13 سال حبس تعزیری برای فعال مدنی - ورزشی ؟!

کاظم صفابخش» فعال ملی-مدنی آذربایجان
حرکت ملی آذربایجان چه در محافل ادبی- فرهنگی ، دانشگاهی و یا در میدانهای ورزشی،حرکت مدنی، هویت خواهانه،حق طلبانه و بشردوستانه است...

«کاظم صفابخش» فعال ملی-مدنی آذربایجان علاقمند به فوتبال و طرفدار تیم « تراختور» که در بازداشت به سر می برد در تماس با نزدیکان، از صدور حکم 13 سال حبسِ تعزیری برای وی در دادگاه انقلاب تهران  خبر داده است.

محکومیت کاظم صفابخش به مدت 13 سال به زندان آنهم بخاطر شعارهای حق طلبانه و تحرکاتی از این قبیل در استادیومهای ورزشی و یا هر جای دیگر بهیچوجه شایسته نظام قضایی کشوری که صحبت از عدل علی(ع) می کند نیست.

جوانان و دیگر فعالان ملّی آذربایجان مدنی‌ترین فعالان در زمینه هویت‌خواهی  و رسیدن به حقوق قانونی و انسانی خویش به دور از تحرکات رادیکال هستند.

با گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی و تصویب اصل 15 قانون اساسی، ما هنوز در انتظار  اجرای آن و تحصیل به زبان مادری در کنار زبان رسمی هستیم  ولی تا به حال هیچ مقام اجرایی و هیچ مسئولی بخاطر اجرا نکردن این اصل مسلم قانون اساسی که موجب بروز نارضایتی و شکاف عمیق و تشویش اذهان عمومی در جامعه چند زبانی و چند فرهنگی ایران شده است نه مواخذه شده و نه  وزیری از طرف نمایندگان مجلس به استیضاح کشیده شده است، بلکه جسارت چنین افرادی بجایی رسیده که سیاست نژادپرستی آشکار را برای اجرا در کشور  به منصه ظهور رسانده اند!

حرکت ملی آذربایجان چه در محافل ادبی- فرهنگی ، دانشگاهی و یا در میدانهای ورزشی،حرکت مدنی، هویت خواهانه،حق طلبانه و بشردوستانه است.

 با توجه به کثرت جمعیت ترکان در ایران که حداقل 40% از آن را تشکیل می دهند ( مصاحبه دکتر علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه  احمدی نژاد  با خبرنگاران در آنکارا در 28 دی ماه 1390) و نسبت جمعیت آنها در ایران می تواند با نسبت جمعیت فارسها برابری کند ولی جوانان آذربایجان و دیگر فعالین ترک ایران خواهان کمترین حقوق مدنی- فرهنگی هستند که همکشوریهای فارس زبان همه آنها را یکجا و در بالاترین سطح در اختیار دارند!

آنها با گفتن «هارای هارای من تورکم» جواب کسانی را می دهند که در زمان توهین، آنها را «تُرک» و در زمانیکه  می‌خواهند آنها را در دیگ یکسان سازی زبانی ذوب کنند «آذری» می نامند!

محکومیت کاظم صفا بخش، فعال مدنی - ورزشی به 13 سال زندانِ تعزیری جایزه خوبی برای فعالین مدنی آذربایجان نیست، اذهان عمومی را کسانی مشوش و بر علیه نظام تبلیغ می کنند که در وزارت آموزش و پرورش اطلاعیه ای بر عدم استخدام افرادی که لهجه غیر فارسی دارند می دهند، توضیح و تفهیم درسهای پیچیده و سخت  به زبان مادری را به دانش آموزان غیر فارس در مناطق و مدارس غیر فارس ممنوع می کنند و می خواهند از کودکان چهار- پنج ساله ترک و دیگر کودکان غیر فارس کشور که در دامان پدر و مادری غیر فارس رشد و نمو  کرده و الطاف پدرانه،محبت و لالایهای مادرانه را با زبان مادری از والدین آموخته « تست بسندگی زبان فارسی» (امتحان دانستن زبان فارسی به مقدار کافی) برای شروع به تحصیل بگیرند که در ردیف تست امراض این وزارتخانه قرار دارد!

در حقیقت این افراد با این کار میخواهند طرح غیر انسانی و قرون وسطایی «ماهیار نوایی» در اوایل حکومت پهلوی (طرح جدا کردن کودکان شیرخوار از والدین آذربایجانی و تربیت آنها در پرورشگاههایی که پرستاران فارس زبان آنرا اداره کنند و با زبان فارسی با آنها سخن گویند تا فارس زبان شوند و در شش سالگی به والدین تحویل دهند)(1) را بدون هزینه دولتی و به دست خود والدین به مرحله عمل برسانند!

براستی چه کسانی اذهان مردم را مشوش و تبعیض و نژادپرستی را توسعه و در نهایت شکاف جامعه را عمیق‌تر می کنند؟!                                                                                        

---------------------------------------------------

(1) ماهیار نوایی برای جبران هزینه این طرح غیر انسانی مبالغ مالیاتی معین ماهانه هم برای تمام اقشار  جامعه از تاجر، کارمند، کارگر و کشاورز گرفته تا پائین‌ترین قشر جامعه تعیین کرده بود.                                                                                                                                                                                                                                                                      

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همه سخن من در کامنتی دو سطری این بود که نام نویسنده این نوشتار در بخش نام نویسنده در ادیتور ایران گلوبال نوشته نشده است، لینک فهرست نوشته های این نویسنده را نیز نوشتم، اگر نام نویسنده در آن بخش نوشته می شد و این نوشتار نیز به فهرست نوشته های این نویسنده افزوده می شد همه چیز به پایان می رسید! من نه درباره زندانی شدن کسی شادی کردم و نه درباره نویسنده چیزی نوشتم! پاسخ من چه شد؟ بارانی از دشنام و ناسزا ! من نیز ناچار از پاسخی گسترده شدم اما هرگز در هیچ جا نگفتم که از زندانی شدن کسی شاد شده ام!

عنوان مقاله: 
13 سال حبس تعزیری برای فعال مدنی - ورزشی ؟!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ابن سینا در مورد جماعت جبریون سخن معروفی دارد. به این مضمون که بحث با این افراد بی حاصل است و تنها راه تربیت این است که متوسل به چوب تر شد تا بلکه گوشی دستشان بیاید. حالا نقل بحث با آن موجودیست که در مواجهه با جنایت 13 سال حبس ظالمانه برای یک جوان که حداکثر جرمش شعار دادن در استادیوم بوده، به نویسنده مقاله می پرد تا گرد و خاکی به زعم خود راه انداخته و جنایت صورت گرفته توسط مشتی راهزن و اوباش مسلط بر جان و مال مردم را لاپوشانی کند. گیرم حسن راشدی پانترک، یعنی اگر رادیو آمریکا یا اسراییل یا بی بی سی خبری راجع به سرکوب و زندان و ستم رژیم منتشر کردند، باید به جای محکوم کردن رژیم با روده درازی و حرافی و مزخرف نویسی با زبان من درآوردی به آنها پرید و شعار مرگ بر امپریالیسم سر داد یا به نقد مجری و گوینده خبر پرداخت تا اصل موضوع ماستمالی شود؟
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
وقتی خصلت "ضد حقوق بشری" بجنبد خصلت تفکر وتحقیق هم از کار میافتد:
این شخص که ، حکم زندان 13 ساله ی یک جوان بیگناه را رها کرده و به نویسنده ی معترض به حکم چسبیده ، چرا که نویسنده را " پان ترکیست" می بیند، حتی معنی لغات را هم گم کرده است.
1- به فرض حسن راشدی پان ترکیست است، باشد، مگر حق ندارد به یک حکم ظالمانه اعتراض کند؟ و نوشته اش منتشر شود.
این شخص خوشحال از 13 سال زندان یک جوان، ناراحت است که نوشته حسن راشدی منتشر شده و از این جوان دفاع شده است. میخواهد آزادی بیان نباشد. او به پان ترکیست آزادی بیان نمی دهد ولی در مقابل"پان ایرانیست"سکوت میکند.

2- چون خصلت ضد حقوق بشری گل کرده حتی از مشاهده ی معنی یک لغت راحت و ساده هم فرار میکند، و
فرق بین« شاگرد şagird» و «شایئرد şayırd » را نمی بیند و زحمت مراجعه به لغت نامه را هم بخود نمی دهد. آنچه نمی گویند şayırd است نه شاگرد.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، کسانی که ترک زبان نیستند و از زبان ترکی سر درنمی آورند که هیچ اما کسانی که ترک زبان هستند می دانند که یکی از دشنام های ترکی "دارگا شاید" است! یکی از کسانی که نمونه اخلاق و ادب و احترام است چون نخواسته است این دشنام را به زبان ترکی به تبریزی بدهد تا کارش به دردسر نکشد به زبان فارسی این دشنام را به تبریزی داده است:

(..... با بهانه کردن نام نویسنده شاگرد داروغه (دارگا شاید) شده حقوق بشری زندانی و نویسنده را پایمال می کند! .....)
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
(دنباله) ..... نگاه کنید: (..... با گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی و تصویب اصل پانزدهم قانون اساسی ما هنوز در انتظار اجرای آن و تحصیل به زبان مادری در کنار زبان رسمی هستیم! .....) پس از گذشت بیش از چهل سال از انتحار اسلامی که نه بلکه انقلاب شکوهمند اسلامی، نظام مطلقه ولایت فقیه هیچ کار بدی نکرده است و سرزمین ایران سرزمین گل و بلبل است و ما تنها در انتظار اجرای اصل پانزدهم قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم! (بنازم به این فهم! بنازم به این شعور!)

ای کاش روزی برسد که حرکت ملی آذربایجان، آریاپرستی، پان فارسیسم، پان ترکیسم، پان کردیسم، پان عربیسم و همه پان های رنگارنگ ناسیونالیستی در سرتاسر کره زمین چنان ریشه سوز شوند که هیچ پسماندی از آنها بر جای نماند! (به این لینک نگاه کنید)

http://iranglobal.info/node/57922
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
(دنباله) ..... نوشته است، مانند: "بحران هویت، زبان ترکی و موقعیت گذشته و کنونی آن در ایران" ، "دیلیمیزین ساده قرامری" (گرامر ساده زبان ما) ، "ترکان و بررسی تاریخ، زبان و هویت آنها در ایران" ، "آیدینلیق" (روشنائی) ، "دیلیمیز، وارلیقیمیز" (زبان ما، هستی ما)

بخشی از نوشته های حسن راشدی در ایران گلوبال: "آذربایجانی ها و انتخابات ریاست جمهوری" حسن راشدی در این نوشتار همه چیز رژیم ولایت فقیه را رها کرده و چسبیده است از اصل پانزدهم قانون اساسی رژیم و آموزش به زبان مادری و این که چرا قومیت های ساكن ایران حق تحصیل به زبان مادری را ندارند!

"فردوسی و تفکر زن ستیزانه و نژادپرستانه او در شاهنامه" حسن راشدی در این نوشتار از فردوسی بدگوئی کرده است، البته با روش پان ترکی!

"آذربایجان تاریخی و محدوده آن از نظر مورخین" حسن راشدی در این نوشتار مانند پان ترک هائی که از جمهوری .....
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، نخست سخنان مهرآمیزی را که در این بخش درباره من نوشته شده اند ببینید: (..... موجود راسیست که پشت ستاره سرخ پنهان شده! .....) ، (.....فاشیست دورو! .....) ، (..... موجود بی ارزش استحاله شده و بی هویت! .....) ، (..... چپ قلابی! .....) ، (..... مدعی سیاسی قلابی! .....) ، (..... فنومن حکومتی و فاشیستی! .....) ، (..... همزاد راسیسم و آخوندیسم! .....) ، (..... چشم و گوش حکومت! .....) ، (..... بی سواد! .....) ، (..... اتهام زن! .....) ، (..... دو به هم زن! .....) ، (..... تفرقه افکن! .....) ، (..... شلوغ کار! .....) ، (..... بیرحم! .....) ، (..... یاری کننده به دوام حکومت فاشیستی! .....) ، (..... آدمی دستپاچه که در خدمت حکومت راسیست قرار گرفته! .....) ، (..... غاصب عکس ستاره! .....) ، (..... غاصب نام تبریز! .....) ، (..... بیهوده گو! .....) و .....

این سخنان سرشار از .....
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پدیده ی " چپ قلابی" به مانند دیگر مدعیان سیاسی قلابی، در سایتها و فضای سیاسی ، فنومنی "حکومتی و فاشیستی" ست، که همزاد راسیسم است. و آخوندیسم.
حکومت افرادی را به سایتها و فضای سیاسی فرستاده که همواره نقش "چشم و گوش" او را بازی میکنند. مشخصه ی اینان " بیسوادی، اتهام زنی، توهین، دوبهمزنی و تفرقه افکنی و شلوغ کاری و قساوت و بیرحمی ست، تا بین ستمکشان " و معترضان به حکومت، دوستی و همرایی و همبستگی" بوجود نیاید.، و بدین طریق به دوام حکومت فاشیستی یاری میکنند.
پدیده ی تازه ای نیست، از وقتی که انترنت راه افتاده این افراد نیز مشغول خدمتگزاری و تفرقه افکنی هستند.

عنوان مقاله: 
13 سال حبس تعزیری برای فعال مدنی - ورزشی ؟!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جوان مردم را گرفته اند و به خاطر چند شعار 13 سال قرار است زندان برود و جوانی اش تباه شود، آن وقت این موجود راسیست که پشت آن ستاره سرخ پنهان شده به اسم نویسنده مقاله گیر داده! من به جای این موجود از مادر این جوان خجالت کشیدم. فاشیست دورویی که از فرط تعصب کارش سره نویسی شده ولی ادعای چپ گرایی می کند... در صورت انقلاب دموکراتیک در ایران، برای شکنجه گر بسیجی و پاسدار عفو وجود دارد ولی یرای امثال این موجودات وجود ندارد. مردم آذربایجان با هر درجه ای از موافقت یا مخالفت با ناسیونالیستهای آذربایجان هرگز چنین رفتاری با یکی از فرزندانشان را تصویب نمی کنند. ...
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی گرداننده تارنمای ایران گلوبال، نویسنده این پان نامه آقای حسن راشدی است که نام ایشان در کادر نام نویسنده نوشته نشده است! فهرست نوشته های جناب آقای حسن راشدی پان نامه نویس در تارنمای ایران گلوبال

http://iranglobal.info/taxonomy/term/1613