خوانندگان سئوال میکنند آیا این سایت ایرانگلوبال است یا محسن کردی نامه؟

تیتر این مطلب را یک کاربر در بخش «صفحه شما» درج کرده بود. میخواهم به ایشان و دیگرانی که شاید چنین سوالی در ذهن شان باشد پاسخ بدهم. بد نیست اول مطلب ایشان را نگاهی بیاندازیم. نام مستعارشان ناظر است. نوشته اند: خوانندگان سئوال میکنند آیا این سایت اینترنتی، سایت "محسن کردی نامه است" یا سایت ایرانگلوبال؟! ( چند نفر از خوانندگان سوال کرده اند و شما از کجا میدانید؟ از کیانوش توکلی بپرسید لدفا و مرا هم در جریان بگذارید ممنون) در واقع تکرار مکرررات و حرفهای یکنواخت محسن آقا خسته کننده است.

 انسان تعجب میکند ایشان چرا بخود زحمت مطالعه نمیدهد (کجای مطلب من بدون منطق و نیاز به مطالعه دارد باید نمونه بیاورید حرف که کافی نیست)  مدام یک مطلب را تکرار میکند، (کدام مطلب را و در کدام رابطه تکرار میکنم؟ اگر کسی بگوید حکومت پهلوی برای ایران بد بوده و من دلیل بیاورم که خوب بوده حرف من تکراری و حرف طرف مقابل من شنیدنی و تازه است چرا که موافق نظر شماست؟) 

ناظر ادامه میدهد:

او نیز (محسن کردی)  مثل طاغوتیهای زمان شاهنشاه آرایامهر بزرگ ارتشداران، ظل الله نایب برحق امام زمان صلوات الله علیه و صلم، دست از دودمان فسیل پهلوی که با پولهای بغارت برده شده ملل ایران، در خارج گردن چاق میکنند، بر نمیدارد. محسن خان! شاه تقریبا چهل سال پیش مرده است. اگر باور نمیکنی برای زیارت قبرش میتوانی بمصر مسافرت کنی تا باورت شود. شاه همان فردی بود که سازمان امنیت اش"ساواک" جوانان انقلابی مردم را از دم تیغ گذراند. تمام سازمانهای سیاسی را قلع و قمع کرد. او نیز مثل آخوند خامنه ای فردی بی لیاقت، دیکتاتور و نوکر اجنبی بود. پسرش نیز دست پرورده همان است. از کوزه همان برون تراود که در اوست. به خرده ریزه های اینان دلخوش مباش! شما که بچه نیستی! فردا مردم از شما می پرسند، شما که موهایت در فرنگ سفید شد، چه آموختی از آنان؟! مگر همان شاه نبود که مثل سپاه پاسداران جنایتکار، مردم را به گلوله بست، مردم با لگد و اردنگی جول و پلاس اش را بیرون ریختند؟! آیا شما فرد آزادیخواهی استی؟ یا طرفدار دیکتاتور؟ لطفا تکلیف ات را روشن کن تا مردم ماهییت سیاسی شما را بهتر بشناسند...»

خب. اینها حرفهای جناب ناظر بود. بگذریم از این که اگر حرفهای تکراری میخواهید حرفهای ایشان نمونه واقعی تکراری است. شاه، سازمان امنیت، شکنجه،... اما پاسخ من به ایرادات ایشان این است: با همه حرفهایی که زده اید و من خود نیز در طی سالها بعنوان منتقد واقع بین نظام سابق برخی سیاستها از جمله سانسور و نیز شکنجه در ساواک و غیره را بسیار نقدر کرده ام و حتا در این مورد بیش از شما شاید میدانم، بازهم با این وجود و در مجموع در شرایط کشوری مانند ایران حکومت پهلوی بهترین اتفاقی بود که برای ایران میتوانست رخ بدهد و دلایلم را هم در این سالها در مقالاتم آورده ام. این که شما علاقه ندارید بخوانید مشکل شماست. واقعیت این است که شما جوابی ندارید. مطمئنم که اصلا از آمار آنها که از دم تیغ ساواک گذشتند خبر ندارید. ولی من همه اش را خبر دارم. اگر مطالعه کرده بودید اینقدر راحت سخن از «از دم تیغ گذراندن» نمیکردید. آمارکشته شدگان زمان شاه را در همین جمهوری اسلامی میدانید چه کسی در آورده؟ چه تعداد اعدامی و چه تعداد در خیابانها و تظاهرات کشته شده اند؟ از نوشته تان فهمیدم که نمیدانید یا میدانید اما شعاردادن را ترجیح میدهید. شاید هم همان صد هزار کشته امام امت را قبول دارید.  

 اگر شما 40 سال است بجای نگاه به آینده و بحث سیاسی با مخالفان سیاسی تان هی میگویید ساواک، 28 مرداد، شعبان بی مخ و نمیخواهید که حرفهای ما را گوش کنید مشکل از شماست نه من! شما بروید مقالات مرا در بخش آرشیو نویسندگان بررسی کنید و بجز سه مورد که در مقابل مخالفان نظام پادشاهی برخاسته ام سایر مقالات هرکدام موضوع بکر خود را دارد. برعکس انصاف را که مطالب بسیاری اسمشو نیارها واقعا خسته کننده و تکرار مکررات است. 

دیگر اینکه بی انصاف! یک سری به آرشیو نویسندگان سایت بزنید! من  در سال بیش از ده مقاله ننوشته ام!   حال امسال یک مقدار بیشتر شده جوش آوردید (درحالیکه فرد سیاسی باید استقبال کند) دیگه به بزرگی خودتون ببخشید و از مقالات من لذت ببرید! نکته دیگر این که آخر پدر آمرزیده ها.. در این سایت فقط یک محسن کردی سلطنت طلب وجود دارد و یک لشگر جراره چپ و راست مخالف سلطنت! اگر قرار باشد نوبتی مطلب بنویسیم که یک سال یک بار هم نوبت من نمیشود! شماها باید خوشحال باشید که از طیف سلطنت و سرمایه هم یک کسی هست که اینجا دو کلمه مطلب مینویسد و میتوان گفتمانی داشت و شناخت پیدا کرد. اگر قرار باشد فقط برای خودمان بنویسیم که خودمان میدانیم چه میخواهیم. هدف این است که ببینیم دیگران چه میگویند. 

 یک مشکل دیگر شما مخالفان سلطنت این است که نمیخواهید بفهمید که امروز شماها در اقلیت محض هستید! اگر این 28 مرداد و شکنجه ساواک و مصدق را از شما بگیرند دیگر  حرفی برای گفتن ندارید. تازه مصدق جمهوریخواه و یا کمونیست نبود بلکه او خودش یک پا سلطنت طلب بود و نخست وزیر یک نظام سلطنتی بود نه جمهوری و هرگز هم نگفت مخالف سلطنت است. مشکل مصدق و سلطنت طلبان یک مشکل داخلی است به شماها ربطی ندارد. اگر مصدق با این حرارت که شماها مخالف شاه بودید با شاه مخالف بود خودش زبان و قلم داشت و میگفت یا نوشته ای از خود باقی میگذاشت. 

سوال مهم اما اینجاست که شماها چه کاره اید؟ شما مخالفان سلطنت کدام هوادار را در میان ملت ایران دارید؟ چه کسی امروز به طرفداری از شماها به خیابان می آید و بر دیوار شعار مینویسد؟ حتما میدانید که ملت دارند شعار جاوید شاه مینویسند؟ نور به قبرش بباره که دیگه خز شده. چشمان تان را بر روی دریای هواداران سلطنت در ایران می بندید و به گفتن این که  آنها نا آگاه هستند اکتفا میکنید. سوال اینجاست که این سخن شما پاسخ مساله فردا نیست.  فردا روز پس از جمهوری اسلامی که احزاب آغاز به فعالیت میکنند شماها چند نفرید؟ و هواداران سلطنت چند میلیون؟ آیا میتونید بگویید اینها نا آگاه هستند و از ورود نمایندگان شان به مجلس موسسان و سپس مجلس شورای ملی جلوگیری کنید؟ اصلا فکر شماها به این جاها میرود؟ نه نمیرود چون سیاست بلد نیستید. دنبال  فسیل میگردید؟ به آینه نگاه کنید. این شما هستید که 60 سال است در شعبان بی مخ و 28 مرداد و مصدق گیر کرده اید. ما نگاه مان به آینده است. 

این به کنار که نوع رژیم آینده چه خواهد بود نباید فراموش کنیم که هویت ما در سلطنت خلاصه نشده بلکه شما هویت ما را این گونه می بینید. مساله نوع رژیم جمهوری یا سلطنت  یکروزه و در مجلس موسسان یا رفراندوم مشخص خواهد شد. در «جمهوری ایران» ما به رضاپهلوی کاری نداریم. ایشان یک ایرانی هستند مثل بقیه بدون کوچکترین امتیازی.  در فردای پس از تعیین نوع نظام سلطنت یا جمهوری، سیاست شروع میشود. هویت ما در نگاه سیاسی و اقتصادی ماست که خواستار نظام سرمایه داری لیبرال دمکرات هستیم. چه بسا کسانی که امروز مخالف سرسخت نظام پادشاهی مشروطه هستند فردا در «جمهوری ایران» هموندان حزبی ما باشند و باهم یک هدف مشترک را دنبال کنیم. 

حال حرف حساب ما را شنیدید؟ لطفا بدون یاد از مرحوم مصدق و شعبان جعفری و ساواک و شکنجه دو کلمه حرف معقول و منطقی بزنید. صرف اینکه نظر و عقیده من در مورد تاریخ قبل از انقلاب چیست ایا میتواند از نمایندگی من در مجلس موسسان یا مجلس شورای ملی جلوگیری کند؟ در صورت برقراری نظام پادشاهی به صرف این که برخی نویسندگان این سایت در طول سالها نسبت به رضاپهلوی هتاکی کرده اند میتوان از ورود آنها به مجلس موسسان یا مجلس شورای ملی جلوگیری کرد؟ ما نمیتوانیم وجود یکدیگر را انکار کنیم. ما چاره ای بجز گفتمان نداریم و آنرا باید از حالا تمرین کنیم و به فکر حذف یکدیگر نباشیم. حالا شما هم دیگه عصبانیت رو بگذارید کنار بیایید جلو روبوسی کنیم. آقا بفرمایید شیرینی شکلات بردارید. (کی میشه گفتمان ما سازنده و شیرین باشه؟)

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: