"ناخدای نفتکش آدریان دریا با مقام‌های ایرانی همکاری نمی‌کند" + پیشنهاد پول آمریکا به خدمه

فایننشال تایمز در گزارشی نوشت ناخدای هندی نفتکش ایرانی «آدریان دریا» (گریس 1 پیشین) یک ایمیل غیرعادی از طرف یک مقام وزارت خارجه ایالات متحده دریافت کرده که قصد تطمیع او را داشت.

فایننشال تایمز در گزارشی نوشت ناخدای هندی نفتکش ایرانی «آدریان دریا» (گریس 1 پیشین) یک ایمیل غیرعادی از طرف یک مقام وزارت خارجه ایالات متحده دریافت کرده که قصد تطمیع او را داشت.

در این ایمیل که از طرف برایان هوک مسوول گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا ارسال شد، آمده بود: "من برایان هوک هستم... من برای مایک پمپئو وزیر خارجه [آمریکا] کار می‌کنم و به عنوان نماینده ایالات متحده برای ایران خدمت می‌کنم. خبرهای خوشی دارم."

به نوشته فایننشال تایمز، خبر خوش هوک برای «آخیلش کومار» ناخدای هندی این نفتکش این بود که در ازای دریافت چندین میلیون دلار پول این نفتکش را به کشوری هدایت کند که امکان توقیف آن از طرف ایالات متحده وجود داشته باشد.

هوک برای محکم‌کاری و اینکه ناخدا این ایمیل را با هرزنامه اشتباه نگیرد، شماره تلفن مستقیم وزارت خارجه آمریکا را نیز برای او فرستاده بود.

 

یورونیوز - خبرگزاری فاکس نیوز در این زمینه گزارش داد: ناخدای نفتکش آدریان دریا دیگر با مقام‌های ایرانی همکاری نمی‌کند.

طبق گزارش این خبرگزاری آمریکایی، مقام‌های ایرانی سعی داشتند بیش از دو میلیون نفت خام را از این ابرنفتکش به نفتکش‌های کوچک‌تری که به منطقه اعزام شده‌اند منتقل کند. اما آکلیش کومار ناخدای هندی از همکاری با مقام‌های ایرانی سر باز زده و خواستار معاف شدن از این شغل و اعزام یک ناخدای جایگزین شده است.

پیشتر ناخدای قبلی این نفتکش که او هم هندی بود بعد از رفع توقیف این نفتکش در جبل‌الطارق به مسئولان ایرانی اعلام کرده بود که دیگر حاضر نیست هدایت این نفتکش را بر عهده بگیرد و به همین دلیل حرکت گریس ۱، به تاخیر افتاده بود.

محل کنونی نفتکش در فاصله ده میل دریایی (کمتر از ١٩ کیلومتر) از سواحل سوریه گزارش شده است.David Sheppard
 

✔@OilSheppard

 
 

Big scoop from @Dimi

US offers cash to Iran tanker captain in bid to seize cargo https://www.ft.com/content/20188064-cefb-11e9-99a4-b5ded7a7fe3f … via @financialtimes

View image on Twitter
 

74

 

گریس ۱ که ایران نام آن را زسما به آدریان دریا ۱ تغییر داده‌ در ماه ژوئن از سوی بریتانیا در منطقه جبل الطارق توقیف شد. مقام‌های بریتانیایی اعلام کردند دلیل توقیف نفتکش نگرانی از انتقال نفت به کشور تحت تحریم سوریه بوده است.

بعد از رفع توقیف نفتکش، دولت آمریکا اعلام کرد ناخدای جدید را تحریم خواهد کرد، ضمن اینکه از دیگر کشورها خواست به این نفتکش اجازه پهلو‌گیری در سواحل خود را ندهند.

مقام‌های هندی اعلام کرده بودند از آمریکا خواهند خواست تا آکلیش کومار، ناخدای نفتکش را که به صادرات نفت به سوریه متهم است، از فهرست تحریمی وزارت خزانه‌داری این کشور خارج کند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: