اسماعیل بخشی در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه دستگیر شده و از جمله کسانی بود که شهادت داد اسماعیل بخشی در جریان بازداشت و در دوران بازداشت به شدت شکنجه شده است. گزارش های دیگر حاکی از آن بود که خود وی نیز در دوران بازداشتش مورد شکنجه قرار گرفته است.

 

سپیده ی قلیان بعد از پخش فیلم اعترافات به آن واکنش نشان داد و در حساب توئیتری خود نوشت: این تصاویری که از من پخش شد گواه دیگری در اثبات حرف‌هایم مبنی بر شکنجه شدن در طول مدت بازداشتم بود. جدی‌تر از قبل به پیگیری شکنجه شدنم خواهم پرداخت و حالا که اعترافاتم پخش شد خواهان علنی برگزار شدن دادگاهم هستم.

ماموران امنیتی صبح روز یکشنبه او را مجددا بازداشت کردند. بنابر گزارش ها، امنیتی ها بدون هیچ گونه حکمی به محل سکونت سپیده ی قلیان یورش آوردند و وقتی با اعتراض برادر او مهدی قلیان روبرو شدند، او را نیز با خود بازداشت کرده و به محل نامعلومی بردند. 

فایل صوتی تهدید سپیده قلیان توسط یکی از ماموران وزارت اطلاعات

 

فایل صوتی گفتوگوی با یکی از ماموران وزارت اطلاعات(صادقیان)که چند ساعت قبل از دستگیری از طریقی به دست من رسیده. این فایل برای اولین بار منتشر می‌شود. مسئولیت هرگونه اتفاق برای امنیت و جان سپیده بر عهده وزارت اطلاعات است. https://m.youtube.com/watch?v=cihBmssKS0Q&feature=youtu.be …

منبع: 
اخبار روز
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: