درگیری های سخت در زاهدان میان مردم و مزدوران امنیتی جمهوری اسلامی

با هجوم مزدوران انتظامی و لباس شخصی به گردهمایی اعتراضی مردم کار به درگیری و تیراندازی کشید، که در نتیجه شماری از مردم زخمی و دستگیر و شماری از خودروهای پلیس با پرتاب سنگ از سوی مردم درهم کوبیده و به آتش کشیده شدند


 

در پی کشته شدن یک شهروند بلوچ به نام «موسی شه بخش» به دست جنایتکاران لباس شخصی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در شهر زاهدان، درگیری های سخت و گسترده ای میان مردم خشمگین و نیروهای امنیتی رژیم در این شهر رخ داد.

موسی شه بخش در روز ۴ خرداد ۹۸، در حالیکه در خیابان «کشاورزی» زاهدان رانندگی می کرد هدف مزدوران لباس شخصی قرار گرفت و در خودرو خود جان سپرد. 

به دنبال این رویداد، گروه هایی از مردم زاهدان، که بارها شاهد چنین رخدادهایی به دست نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بوده اند، در خیابان «کشاورزی» گردهم آمده، به این جنایت مزدوران رژیم اعتراض کردند.

با هجوم مزدوران انتظامی و لباس شخصی به گردهمایی مردم، کار به درگیری و تیراندازی کشید، که در نتیجه شماری از مردم زخمی و دستگیر و شماری از خودروهای پلیس با پرتاب سنگ از سوی مردم درهم کوبیده و به آتش کشیده شدند.

موسی شه بخش، امروز، ۵ خرداد، زیر مراقبت نیروهای امنیتی در گورستان «لار» در شهرک «کامبوزیا» در نزدیکی زاهدان به خاک سپرده شده و خانواده ی وی از سوی اداره ی اطلاعات تهدید به سکوت و خودداری از برگزاری هرگونه مراسمی برای عضو جانباخته ی خود شده اند.

در سال های گذشته صدها تن از هم میهنان بلوچ با تیراندازی مزدوران امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی به هنگام رفت و آمد در شهرها و روستاهای استان سیستان و بلوچستان کشته و زخمی شده اند.

 

                                                                         

 

 

                                                                                    

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/7568
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: