همنشین بهار: دانوب آبی The Blue Danube

https://www.youtube.com/watch?v=8s3lE1f93_w

این مطلب اشاره کوتاهی است به یکی از زیباترین آثار یوهان اشتراوس - یوهان اشتراوس پسر که بیش از ۱۵۰ سال پیش خلق کرده‌است. دانوب آبی، یا بهتر بگویم دانوب زیبای آبی.  وقتی سلسله مباحث تاریخ جهان از ماموت تا فیسبوک را می‌نوشتم در شرح وقایع قرن نوزدهم یه اشتراوس و والس (دانوب آبی) هم رسیدم و از همان زمان پای صحبت اهل موسیقی نشستم، اجراهای گوناگون آن را شنیدم و از اینجا و آنجا پُرس و جو کردم تا بهتر با آن بهتر آشنا شوم...

دوستان دانشور و فرهنگ‌ورز، بدون شناخت دنیای لطیف هنر و بدون تأمل در عمق شاعرانه اشیاء، نمی‌توانیم آنچنان که باید از پس روزمرّگی و کژی‌های روزگار برآییم. برای اینکه مثل فرقه‌ها زیست تک منبعی نداشته باشیم، برای اینکه برنا و شاداب بمانیم و اسیر ژورنالیسم مبتذل سیاسی، که معمولاً از دانش سیاسی تهی است نشویم، باید علاوه بر خرد و امید، نگاهی زیباشناسانه به زندگی و هنر هم داشته باشیم تا بقول آندره ژید عظمت در نگاه ما باشد، نه در آنچه می‌بینیم.

مقاله مربوط به این بحث:

http://www.hamneshinbahar.net/article.php?text_id=581

  

همه نوشته‌ها و ویدئوها در آدرس زیر است:

http://www.hamneshinbahar.net/article_all.php

...

همنشین بهار 

http://www.hamneshinbahar.net 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
همنشین بهار: دانوب آبی The Blue Danube
نظر : 
https://www.youtube.com/watch?v=IDaJ7rFg66A
کاربر گرامی... همنشین بهار.. خیلی ممنون از این قطعه زیبا...لینک بالائی هم باز هم از یکی اجرای این قطعه زیباست. کسانی که برای شنیدن این قطعه (( انتقاد )) میکنند, میتوانند به این قطعه اصلآ گوش نکنند. ویژگی اجرای بالائی , در رقص هم است. بهترین ها را برایتان آرزومندم.
عدم انتشار شده: 
false