اگر اعتقادی به استقلال گفتمانها دارید بدانید که؛ گفتمان من استقلال است

از لابلای پست های مجازی ام:

 

(1)

آزربایجان جنوبی تا دلت بخواهد مبارز و قهرمان دارد اما لیدر ندارد. . فعلا سرآمد مبارزان ما امثال لطیف حسنلی ها هستند که سال‌های مدید بر سر عقایدشان در زندان می باشند. ما به مبارزها و قهرمان هایی احتیاج داریم که اعمال و افکار خود را با سفارش یکی دو تشکیلات سیاسی پس و پیش نکنند. آنها باید اعمال و افکار خود را با آزربایجان و تورکچولوک هماهنگ سازند نه با جار و جنجال‌های سیاسی یکی دو نفر. 
لیدر ما گفتمان استقلال است. لیدر ما آزربایجانچیلیق و تورکچولوک است. لیدر ما همه ی ملت ما هستند. ما به جنگ های ساختگی « خودلیدر انگاری » احتیاج نداریم. ما به تقویت شعور ملی و تقویت نخبگان فکری احتیاج داریم. 

 

(2)

آنوقت که من می گویم همه ی زبان‌ها زیبا هستند مرا فرهیخته می خوانند، اما وقتی می پرسم چرا مردم من نمی توانند به زبان خود بنویسند و بخوانند مرا خائن و عقب مانده می خوانند!

 

(3)

آزادی چنین چیزی است. جمع می شوی در خیابان‌ها، و بر ویرانه ها و بقایای یک دیکتاتوری ترانه ی رهایی سر می دهی. جانت را، جانانت را ، تاریخ و فرهنگ و اسارت و شوق رهایی ات را بر دست می گیری و می زنی به بیرون. می زنی به سمت تنفس دموکراسی. مردم ونزوئلا دارند این کار را می کنند. ترسشان فرو ریخته است. آغاز آزادی همین است؛ اینکه ترست فرو بریزد. بقیه ی راه آسان است.

 

(4)

اگر اعتقادی به استقلال گفتمانها دارید بدانید که؛ گفتمان من استقلال است.

 

(5)

خمینی می گوید که مذهب بدون جنگ ناقص است!!!

مذهب یعنی خود جنگ!!!! در عجبم که این مردم چگونه به اینهمه کینه و نفرت و ستیزه جویی دلباخته اند؟!! چرا این قوم اینهمه عاشق جنگ و کشتار و دیگری ستیزی هستند؟!

 

(6)

 ( در اشاره به حمله مردم به صفحه دونده ژاپنی ): این حملات به نوعی تهاجم است. تهاجم یک فرهنگ. دقت کنید که « تهاجم فرهنگی » نمی گویم. شاید هیچ فرهنگی متهاجم نباشد اما متهاجمان، فرهنگی دارند که از زوایای آن به تهاجم می پردازند. اطلاعات حکومت و جریان « انحراف سازی رسانه ای» کاری می کند که مردم عاصی و خشمگین به جای آنکه نوک حملات را به سمت مسبب اصلی نشانه بگیرند به سراغ آدرس انحرافی و اشتباهی می روند. مثلا در این جریان مردم بیسواد یادشان رفته که بی بخاری مدیران و مسئولان آنها را این چنین دچار سرشکستگی و یاس کرده است. آنها یادشان رفته که گل از مسئولان خورده اند نه از یک فوتبالیست. حکومت در این میان راضی است، چون عقده گشایی ها سر آن فوتبالیست خالی می شود و این مسئولان نالایق دوباره به گندکاری خویش ادامه می دهند. این مردم دیگر مردم نیست یک بازی خورده ی عصبی است.

 

 

 

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آشچی.
باثمر بودن و یا بیهوده بودن استقلال و آزادی را خود ملت تورک تصمیم میگیرد و نیاز به هیچ قیّمی ندارد. چون این ملت آگاه می داند که منافع مّلیشان درکجا نهفته است.در ضمن من هم به عنوان یک « تورک » تنها یک رای دارم و نماینده هیچ حزبی و یا گروهی نیستم و شما هم به عنوان یک فرد آزاد ,این حق را دارید یک حرکت مردمی را جدی بگیرید و یا نگیرید. هر جنبشی برای آزادی و استقلال , راه و روش های بخصوصی دارد که با جنبش های ملل دیگران فرق میکند. ملت تورک و حرکت ملی آزربایجان نیازی به سازمان دهی از دیگران ندارد. تجربه مهمی که ملت تورک در این قرن بدست آورد این است که ملت تورک بهتر می داند که روشنفکر فارس به همان حد روشنگری فرانسوی نرسیده است که خودش فرانسوی باشد و از حقوق الجزایری برای استقلال حمایت بکند.خوشبختانه رشد و آگاهی سیاسی ملت تورک برای آزادی و استقلال راه تکاملی خود را می پیماید.

عنوان مقاله: 
اگر اعتقادی به استقلال گفتمانها دارید بدانید که؛ گفتمان من استقلال است
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لاچین، من قصد وارد شدن به پلمیک با شما یا دیگر کسانی که از تز استقلال دفاع می کنند را ندارم. به این دلیل که کار بیهوده ایست. سطحی بودن اندیشه امثال شما از همین کامنتی که نوشته اید هویداست. نوشته اید که بیش 30 میلیون تورک آگاه خواستار استقلال هستند. از کجا چنین آماری را آورده اید؟ این «بیش» دقیقا چند نفر است؟ 1 ملیون؟ دو میلیون؟ 10 میلیون؟ چند نفر؟ کدام سرشماری نشان می دهد بیش از 30 میلیون در ایران خود را تورک استقلال طلب تعریف می کنند؟ آمار بعد از میل نمودن کباب شیشلیک با دوغ با استناد به بخارات معده مبارکه لابد!
چطور رفراندوم مورد نظر جنابعالی را در ایران با نظارت سازمانهای بین المللی برگزار کنیم؟ در کجاها برگزار کنیم؟ شرایط عینی اش وجود دارد؟

عنوان مقاله: 
اگر اعتقادی به استقلال گفتمانها دارید بدانید که؛ گفتمان من استقلال است
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای آشچی....
مردمان تورک آزربایجان بهتر از من و شما می دانند که مرزهای سرزمین مادریشان در چه حدود است. این عقیده شماست که می نویسید استقلال طلبان آزربایجان ( سطحی ترین ) گرو های سیاسی ایران هستند. در پشت این سطحی ترین گروه سیاسی بیش از 30 میلیون تورک آگاه وجود دارد. تنها فقط کافی است که یک رفراندم برای استقلال از طرف دولت و تحت نظر ناظران بین المللی انجام بگیرد و به نتایجش احترام گذاشته شود. و یا به اعتراض این مردم آگاه را با مشت گره کرده که با صدای بلند فریاد میکشند (( هارای .. هارای من تورکم )) را در باشگاهای ورزشی نظری بیاندازید. با نوشته های غیر حقیقی که بتوانید به حرکت ملی آزربایجان خدشه ای وارد بکنید, وقتتان را به هدر میدهید.و درست برعکس نوشته شما , که برای استقلال آزربایجان فکر و اندیشه ای ندارید را هم کمی از والدین بچه های که تنها بخاطر اسم تورکی گذاشتن
ا

عنوان مقاله: 
اگر اعتقادی به استقلال گفتمانها دارید بدانید که؛ گفتمان من استقلال است
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از آنجا که در کژراهه طی طریق می کنید، طبق معمول تشخیص غلط می دهید و زهر را به جای دارو تجویز میکنید. آذربایجان نیازی به قهرمان و لیدر ندارد، نیاز به اندیشه دارد که حداقل شما یکی از آن بهره ای نبرده اید. اولا که آذربایجان مملو از قهرمان و مبارز نیست. نخیر جانم! از این خبرها نیست. این چاه خیلی وقت است که خشکیده. در چاه خالی سنگ می اندازید. آن پتانسیل انقلاب مشروطه خیلی وقت است که مرده. خدا بیامرزدش! هم پتانسیل تولید فکر و اندیشه مرده، هم پتانسیل مبارزه میدانی. حقیقت تلخی است اما متاسفانه حقیقت است. دلیل اینکه از سنگ و دیوار صدا در می آید اما از آذربایجان اعتراضی بلند نمی شود دقیقا این است. بیخود دنبال دلایل من درآوردی نباشید. اما در مورد لیدر، گیریم که نیاز به لیدر باشد. چه کار کنیم؟ لیدر وارد کنیم از خارج؟
بر عکس نوشتار بی پایه شما، گفتمان استقلال خواهی در شرایط فعلی خود مشکل است.

عنوان مقاله: 
عباس لسانی هفته هاست که بدون اطلاع خانواده اش در اداره اطلاعات محبوس است،
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست عزیز سازاخ....
همانطور که میدانید , ما ملت تورک ممالک محروسه ایران , با این دموکراسی و سکولار از نوع ( رستاخیزی) خیلی آشنا هستیم. ساکت ماندن این دموکرات ها, گوش آدم را کر میکند. ما نبایستی از ملتی که که حقوق بشرش از نوع کوروشی باشد زیاد انتظار داشته باشیم. خوشبختانه جوانان آگاه و پر شور تورک های ممالک محروسه ایران این تجربه را در عرض این چهل سال جمهوری جهل و جهالت و استعمار گر داخلی اسلامی ایران تجربه کرده اند. همانطور که اشاره کردید عباس لسانی بدست خود ملت تورک ها آزاد خواهد شد. به امید هر چه زودتر آنروز. یاشاسین میلّت , چکمه سین ذیلّت...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عباس لسانی هفته هاست که بدون اطلاع خانواده اش در اداره اطلاعات محبوس است،
وقتی صدائی در حمایت از یک فرد سیاسی آزربایجانی، بجرم حمایت از زبان مادری از هیج سکولار دمکراتی بگوش نمی رسد، این نماینگر این است، که ملت ما باید از توهمات بیرون بیایند و راهی که منافع ملی آزربایجان جنوبی را مد نظر دارد در چهارچوب ذهنی خود بگنجانند، با توجه به تظاهرات ۲۲ بهمن که ببشتر شبیه آخرین جشن ۴ آبان محمد رضا شاه بود، جشن چهل سالگی رژیم بیشتر شبیه آرامش قبل از طوفان و یا آرامش بعد از هضم ساندیس و کیک می باشد، و با توجه به گفته های پدرانمان در آزربایجان که آدمهای دم مرگ در آخرین شب حیات از رختخواب برمی خیزند و با همه خوش و بش می کنند، ولی فردایش به خواب ابدی فرو می روند،.
عباس لسانی و تمام محبوسان آزربایجان بدست ملت خود آزاد می شوند، دشمنان زبان مادری حتی جرئت نمی کنند اسم عباس لسانی را بزبان بیاوند.