در کشور برونی (واقع در آسیای جنوب شرقی) قانون شریعه تصویب شد

دولت برونی از ماه آینده قصد دارد قانون قرون وسطائی را به اجرا در آورد.

 

در کشور برونی (واقع در آسیای جنوب شرقی) قانون شریعه تصویب شد

برگرفته از: Walla news

ترجمه از: راشل زرگریان

دولت برونی از ماه آینده قصد دارد قانون قرون وسطائی را به اجرا در آورد. این قانون سختگیرانه شامل سنگسار کردن هموسکشوالها (همجنس گرایان) و بریدن دست دزدها میباشد که از سوی گروه های حقوق بشر مورد انتقاد قرار گرفته است. سازمان عفو بین الملل این قانون بیرحمانه را محکوم کرد که قرار است از سوم آوریل به اجرا در آید. این آئین همچنین در مورد بچه ها و نوجوانان نیز انجام خواهد شد. با توجه به مخالفت سازمان حقوق بشر این قانون بطور مخفیانه از طرف دادستان کشور به تصویب رسید.

 

 ×¡×•×œ×˜×Ÿ ברוניי ביום העצמאות, 2018 (רויטרס)

سلطان برونی در جشن استقلال  (تصویر از رویترز)

در واقع پادشاه برونی که او را سلطان مینامند از سال 2014 قانون شریعه را برای تقویت نفوذ اسلام پایه گذاری کرد که سلطانهای کوچک ودر عین حال بینهایت ثروتمند و غنی از هر نظر قویتر شوند. این کشور و همچنین جزایر نزدیک به آن سرشار از نفت بیکران هستند و همین امر باعث ثروتمند شدن مقامات بالا مخصوصا پادشاه گردیده. طبق قانون شریعه خرید و فروش مشروبات الکلی در این کشورها نیز کاملا ممنوع است. حامله شدن خارج از ازدواج و همینطور خارج از رحم بطور مطلق قدغن است و عامل آن میتواند سالهای طولانی را در زندان سپری کند.

 

این تحقیقات را راشل هاوارد که یکی از محققان عفو بین الملل است انجام داده. هاوارد گفت: ساختن چنین مجازات بیرحمانه و غیرانسانی بینهایت ترسناک است. او برای متوقف کردن اجرای این اقدامات وحشتناک مطابق با تعهدات حقوق بشر  دنیا را فرا خواند که اقدام کنند.

חגיגות לכבוד ציון יום השנה ה-50 לשלטונו של סולטן ברוניי, 2017 (רויטרס)

 عموم مردم جرات انتقاد از حکومت را ندارند. جشن 50 ساله رزیم (تصویر از رویترز)

در این کشور سلطان قدرت مطلق دارد و هیچکس جرات انتقاد ندارد. او از سال 1967 بر این کشور مسلط است و در گذشته به مردم گفت: آئین شریعه راهنمای کامل از طرف الله است که باید قسمت بزرگی از تاریخ بنام او شود. سلطان همچنین اضافه کرد که قانون شریعه هدایت مخصوصی از خدا است. در این آئین ضرب و شتم عمومی همراه با مجازات های سنگین برای مهاجرت ساکنین به کشورهای دیگر نیز قابل اجراست.

28.03.2019

منبع: 
اسرائیل
برگرفته از: 
walla news
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: