خودمدیریتی لائیک دمکراتیک مدیریت بحران، جایگزین مدیریت دزدی حاکمان

اقدام برای ایجاد نهادهای خودمدیریت لائیک دمکراتیک و سوسیال در جامعه، نخستین گام سمت گیری سازماندهی قدرت مردم بنیاد فردای سرنگونی حکومت اسلامی است.

 

زلزله، سیل و تمامی آزمون های زندگی سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی بوضوح نشان دادند که موضوعیت حکومت اسلامی با ایران و ایرانیان، تنها جنبه استفاده ابزاری و غارت و چپاولگری دارد. این نظام نشان داد که نتنها نمی تواند نقش سازنده ای در ایران داشته باشد، بلکه روزبروز سیاست های ویرانگرانه آن، کشور و جامعه ما را بیشتر  بدرون گرداب تباهی می فرستد.

برای ملت ایران راهی جز 1) جدا کردن صف خود از نظام و 2) سازماندهی مستقل خود از حکومت در کف خیابان، محلات، ادارات، کارخانه ها، شهرها و روستاها وجود ندارد.

در شرایطی که ویرانگری های حکومت در محیط زیست از طریق سد سازی های غیر کارشناسانه، بی مسئولیتی نسبت به نیازهای ایجاد سیستم کانال کشی، ایجاد مسکن مطابق با استانداردهای کشور زلزله و سیل خیز، جنگل خواری و .. به فاجعه پیشاروی مان انجامیده است، نباید بیش این حکومت اسلامی را تحمل کرد.

هر روز طولانی تر شدن عمر این نظام، بمعنای ویرانی بیشتر، غارت بیشتر، تلفات بیشتر از مردم و عفونی تر شدن زخم هایی می باشد که در همه عرصه ها بر پیکر ایران و ایرانیان وارد کرده است.

بیائید راهمان را از طریق ایجاد نهادهای مردمی خودمدیریت و لائیک دمکراتیک پایدار برای کمک رسانی به مناطق سیل زده در سراسر ایران ایجادکنیم و در سایه همبستگی ملی – مبارزاتی و تاکید بر ارزش های لائیک، دمکراتیک و سوسیال نتنها به کمک هموطنان بشتابیم، بلکه امر خلع قدرت از حکومت را از محلات، مناطق و شهرها تدارک ببینیم.

جامعه آسیب دیده ایران با فعال کردن نقشه مند همه توان ملی خود، طبق برنامه سیاسی شفاف، دمکراتیک، لائیک و جامعه محور می تواند خود را از مصیبت حکومت اسلامی و پیامدهای آن، رها سازد.

اقدام برای ایجاد نهادهای خودمدیریت لائیک دمکراتیک و سوسیال در جامعه، نخستین گام سمت گیری سازماندهی قدرت مردم بنیاد فردای سرنگونی حکومت اسلامی است.

ستادهای مردم نهاد خودمدیریت لائیک، دمکراتیک و سوسیال برای مدیریت بحران امروز، می توانند ستادهای سازماندهی قیام فردا جهت سرنگونی حکومت اسلامی و استقرار جمهوری ملی دمکراتیک ایران باشند.

 
منبع: 
تریبون ایران
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مونتسکیو عزیز، با این کامنتهای بی نام و نشانی که گذاشتید، باید ژرفای دید شما از سکولار دمکراسی بر همگان آشکار و روشن شده باشد دوست گرامی: مغول زاده بودن نه باعث سرافکندگی است و نه باعث سرافرازی، ولی با مغول زاده نامیدن انسانها برای تحقیر، این کامنت نویسان هستند که مرتکب نژاد پرستی می شوند، که این نماینگر سطح نگرش آنها به دمکراسی و درجه احترام آنها به حقوق بشر و آزادی بیان می باشد، البته از این که علاقه ائی برای انتخاب اسم و یا اسم مستعاری برای خود نیستند بسیار قابل تامل است، شاید همانند علمای شیعه اثنی عشره که علاقه ای به شنیدن و یا دیدن نظریات کفار و مرتدین را ندارند، و دوست دارند فقط موعظه کنند، و دیگران هم حق ندارند بگویند بالای چشمت ابرو است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اخیرا رژیم سعی می کند بارندگی های سیل آسا را بعد از خشکسالی ده ساله را بگردن تکنولوژی مافوق مدرن آمریکا بیاندازد، و بدین طریق خود را بیگناه جلوه دهد، واقعیت این است که آمریکا خوب می داند که رژیم در ایران هیچ محبوبیتی در بین مردم ندارد، در ضمن برای آمریکا هیچ خطری ندارد که همانند عراق با یک حمله برق آسا در عرض ۲۴ ساعت رژیم را فلج کند، ولی مساله ائی که هست، در بین اپوزسیون ایران هیچ نیروئی واقعی و دمکراتیک و پایبند به اصول ابتدائی دمکراسی در عمل وجود ندارد، چون خوب می دانند که اگر مونتسکیو ( پدر دمکراسی ) هم در ایران بر سر کار بیاید، در عرض مدت کوتاهی، خود مردم از او یک هیتلر و استالین و خمینی می سازند، این غرور کاذب فاشیستی نژاد پاک و برتر آریائی اجازه رشد سکولاریسم و دمکراسی را به هیچ رهبری در چهارچوب ایران نمی دهد، و طبیعتا رهبران هم دنباله رو جامعه خواهند بود که حذف و یا ترور خوهند شد.