روسیه: آمریکا به دنبال مقابله مستقیم با ایران است


به عقیده ماریا زاخارووا، آمریکا با ارسال بمب افکن ها به منطقه خلیج فارس، به دنبال مقابله مستقیم با ایران است. سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری روز پنج شنبه اعلام نمود که، واشنگتن تهران را مجبور به تلافی شدید می کند و تلاش می کند تا دلیلی برای مقابله مستقیم با ایران پیدا کند.
زاخارووا گفت:"ایالات متحده با ارسال هواپیماها و بمب افکن ها به منطقه خلیج فارس، با اظهارات اتهامات بی اساس و غیرقابل تایید علیه ایران به اقدامات خطرناک در منطقه و تهدید دیپلمات های آمریکا در عراق،،
زاخارووا در مصاحبه ای یک خبرنگار آمریکایی را به جای خود نشاند

روسیه: آمریکا به دنبال مقابله مستقیم با ایران است

 

به عقیده ماریا زاخارووا، آمریکا با ارسال بمب افکن ها به منطقه خلیج فارس، به دنبال مقابله مستقیم با ایران است.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان ماریا زاخارووا، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری روز پنج شنبه اعلام نمود که، واشنگتن تهران را مجبور به تلافی شدید می کند و تلاش می کند تا دلیلی برای مقابله مستقیم با ایران پیدا کند. 
زاخارووا گفت:"ایالات متحده با ارسال هواپیماها و بمب افکن ها به منطقه خلیج فارس، با اظهارات اتهامات بی اساس و غیرقابل تایید علیه ایران به اقدامات خطرناک در منطقه و تهدید دیپلمات های آمریکا در عراق،، به دنبال درگیری مستقیم با ایران است". 
وی گفت: "به نظر می رسد که با تحریم ها و فشار نظامی و واکنش های شدید و تهاجمی، واشنگتن قصد دارد موجب اقدامات تلافی جویانه ایران شود و بهانه ای برای مقابله مستقیم پیدا کند. این امر، بسیار خطرناک است و نه تنها برجام را از بین می برد، بلکه موجب بی ثباتی کل خاور میانه می شود". 
روابط واشنگتن و تهران پس از بیانات اخیر مقامات جمهوری اسلامی درباره متوقف کردن برخی از اقدامات در چارچوب برجام متشنج تر شده است. دیرتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران 60 روز به کشورهای اروپایی عضو برجام مهلت داد تا طی این مدت تعهدات بانکی و نفتی خود در برابر جمهوری اسلامی را اجرا کنند. روحانی نامه هایی با این موضوع را برای رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نوشت.
فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بارها تهدید کرده اند که می توانند در شرایطی تنگه هرمز را مسدود کنند.
روند رو به وخامت گرائیدن روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ آغاز شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.
 
منبع: 
spitnik farsi
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
روسیه: آمریکا به دنبال مقابله مستقیم با ایران است
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هر کس حرفی میزنه و تحلیلی میکنه. یکی میگه آمریکا دنبال جنگ نیست، دیگری میگه آمریکا به دنبال درگیری مستقیمه. تحریم هم که خودش مرگ تدریجی هست. حالا مردم موندن این وسط و نمیدونن فردا صبح چی بر سرشون میاد و زندگیشون چه شکلی میشه. از یک طرف رژیم آخوندهاست که بدترین رژیم جهانه بی تردید. از یک طرف سایه جنگ و آوارگی و دربدری و دهه ها تلاطم و بی ثباتی سیاسی و روی کار آمدن یک رژیم دست نشانده. از یک طرف هم این واقعیت که مردم ایران توانایی خروج از وضعیت فعلی با تکیه بر نیروی خودشون رو ندارند. به هر حال مسئول مستقیم هر بلایی که سر مملکت بیاد در درجه اول ملاها هستند و مسئولیت بولتون و پمپئو و نتانیاهو و امثالهم فرعی هست. ملاها هستند که با سیاستهای احمقانه شون کار رو به اینجا کشوندن. در صورت بروز جنگ هم به غیر از پاسداران کسی پشتیبانشون نخواهد بود.