آزادی نیمی از زندانیان سیاسی جمهوری آزربایجان به یمن نوروز
17.03.2019 - 14:33

مخالفان سرتاسری جمهوری اسلامی ایران , همواره از ناآگاهی مفرط مخاطبان خود در خصوص مسائل جمهوری آزربایجان نهایت سو استفاده  را نموده و حاکمیت نیمه دموکراتیک علیف را همطراز رژیم جنایت مرام آیت الله ها قلمداد می کنند. مخالفان حکومت علیف تعداد زندانیان سیاسی را در حدود 150 نفر اعلام می کنند که االبته به اعتقاد من تعدادی از آنان تروریستهای اسلامی مزدور ایران هستند که در درگیری مسلحانه درروستای نارداران دستگیر شده اند و یاهمانند وزیر بهداشت فاسد ملیاردر سابق  بدلیل کودتا دستگیر شده اند  و در تعریف زندانی سیاسی نمی گنجند.

 

آزادیهای موجود در جمهوری آزربایجان هرچند از استاندارد جهانی آشکارا عقب است اما  شهروندان آزربایجان  از آزادترین دوران حیات ایران چه در زمان مصدق و یا صدر مشروطیت,  آزادتر هستند.  

 

حکومت علیف با مشاهده بالا گرفتن مخالفتها  و علم به افزایش گرایش مردم به اپوزیسیون اقدام به آزادی تقریبا نیمی از زندانیان سیاسی,  به مناسبت فرارسیدن نوروز کرده است.  بر خلاف ایران , جمهوری آزربایجان تحت فشار آزایخواهان و شهروندانش , قادر به رفرم و اصلاح خود بوده  و میتواند در آینده نزدیک به یک  سیستم دموکراتیک تمام عیار تبدیل شود.

 

از جمله آزاد شده گان خانم  گوزه ل بایراملی  معاون بزرگترین حزب مخالف است که در مصاحبه ای تلویزیونی همچنان مردم را به مبارزه و مقاومت  فرا می خواند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

دیرنج مین ائللی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما