ابولفضل محققی : بیانیه جمهوریخواهان وآقای رضاپهلوی

گفتگوی زنده کیانوش توکلی و ابولفضل محققی
گفتگو ی زنده کیانوش توکلی با آقای محققی نویسنده ، نقاش ، روزنامه نگار قدیمی در باره کتاب های در دست چاپش:" خانه تیمی و چریک عاشق " و همچنین "شهر من، زنجان" ،و در ادامه محققی در باره ضرورت اتحاد وا تتلاف همه ی نیروها برای گذار از چنین وضعیتی صحبت کرد و به انتقاد از کسانی پرداخت که آقای رضا پهلوی را بهانه ای کردند تا انفعال خود را توجیه نمایند

گفتگو با ابولفضل محققی و نقد او در باره "بیانیه ای که بوی خانه تیمی می دهد وآقای  رضا ی

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
آقای برادر رفیق تبریزی من به عقاید شما کاملا احترام می گذارم، با اینکه خوانندگان محترم کاملا شاهد بر خورد مقابله به مثل شما هستند و حرفهای من همانند پتک بر آهن سرد بر شما بی تاثیر است، امیدوارم خوانندگان محترم دمکراسی خواه سایت ایرانگلوبال بدون آلرژی به نام سازاخ، نظریات خود را برای روشن شدن واقعیات بیان کنند تا برای همگان روشن شود. آیا سوسیالیسم بنفع تکامل جوامع انسانی و نسل جدید می باشد یا نه؟
عدم انتشار شده: 
false
تصویر تبریزی

نظر : 
روشنفکران ایران یا ده قدم جلوتر از مردم حرکت می کنند و یا ده قدم عقبتر از آنها و مرتبا هم در مورد نقد و انتقاد و تنقید از خود و دیگران حرف می زنند ولی مطلقا گوش شنوا ندارند و توانائی کندن و دور ریختن افکار کنسرواتیو را از ذهن خود ندارند، ناسیونالیسم در تمام نقاط دنیا به بن بست رسیده چون مکمل اجرای ناسیونالیسم قدرت متمرکز و نیروئی قوی برای سرکوب مخالفین را طلب می کند، طبیعتا محصول نیروی متمرکز در گذر زمان خواهی نخواهی تبدیل به دیکتاتوری تمام عیار می گردد، نمونه های فراوانی مثل ناپلئون، موسولینی، هیتلر، خاندان پهلوی، سلاله صدام حسین در عراق و ده ها نمونه دیگر در اقصا نقاط دنیا نماینگر این است که ناسیونالیسم مغایر با ذات انسان می باشد و در عمل زهر کشنده ای بیش نیست!
اشتباه نکنید، این پانستانی ها نیستند که در ایران گلوبال به بن بست رسیده اند، این ناسیونالیسم است که در حال مدفون شدن است!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
روشنفکران ایران یا ده قدم جلوتر از مردم حرکت می کنند و یا ده قدم عقبتر از آنها، و مرتبا هم در مورد نقد و انتقاد و تنقید از خود و دیگران حرف می زنند ولی مطلقا گوش شنوا ندارند و توانائی کندن و دور ریختن افکار کنسرواتیو را از افکار خود ندارند، سوسیالیسم در تمام نقاط دنیا به بن بست رسیده، چون مکمل اجرای سوسیالیسم قدرت متمرکز و نیروئی قوی برای سرکوب مخالفین را طلب می کند، طبیعتا محصول نیروی متمرکز در گذر زمان خواهی نخواهی تبدیل به دیکتاتوری تمام عیار می گردد، نمونه های فراوانی مثل استالین، مائو، تیتو، پولپوت، خاندان کاسترو، سلاله رهبران کره شمالی و دهها نمونه دیگر در اقصا نقاط دنیا نماینگر این است، که سوسیالیسم و کمونیسم مغایر با ذات انسان می باشد و در عمل، اتوپیائی بیش نیست،
اشتباه نکنید؛ این نیکلاس مادورو نیست که در ونزوئلا به بن بست رسیده. این سوسیالیسم است که در حال مدفون شدن است!!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقایان محققی و توکلی با سلام
آقای محققی می فرمائید بواسطه امید جوانان به شعار های انتخاباتی روحانی به ایشان رای دادند و حال که خلاف آن ثابت شده است از حمایت از ایشان بریده اید و خواستار نابودی حکومت نکبت جمهوری اسلامی شده اند. دوست گرامی مگر تاریخ جهل و جنایت جمهوری اسلامی با روحانی شروع شده است که شما چنین نتیجه گیری می فرمایید. ایا شما نمی دانید که ایشان فقط یک تدارکچی هستند و قدرت جای دیگریست.
شما به درستی می فرمائید که برای کنار زدن حکومت نیاز به یک ائتلاف بزرگ میباشد و ادعا دارید که بر مبنای واقعیات موجود در جامعه، معتقد به نزدیکی نیروی چپ به رضا پهلوی هستید. آیا تمام واقعیات موجود در جنبش ضد دیکتاتوری و ضد استبدادی ایران را در نظر دارید، یا باز هم بر اساس شعار های رضا پهلوی به چنین حکمی رسیده اید. دوست گرامی آیا ما و شما وظیفه نداریم مردم را از چاهی که برایشان میکنند، آگاه کنیم.
عدم انتشار شده: 
false