آیین خاکسپاری زندانی سیاسی مقتول، زنده یاد علیرضا شیرمحمدعلی، در «بهشت زهرا»

با توجه به مسلح بودن قاتلان به سلاح سرد و آزادی عمل آنها دراین آدمکشی، احتمال برنامه ریزی این جنایت از سوی مدیریت زندان زیاد است

 

 

 

آیین خاکسپاری زنده یاد علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی ای که در زندان «فشافویه» ی تهران به دست ۲ زندانی غیرسیاسی خطرناک کشته شد، امروز، ۲۲ خرداد ۹۸، در آرامستان «بهشت زهرا»ی تهران برگزار گردید.

علیرضا شیرمحمدعلی، که به اتهام فعالیت بر ضد جمهوری اسلامی در فضای مجازی به ۸ سال زندان محکوم بود، بارها به وضعیت ناگوار زندان فشافویه (تهران بزرگ) اعتراض و نیز اعتصاب خوراک کرده بود.

 گزارش ها حاکی است که دو زندانی عادی به نام های “محمدرضا خلیل زاده” ــ متهم موادمخدر ــ و “حمیدرضا شجاع زاده” ــ متهم به قتل عمد و محکوم به اعدام ــ با چاقو، علیرضا شیرمحمدعلی را در بند موسوم به «سوئیت» در تیپ ۱ اندرزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ به قتل رساندند.

با توجه به مسلح بودن قاتلان به سلاح سرد و آزادی عمل آنها دراین آدمکشی، احتمال برنامه ریزی این جنایت از سوی مدیریت زندان زیاد است.

در گذشته، بارها زندانیان سیاسی با برنامه ریزی مدیران جنایتکار زندان ها در درون زندان به قتل رسیده اند، که از آن جمله زنده یادان ستار بهشتی، افشین اسانلو، اکبر محمدی، هدی صابر و شاهرخ زمانی قابل یادآوری می باشند. 

 همچنین در جریان خیزش دی ۱۳۹۶، شماری از خیزشگران دستگیر شده، در زمان بازداشت و پیش از هرگونه دادرسی، به دست جنایتکاران امنیتی رژیم کشته شدند.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، به خانواده ی علیرضا شیرمحمدی هشدار داده است که از گفتگو با رسانه ها و برگزاری هرگونه آیین سوگواری برای این زنده یاد خودداری کنند. 

 

                                                                                                                                                          

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/7805
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: