آتش سوزی در کلیسای نوتردام پاریس و اسرار انیمیشن ها

در بیخ و بن بیشتر فیلمهای انیمیشن، کارتون ها و بازیهای کامپیوتری، دانستنیهای شگفت انگیزی نیز وجود دارد...

کلیسای جامع نوتردام پاریس (Cathédrale Notre Dame de Paris) کلیسای معروفی در شهر پاریس است. این کلیسا در جزیره سیته در میانه رود سن و در منطقه چهارم در مرکز پاریس واقع شده‌است. هر ساله هزاران نفر بازدید کننده دارد.
کلیسای فوق الذکر در ۱۵ آوریل ۲۰۱۹ (۲۶ فروردین ۱۳۹۸) دچار آتش‌سوزی جدی شد. با توجه به اهمیت تاریخی این کلیسا، این حادثه باعث واکنش‌هایی فراوانی در سراسر جهان شد. با وجود این‌ که علت این حادثه هنوز مشخص نشده است، اما احتمال اینکه بگویند این آتش‌سوزی به بازسازی و مرمت کلیسا مربوط بوده باشد، وجود دارد. در این حادثه برج و سقف کلیسای نوتردام فرو ریخت و آسیب جدی به قسمت‌های داخلی کلیسا و تزئینات آن وارد شده است.
شاید بسیاری از ما، به دلایل مختلف حوصله تماشای فیلمهای انیمیشن را نداریم و بیشتر فیلمهای سینمائی و مستندهای گوناگون دیگری را می پسندیم.
اما در بیخ و بن بیشتر فیلمهای انیمیشن، کارتون ها و بازیهای کامپیوتری، دانستنیهای شگفت انگیزی نیز وجود دارد.
اگر هیچگاه از بینندگان فیلم های استودیوهای انیمیشن نیستید، آگاه باشید که هر یک از فیلم ها، با استفاده از صنعت فیلم سازی مدرن امروزی، اشاراتی ضمنی و یا کامل به حوادثی در گذشته یا آینده دارند.
در این میان، فیلم‌های بسیاری با مضامین ایلومیناتی و فراماسونری تولید شده اند. از جمله می توان به فیلم هایی نظیر "ماتریکس"، "کلوب مبارزه"، "مارپیچ"و ... اشاره کرد.

کارتون " The Simpsons " که در بطن و محتوای آن، تا حدودی آینده اوضاع جهان را پیش بینی می کند و بخشی از آن در مورد چگونگی به قدرت رسیدن دونالد ترامپ ـ رئیس جمهور کنونی ـ امریکاست، نکات بسیار قابل تٲمل و ریزی را درخود دارد.
البته در بسیاری از این قبیل فیلمها، پرده های حوادث را بطور مختصر و تکراری نشان می دهند. اما فراموش نکنیم که ذره ای تدقیق و باریک بینی تماشاگر، قدرت تشخیص او را افزون کرده و به آسانی خواهد توانست، علاوه بر ظواهر آراسته، به کل ماجرا هم پی ببرد.
به یقین، تشابه و همانندی بسیاری میان حوادث واقعی با تصاویر کارتونی، انیمیشن ها و بازیهای کامپیوتری در یک چارچوب اصلی وجود دارد. همین امر باعث گشته، امروزه دستگاههای امنیتی و جنایی برای پیداکردن عوامل، اسباب و علل بسیاری از رویدادها، مروری ویژه بر موضوعات فیلمها و تٲثیر فوق العاده آنها داشته باشند.
از سوی دیگر، آشکارا در دنیای مجازی اشخاصی را مشاهده می کنیم، که بعد از دیدن و شنیدن اخبار حوادث تلخ و ناخوشایند و یا تروریستی و مشکوک، و البته تنها در چند نقطه خاص از جهان و قبل از آنکه مدرک و یا سندی جهت معرفی و شناساندن عوامل اصلی و چرایی و چگونگی حادثه پیدا شود، برای ابراز همدردی و یا هم بهتر بگوئیم برای نمایش ژست نوع دوستی، فورا و بی تامل، پروفایل فیسبوک و اینستاگرام خود را به رنگ پرچم یک کشور خاص و یا محل حادثه تغییر می دهند.
اما جالب است بدانیم، همین اشخاص فوق العاده انسان دوست، حاضر نیستند فقط یک روز پروفایل خود را به رنگ و لعاب گرفتاریها و حوادث تلخ و جانکاه مملکت خود، مانند آنچه که اخیرا و در لابه لای سیل اخیر در شهرها و روستاهای ایران مشاهده می کنیم، دربیاورند.!
فیلم انیمیشن " I Pet Goat" که در سال ۲۰۱۲ و در یک بخش آن، به وضوح به ویرانی حادثه کلیسای نوتردام پاریس اشاره دارد، بسیار متحیر کننده است. بنده در اینجا بخشی از فیلم را بعنوان سند آورده و در " دقیقه ششم " فیلم بصورت کامل اشاره به نابودی کلیسا نوتردام دارد.!!
لینک مستقیم فیلم: https://www.youtube.com/watch?v=cvf-YB09B7g&app=de...
البته با اندکی بحث و جستجو در اسناد و فیلمهای فراماسونری، می توان سرنخ های دیگری هم در این ارتباط بدست آورد.
در فیلم (Before Sunset) که در یک تصویر آن و با گفتن جمله " روزی خواهد آمد که کلیسای نوتردام گم می شود"، که بنده آنرا نیز در مقاله می آورم، باز اشاره به نکاتی اسرارآمیز دارد، که باید ذهن بشر امروز از آنها غافل نباشد.
در پایان، پیشنهاد می کنم حتما یکبار هم که شده این بخش کوتاه فیلم و دقیقه ششم آنرا مشاهده کنید: https://www.youtube.com/watch?v=6n_xCI-peq0&app=de...

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: