فتو شاپ روحانی با کدخدا

فرانسوی ها در محل اجلاس سران ۷ کشور به ظریف گفتند : هر گونه پیشرفت در ابتکار اروپا برای حفظ نیم‌بند برجام، به موافقت ترامپ بستگی و لازم است روحانی سیگنال روشنی برای مذاکره بفرستد این پیام به تهران منتقل و روحانی سراسیمه اعلام می‌کند که برای تأمین منافع ایران حاضر به ملاقات با هر کسی است. رئیس جمهور فرا نسه ترامپ را متقاعد واز این خبر استقبال می‌شود .

خبر  ملاقات با ترامپ، سبب شگفتی و خشم  نهادهای قدرت شده و  او را به شدت تحت فشار می‌گذارند.روحانی برآمده از نگرانی از دست دادن قدرت در حد کارپرداز بزرگ از موضع خود عقب نشینی  و دیدار با ترامپ را مشروط به «امر محال» می‌کند.

فرانسوی‌ها از عقب‌نشینی  عصبانی  و به تهران ابلاغ می‌کنند که با این نوع تزلزل در تصمیم‌گیری، اقدام دیپلماتیک آنها برای گشودن راهی در جهت کاهش تنش‌ها پیش نخواهد رفت.ظریف در تنگنای قافیه مشکلات و پیچیدگی‌های سیاست در تهران را به پاریس گوشزد می‌کند و  طرف فرانسوی می‌گوید:  مشکلات و پیچیدگی‌ها را بین خودتان حل کنید و تصمیم نهایی را به ما منتقل کنید!و از خلف وعدۀ حکومت ایران گلایه می‌کند و

روحانی تشدید تحریم  از طرف ترامپ را نشانۀ بی‌معنی شدن هرگونه دیدار و مذاکره میداند ، فرانسه که « ژیسکار در گوادلپ  شریک جرم اصلی و در نوفل میزبان بوده !! » میگوید و اگر به زودی تصمیم روشنی گرفته نشود، به میانجیگری خود پایان می‌دهدوروحانی چنین اقدامی را سبب قدرت گرفتن «تندروها» در تهران می‌ داند

مکرون که با همسرش بیش از 35 سال اختلاف سنی دارد و از این بابت افتخار میکند میفر ماید تندروها مشکل ایرانند نه فرانسه! و داستان تا چند ماهی به همین منوال پیش می‌رود و اعصابی برای هیچکس باقی نمی‌ماند!

برگرفته از: 
ایمیل دریافتی
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: