احمدی نژادی از دیار موزامبیک!؟

یک ضرب المثل است که میگه دو تا اسب رو کنار هم مدت زیاد ببندید هم رنگ نمی شود،اما هم خو می شوند.
محمود احمدی نژاد بنیانگذار پدیده تو دوربین نگاه کن و دروغ گوبلزی بگو بود و دوشنبه شب یک موزامبیکی به حق نایب و جانشین او شد!؟
آری کی روش مربی فوتبالی که استخدام شد تادر مقابل دستمزد دو میلیون دلاری آن هم برای دو ماه در سال از تجربه و دانش فنی اش در جهت فوتبال استفاده شود،چنان استادانه خود را در سیستم فوتبال مافیایی و آلوده ایران جا انداخت و و قاعده بازی را فرا گرفت که با همه غر زدن های
یک ضرب المثل است که میگه دو تا اسب رو کنار هم مدت زیاد ببندید هم رنگ نمی شود،اما هم خو می شوند.
محمود احمدی نژاد بنیانگذار پدیده تو دوربین نگاه کن و دروغ گوبلزی بگو بود و دوشنبه شب یک موزامبیکی به حق نایب و جانشین او شد!؟
آری کی روش مربی فوتبالی که استخدام شد تادر مقابل دستمزد دو میلیون دلاری آن هم برای دو ماه در سال از تجربه و دانش فنی اش در جهت فوتبال استفاده شود،چنان استادانه خود را در سیستم فوتبال مافیایی و آلوده ایران جا انداخت و و قاعده بازی را فرا گرفت که با همه غر زدن های تصنعی از حضور در کنار علی کفاشیان،مهدی تاج،اسلامیان و سایر مدیران اطلاعاتی فدراسیون راضی و خشنود بود!؟
ما ایرانی در سالیان گذشته موجودات عجیب و غریب در ایران زیاد دیده ایم و به قول معروف آب دیده ترین مردمان روی کره زمین هستیم !
کشوری در جهان هستیم که نیاز به روزنامه حوادث و بخش خبری در این باب نداریم زیرا موضوعاتی را در زندگی روزمره با چشم دیده ایم که دیگر هیچ پدیده ایی در دنیا سورپرایزمان نمی کند!؟
اما مصاحبه آخر کی روش با رفیق گرمابه و گلستان اش همه علاقه مندان فوتبال را به یاد عجوبه قرن محمود احمدی نژاد انداخت که در دوران خود پدیده ایی خارق العاده بود!
محمود احمدی نژاد همان شیادی که در برابر دوربین های تلویزیونی چشم در چشم دروغهایی می گفت که از راست راست جلوه می کرد،و چنان در گوشت و خون مخاطب رخنه می کرد که ملت دلشان نمی آمد باور کنند،دروغهایی از جنس گوبلزی و حتی به خود دروغگو هم الهام میشد که حقیقت است .
آری در کشوری که رئیس جمهور اش دروغ شاخدار را بی معنا کرد و غیب شدن دکل و سکوی نفتی ،برداشت بی سند ششصد میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی،اختلاس بانک ها و صندوق فرهنگیان،چپاول سرمایه ها و انتقال آنها به ونزوئلا و ساخت و ساز در صنعت ساختمان و بانکداری و غیره را چنان عادی جلوه داد که همه ملت ایران را مجاب می کرد،بجای شخص احمدی نژاد،رحیمی معاون اول اش ،کاظمی،صادق محصولی،مشایی و بقایی آنها گناهکار هستند و در پیشگاه عدالت از دولت پاکدستان عذرخواهی و طلب عفو نمایند.
همه این نکات را اشاره کردیم تا بدان نقطه برسیم زمانی که مردمان نجیب ایران زمین کم کم در حال فراموش کردن پدیده مذوم احمدی نژادی بودند،مردی از کشور موزامبیک به نام کارلوس کی روش ظهور کرد که یاد خاطره آن سالها را دوباره در اذهان عمومی زنده کرد!؟
آری مصاحبه آخر کی روش نکاتی در درون خود داشت که آگاهی از آن خالی از لطف نیست،مربی که بتواند در یک سیستم فاسد دوام بیاورد بی درنگ خود باید از همان جنس و جماعت شود،کی روش زمانی که راز ماندگاری را در پروپاگاندای رسانه ایی دید با همکاری ده نفر خبرنگار نما،قلم فروش و مجری رسانه ایی فضای کار را برای خویش مهیا نمود.
صد البته که این ایجاد باند مستلزم هزینه هایی هم بوده است!و از آنجاییکه بی مایه فطیر است مربی موزامبیکی با پرداخت هزار دلار به هر یک باند رسانه ایی و به سردبیر سایت ها هزار و پانصد تا دو هزاردلار این مسیر را طی نمود کاملا شفاف است که صرف هزینه دویست هشتاد هزار دلار در مقابل دو میلیون دلار مبلغی نیست.و تمام افراد خوش خدمت در تمام این هشت سال در سر لیست اعزام های خارجی آن هم با هزینه فدراسیون فوتبال بوده اند.!
اینکه این شخص برای پیشبرد اهداف خود یک روزنامه نگار پرتغالی را مسئول رسانه ایی شخص خود و نه تیم  ملی ایران کرد تا برایش خبر سازی کنند و مسئول رسانه ایی منصوب شده از سوی مدیران فوتبال ایران بیشتر نقش دکور و مترسک سر جالیز را ایفا می کردند!؟
کی روش نابغه ایی بی نظیر بود که در این مدت فهمیم در ایران با قانون شتر گاو پلنگ با چنگ زدن به ریسمان یک دیکتاتور و دجال خود را محبوب نماید.
دوشنبه شب کی روش نشان داد چه هنرپیشه قابلی است که می تواند در مدتی کوتاه در نقش های مختلف و باونکردنی  فرو رفته و ایفای نقش کند!
از یک لات عربده کش با یقیه چاک باز تا فردی مظلوم که برای دفاع از دست آورده هشت ساله اش آسمان و ریسمان می بافد.
اما نکته مهم و مشهودی که میلیاردها نفر در آخرین تورنمنتی که کی روش سکان هدایت فوتبال ملی ایران را برعهده داشت دستاوردی بغیر از یک مشت بازیکن عصبی ،معترض و بی تمرکز بود که تمام این رفتارها نشات گرفته از اعتراض ها،عصبانیت خود مربی بود که از کنار زمین به درون میدان مسابقه انتقال یافت و رفتارهایی که در بازی ژاپن رخ داد و باعث سرشکستگی فوتبال ایران شد.......
 
 
 
Zone contenant les pièces jointes
 
 
 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: