دروغی دیگر از سازمان ناسا و اعجاز علمی آیات قرآن

: سیاه چاله ها، نیروی جذب زیادی برای مکیدن تولید کرده و همچو یک جاروبرقی فضایی و غیرقابل مشاهده عمل می کنند. زمانیکه که حرکت می کنند، هر چیزی در مقابلشان قرار گیرد، مکیده می شود و از آن خارج نمی شوند.حتی نور هم از آنها در امان نیست و راه نجاتی ندارد...

 

در یکی دو روز گذشته، سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرد، که دانشمندان آنها موفق شده اند با بکارگیری و استفاده از تلسکوپ های متعدد در چند نقطه جهان، تصویری باورنکردنی از سیاه چاله عظیم فضایی را بدست آورند. در یکی از مطالب قبلی خودم به دو بال شناخته شده تفکر فراماسونری و سیستم سرمایه داری امریکا( ناسا و هالیوود  NASA & Hollywood  )اشاره کردم و تا حدودی پرده از روی برخی از دروغ پردازیها و سناریوهای آنها برداشتم: https://iranglobal.info/node/61453

اما عملکرد اخیر ناسا و به نمایش گذاشتن تصویر سیاه چاله عظیم و شگفت انگیز فضایی و نشر آن در رسانه های معتبر جهان و بعنوان خبر مهم در تیتر اصلی بسیاری از روزنامه ها، نه تنها بسیاری از دانشمندان واقع گرا و اندیشمندان علوم فضایی را متعجب نکرد، بلکه با کمال ناباوری و با استفاده از داتاهای علوم نجومی و ریاضی، آنرا همچو بسیاری از اخبار دیگر این سازمان، فرافکنی و به دور از واقعیت دانستند.

و اما نگاهی به معلومات دانشمندان ناسا در مورد تصویر سیاه چاله (Black hole) و استواری آیات قرآن:
برای فهم بهتر و بیشتر، آیه قرآن را به درستی ترجمه و معنای آنرا بیان می کنم.
مفهوم (الخنس): تخنس، تجري، تكنس
در زبان انگلیسی: Black hole
در زبان عربی: ثقب اسود، قطب اسود
در زبان کوردی: کونە ڕەشەکە
در فارسی: سیاە چالە
در قرآن چنین آمده است:
فَلَا أُقْسِمُ بِالْخُنَّسِ (15) الْجَوَارِ الْكُنَّسِ (16) در سوره التکویر.

دانشمندان ناسا می گویند بزرگی سیاه چاله ٦ و نیم میلیارد بار از خورشید بیشتر است و تاکنون برای بدست آوردن تصویر آن ۲۸ میلیون دلار پول هزینه شده است.!!
یا اندازه آن ۳۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیون از زمین بزرگتر است و پهنای آن ٤۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیارد کیلومتر و دوری و مسافت آن از زمین ٥۰۰۰۰۰۰۰۰ می باشد.

حال سوالی بسیار ابتدائی، و آن اینکه دانشمندان ناسا که هنوز موفق نشده اند تصویری دقیق و واضح از این سیاه چاله بدست آوردند و تنها با این تصویر بسیار ساده، چگونه ادعا می کنند که توانسته اند به اندازه کامل آن، فاصله اش از زمین و یا چند برابر بودن نسبت به خورشید پی ببرند و اینچنین بر یافته های خود اصرار بورزند؟!
می دانیم که بر اساس داده های زمانی، این تصویر متعلق به ٥٥ میلیون سال قبل است و بر همین اساس باید گفت از آن زمان تاکنون، کسی نمی داند وضعیت سیاه چاله در چه حالتی قرار گرفته است.!!
حتی دانشمندان ناسا، چنان از دانش خود مطمئن هستند که می گویند، وضعیت داخل سیاه چاله چنان متراکم است که حتی نور هم نمی تواند از آن عبور کند.!!
باید از آنها پرسید، چگونه ایچنین در مورد کهکشان(بیضوی با فواره اش M87) که ٥۳ میلیون سال نوری با زمین فاصله دارد، با یقین صحبت می کنید؟! یا اینکه می گوئید بسیار گسترده تر از کهکشان راه شیری است و اندازه آن بیش از صد تا دویست برابر از "کهکشان راه شیری" بزرگتر است، در حالیکه هنوز معلومات شما در مورد کهشکان راه شیری نیز ناچیز و ناقص است؟!

https://www.nsf.gov/news/news_summ.jsp?cntn_id=298...
https://edition.cnn.com/2019/04/10/world/black-hol...

حال نظریات دانشمندان علوم نجومی و سازمان ناسا را با آیه قرآن مقایسه می کنیم تا ببینیم هزار و چهارصد سال پیش، قرآن مسلمانان در مورد چه شگفتی عظیمی صحبت کرده و این دلیلی است برآنکه قرآن نوشته یک پیامبر امی و ناخوانده نیست.
 " Black Holes "
از نظر دانشمندان، سیاه‌چاله ناحیه‌ای از فضا-زمان است که آثار گرانشی آن، چنان نیرومند است که هیچ چیز — حتی ذرات و تابش‌های الکترومغناطیسی مثل نور — نمی‌توانند از میدان گرانش آن بگریزد. نظریه نسبیت عام آلبرت اینشتین پیش‌بینی می‌کند که یک جرم به اندازه کافی فشرده شده، می‌تواند سبب تغییر شکل و خمیدگی فضا-زمان و تشکیل سیاهچاله شود.
بر این اساس، زمانیکه یکی از ستاره های بزرگ به دلایل گوناگون و منجمله انفجارات درونی و فرایند سوختی، خاموش می گردد و بصورت سیاه چاله ای قوی با قدرت جذب فراوان و غیرقابل مشاهده درآمده و فشاری گسترده بر روی عناصر اطراف خود وارد می کند و در حالت افق "on the horizon" آنها را در درون خود می کشاند.
 بدین خاطر هم دانشمندان در نتیه تحقیقات خود دراینباره چنین گفتند:
(( It creates an immense gravitational pull not unlike an invisible cosmic vacuum cleaner. As it moves, it sucks in all matter in its way not even light can escape. ))
" Black Holes: The Deadliest Force in the Universe,www.abcnews.go.com . "
بطور خلاصه یعنی: سیاه چاله ها، نیروی جذب زیادی برای مکیدن تولید کرده و همچو یک جاروبرقی فضایی و غیرقابل مشاهده عمل می کنند. زمانیکه که حرکت می کنند، هر چیزی در مقابلشان قرار گیرد، مکیده می شود و از آن خارج نمی شوند.حتی نور هم از آن در امان نیست و راه نجاتی ندارد.
بنابراین طبق این تحقیق می توان گفت سیاه چاله:

١- دیده نمی شود "invisible"
٢- قدرت مکش زیادی دارد و همچو جاروبرقی عمل می کند "vacuum cleaner"
٣- حرکت میکند "moves"
حال ۱٤۰۰ پیش خداوند در قرآن و در مورد آن چنین فرموده است که شاید بسیاری حوصله نداشته اند یکبار آنرا با دقت بخوانند.

(فَلَا أُقْسِمُ بِالْخُنَّسِ * الْجَوَارِ الْكُنَّسِ) [التكوير : 15-16]

1- الْخُنَّسِ : یعنی نهان است و هرگز دیده نمی شود، همچو شیطان که " خناس" هم نامیده می شود، چرا که با چشم سر انسانها دیده نمی شود و این همان معنی است که دانشمندان بدان Invisible و غیر قابل دید می گویند.

٢- الْجَوَارِ: یعنی تکان می خورد و حرکت می کند، که دانشمندان می گویند Move (حرکت کردن).

٣- الْكُنَّسِ: جارو یا روفتن و روبیدن، یعنی هر چیزی جلو آن بیافتاد آنرا جارو می کند که دانشمندان می گویند Vacuum cleaner

در پایان باید پرسید کدام یک علمی تر و مستندتر است؟!
آیا عقلانی است که گفته شود هزار و چهارصد سال پیش پیامبر اسلام که انسانی ناخوانده بوده است، بدون تلسکوپ و امکانات پیشرفته امروزی در مورد چنین شگفتی عظیمی سخن گفته باشد؟!
یا اینکه قرآن، حقیقتاً کتاب خداوندی است که بعد از هزار و چهارصد سال، اکنون دانشمندان علوم جدید به کنه حقایق آن دست می یابند و تازه آنرا به عنوان کشفیات و نتیجه تحقیقات فضایی خود اعلام می کنند!!!

منبع: 
https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%DA%86%D8%A7%D9%84%D9%87
برگرفته از: 
https://www.nsf.gov/news/news_summ.jsp?cntn_id=298276&fbclid=IwAR1lnSQ5EYChaIQoEnUbrBmWXz6G2LG5ACnNR0qCwVTG4F87Vc97kom3lTc
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: