تشکر عجیب یکی از ١٤ امضاه کننده بیانیه معروف ١٤تن از بخشی از ٦٠٠ حامی آن بیانیه

دقیقا دو هفته پیش در نوشتار کوتاهی بنام "چرا از گذاشتن امضای خویش پای بیانیه "چهارده تن" معذورم" دلایل معذوریت خویش را بطور خلاصه توضیح دادم. متاسفانه برخی از دوستان و هموطنان فرهیخته و صادق بر ما بسی کمان ملامت کشیدند, و گفتند که در عجبند چطور من هاشم خواستار و "بقیه خانواده شهدا" را نمی شناسم.

امروز بعد از مشاهده مطلب آقای هاشم خواستار ایمیل زیر را برای همان جمع امضاء کننده فرستادم. ایمیل بنده موجز و کوتا اما گویا است

مطلب دو هفته پیش من و ملامت دوستان در بخش نظرات:

https://iranglobal.info/node/72830

 هاشم خواستار در صفحه تلگرام خود از بخشی از 600   امضاء کننده (یعنی طرفداران پادشاهی و افرادی که تضاد اصلی و فعلی را دعوا بین نوع نظام نمی دانند) و حامی بیانیه چهارده تن بودند تشکر کرد. این ادبیات "آخوندشادکن" دقیقا همان چیزی است که جمهوری اسلامی می خواهد تا ما در این شرایط حساس درگیر "دعوای حیدری نعمتی" باشیم. بلاخره کسب وجهه و اعتبارسازی با 600 امضاء را باید در جایی هوشمندانه هزینه کرد تا "من" و "تو" هرگز "ما" نشویم. باید به سید هاشم گفت: دست مریزاد.

هیچ کس در طول تاریخ ایران به اندازه خیام و حافظ, سید و آخوند و شیخ و مفتی و ملا را بدرستی نشناخته بود. از دوستان امضاء کننده که بر بنده بسی ایراد گرفتند تقاضا می کنم غزل شماره ۱۵۰ دیوان حافظ را بخوانند که می گوید:

باده با محتسب شهر ننوشی زنهار,  بخورد باده‌ات و سنگ به جام اندازد

دوشوکی

یکشنبه هفت جولای 2019

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: