۱۳ محکوم اعتراضات با عفو رهبر آزاد شده‌اند

۱۳ نفر از محکومان تجمعات و اعتراضات مرداد ۹۷ که پیشتر به ۶ ماه تا یک سال حبس محکوم شده بودند، با عفو رهبر معظم انقلاب از زندان آزاد شدند. این افراد که پنج زن و هشت مرد هستند، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اقدام علیه امنیت کشور از طریق حضور در تجمعات غیرقانونی به حبس محکوم شده بودند.

 

ابوذر نصراللهی وکیل مدافع تعدادی از متهمان این پرونده با اعلام این خبر به ایرنا گفت: این افراد که پنج زن و هشت مرد هستند، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اقدام علیه امنیت کشور از طریق حضور در تجمعات غیرقانونی به حبس محکوم شده بودند.

این وکیل دادگستری افزود: دادگاه انقلاب در حکم خود با استناد به ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی و رعایت مواد ۳۷ و ۳۸ این قانون و به لحاظ اظهار ندامت و پشیمانی، پنج نفر از متهمان را با احتساب ایام بازداشت قبلی به تحمل یک سال حبس و هشت متهم دیگر را به تحمل ۶ ماه حبس محکوم کرد.

نصراللهی اضافه کرد: با توجه به ابلاغ عفو رهبر به مناسبت چهل سالگی انقلاب و اینکه مدت حبس محکومان این پرونده تا یک سال حبس بود، مشمول عفو مزبور قرار گرفتند و از زندان آزاد شدند.

 

https://bit.ly/2VY4FEw

 

مکمل:

پیش از این به نوشته روزنامه های داخلی قرار بود که دهها هزار نفر آزاد شده یا با تخفیف مجازات روبرو گردند اما خبر دقیقی از این حرکت در دست نیست. به گفته ایسنا، طبق آخرین آمار از مشمولین بخشنامه عفو گسترده زندانیان تا پایان روز هفدهم اسفند ماه سال گذشته تعداد ۸۵۰۰۰ نفر مشمول اجرای این بخشنامه شدند که از این تعداد ۵۱۰۰۰ زندانی آزاد و ۳۴۰۰۰ نفر مشمول تخفیف مجازات شدند.

 

https://bit.ly/2Gr8Hig

 

Image result for ‫۱۳ محکوم اعتراضات با عفو رهبری آزاد شده‌اند‬‎

 

منبع: 
تابناک
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: