گفت و گو با مهرداد سيد عسگري: بر جام در پاريس و اوضاع اقتصادي ايران

در این گفت و گوی زنده فیسبوکی با آقای سید عسگری ابتدا در باره اوضاع مذاکرات برجام در پاریس بین هیت نمایندگی جمهوری اسلامی و مقامات فرانسه سوال شد و سپس در باره ارزها ی خارجی و وضعیت اقتصادی ایران پرسش شد که اینک آماده پخش مجدد می باشد:
گزارش جدید مرکز آمار ایران از وضعیت درآمد و هزینه‌های خانوارهای شهری ایران نشان می‌دهد که متوسط هزینه زندگی در تهران در سال ۱۳۹۷ به بیش از ۵۸ میلیون تومان در سال رسیده که بیش از دو برابر پنج سال پیش است. متوسط هزینه زندگی در سال ۱۳۹۲ حدود ۲۸ میلیون تومان در سال برآورد شده بود.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که درآمد خانوارها در تهران هم پارسال به ۶۴ میلیون تومان رسیده است.

تهران بالاترین هزینه زندگی، و البته بالاترین درآمد را هم بین استان‌های ایران دارد. از طرف دیگر، در کرمان متوسط هزینه سالانه خانوارها حدود ۲۴ میلیون تومان در سال است که پایین ترین هزینه زندگی در ایران است. از نظر متوسط درآمد سالانه هم استان آذربایجان غربی با ۲۶ میلیون تومان در سال، پایین‌ترین رقم درآمد سالانه را دارد.

تصویر کلی‌تر از وضعیت هزینه و درآمد خانوارهای شهری ایران نشان می‌دهد که در کل کشور، متوسط هزینه خالص خانوارها در سال ۱۳۹۷ به بیش از ۳۹ میلیون و متوسط درآمد اظهار شده‌ سالانه‌ یک خانوار شهری حدود ۴۳ میلیون تومان بوده است

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: