تارا نابغه کوچک ایرانی با ضریب هوشى حیرت‌انگیز

بالاتر ازآلبرت آینشتاین و پروفسور استفن هاوكینگ
نام این نابغه کوچک تارا شریفى است که استعداد و درجه هوشمندى شگرف او، مسئولان مؤسسه «منسا» را به گفته خودشان در حیرت فرو برده است. خود تارا بعد از آگاهى از آزمون «منسا» گفته: اصلا منتظر چنین نمره‌اى نبودم و به همین دلیل از شنیدن خبر آن شوکه شدم.

او اضافه کرده: شرکت در این امتحان، تصمیم مشترک من و پدر و مادرم بود. ضمنا این موفقیت یک فرصت عالیست براى آشنا شدن با دیگر شرکت‌کنندگان در این مسابقه. وى ادامه داده: دوستان نزدیکم در مدرسه از شنیدن این خبر بسیار خوشحال شدند.

تارا نابغه کوچک با ضریب هوشى حیرت‌انگیز

- ضریب هوشى تارا ۱۶۲ و با دو امتیاز از آلبرت آینشتاین و پروفسور استفن هاوكینگ بالاتر است. حد نصاب ضریب هوشی نوابغ ۱۴۰ است.
- خانواده تارا كه ساكن انگلستان هستند از روستاى خون در بخش بوشكان از توابع شهرستان دشستان مى‌آیند كه در ٧٢ كیلومترى جنوب شرقى برازجان مركز استان بوشهر قرار دارد. در این روستا  ٨٠٠ نفر زندگى مى‌كنند.

 

 

دانش آموز ١١ ساله ایرانى دبیرستان «السبرى» در نزدیکى لندن با کسب ١۶٢ امتیاز بالاترین نمره در آزمون هوش مؤسسه «منسا» وابسته به دانشگاه آکسفورد، رکورد ضریب هوشى آلبرت آینشتاین و پروفسور استفن هاوکینگ را با دو امتیاز شکسته و بدین ترتیب او اینک در سطحى بالاتر از حد نصاب چهره‌هاى نابغه که ١۴٠ امتیاز است قرار گرفته است.

تارا شریفی نابغه ۱۱ ساله

نام این نابغه کوچک تارا شریفى است که استعداد و درجه هوشمندى شگرف او، مسئولان مؤسسه «منسا»  را به گفته خودشان در حیرت فرو برده است. خود تارا بعد از آگاهى از آزمون «منسا» گفته: اصلا منتظر چنین نمره‌اى نبودم و به همین دلیل از شنیدن خبر آن شوکه شدم.

او اضافه کرده: شرکت در این امتحان، تصمیم مشترک من و پدر و مادرم بود. ضمنا این موفقیت یک فرصت عالیست براى آشنا شدن با دیگر شرکت‌کنندگان در این مسابقه. وى ادامه داده: دوستان نزدیکم در مدرسه از شنیدن این خبر بسیار خوشحال شدند.

تارا همچنین گفت: دوست دارم وقتى بزرگتر شدم به نوعى با ریاضیات سر و کار داشته باشم.

او که اکنون شرایط لازم براى عضویت در سازمان «منسا» را دارد، اظهار علاقه کرده در گردهمایى آینده این مؤسسه حضور پیدا کند و با اعضاى آن از نزدیک آشنا شود.

پدر تارا مى‌گوید: از موفقیت کم‌نظیر دخترم به خود مى‌بالم؛ اما راستش پیروزى بزرگ او براى من هم غیرمنتظره بود. او افزود: وقتى مسابقات معلومات عمومى را در تلویزیون تماشا مى‌کنیم، تارا همیشه زودتر از شرکت‌کنندگان پاسخ سوالات ریاضى را مى‌دهد. من مى‌دانستم او بسیار باهوش است ولى نه تا این اندازه.

خانواده تارا که ساکن انگلستان هستند از روستاى خون در بخش بوشکان از توابع شهرستان دشستان مى‌آیند که در ٧٢ کیلومترى جنوب شرقى برازجان مرکز استان بوشهر قرار دارد. در این روستا  ٨٠٠ نفر زندگى مى‌کنند.

منبع: 
کیهان لندن
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: