اعتصاب گسترده فرهنگیان سراسر ایران

نخستین روز اعتصاب با استقبال چشمگیر معلمان روبرو شد
اعتصاب سراسری فرهنگیان، امروز، ۱۲ اسفند ۹۷، با استقبال چشمگیر معلمان ده ها شهر و روستای ایران روبرو شد. این اعتصاب در روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفند نیز برپا خواهد بود

 

 

امروز، ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، معلمان ده ها شهر و روستای ایران در اعتصاب سراسری فرهنگیان شرکت کردند.

در پی فراخوان «شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران»، معلمان سراسر کشور در اعتراض به پایمال شدن حقوق خود و دانش آموزان در دفترهای مدارس ماندند و به کلاس درس نرفتند.

بر پایه ی گزارش های رسیده از نقاط گوناگون ایران، اعتصاب ۱۲ اسفند با استقبال چشمگیر معلمان روبرو شده است. 

تاکنون از بیش از ۸۰ شهر و روستا گزارش های شرکت گسترده ی فرهنگیان در اعتصاب بازتاب یافته و در بسیاری از مدارس دانش آموزان معلمان خود را در این حرکت دادخواهانه همراهی کرده اند.

شورای هماهنگی تشکل های فرهنگیان، پیش از این نیز فراخوان هایی برای اعتصاب سراسری صادر کرده بود، که هربار گروه بزرگی از فرهنگیان به این فراخوان ها پاسخ مثبت داده بودند.

با وجود دستگیری شمار فراوانی از کنشگران معلم به علت شرکت در اعتراضات معلمان، این اعتراضات در سال ها و به ویژه ماه های گذشته همواره رو به فزونی و سازمان یابی بیشتر داشته است.

سختی گذران زندگی و دریافتی اندک، نبود بیمه ی کارآمد، خصوصی سازی مدارس و باج خواهی از دانش آموزان، سرکوب دادخواهی معلمان از سوی حکومت و زندانی بودن شماری از کنشگران فرهنگی، کتاب های درسی نامناسب و مبلغ ایدئولوژی حکومتی و فضای اختناق و سرکوب در مدارس، از جمله ی موارد اعتراض فرهنگیان اعتصابی هستند.

 

تهران، هنرستان »طالقانی»: اعتصاب سراسری فرهنگیان ایران

 

 

مشهد: اعتصاب سراسری فرهنگیان ایران

 

 

 

سقز: اعتصاب سراسری فرهنگیان ایران

 

 

تبریز: اعتصاب سراسری فرهنگیان ایران

 

 

اسلام آباد غرب: اعتصاب سراسری فرهنگیان ایران

 

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: