بیانیه خانواده های دستگیرشدگان ۲۰ مرداد ۹۸ مشهد و فراخوان گردهمایی اعتراضی

خانواده های دستگیر شدگان: در روز ۹۸/۷/۱۱، ساعت ۹ تا ۱۱، جلوی دادگاه انقلاب مشهد (خیابان کوهسنگی) گرد می آییم و به دربند نگاه داشتن عزیزانمان اعتراض می کنیم.... ازهمکاران عزیز فرهنگی و عموم آزادیخواهان دعوت می کنیم که ما را در روز ۹۸/۷/۱۱ تنها نگذارند....شماری از امضاکنندگان بیانیه ی ۱۴ کنشگر درونمرزی، با خواست برکناری رژیم جمهوری اسلامی، در میان دستگیرشدگان ۲۰ مرداد مشهد می باشند

‌خانواده های دستگیرشدگان ۲۰ مرداد ۹۸ شهر مشهد، که در اعتراض به محکومیت زندانی سیاسی «کمال جعفری یزدی» در برابر دادگستری خراسان رضوی گردآمده بودند، در بیانیه ای اعلام کردند که در صورت آزاد نشدن بی قید و شرط بستگان خود در روز ۱۱ مهر در برابر دادگاه انقلاب مشهد، گردهمایی اعتراضی برپا خواهند کرد.

شماری از امضاکنندگان بیانیه ی ۱۴ کنشگر درونمرزی، با خواست برکناری رژیم جمهوری اسلامی، در میان دستگیرشدگان ۲۰ مرداد مشهد می باشند.

خانواده های دستگیرشدگان از همه ی ایرانیان آزادیخواه خواسته اند به این گردهمایی اعتراضی بپیوندند.

متن بیانیه ی خانواده های دستگیرشدگان ۲۰ مرداد ۹۸ مشهد: 

امروز سه شنبه ۹۸/۷/۲ ساعت حدود۱۱صبح بود که همراه بقیه خانواده های بازداشت شدگان ۹۸/۵/۲۰ به دادگاه انقلاب اسلامی رفتیم. از آنجاییکه تعدادمان زیاد بود سه نفر به نمایندگی رفتیم خدمت آقای سلطانی معادن دادستان دادگاه انقلاب مشهد. آقای سلطانی از بازپرس پرونده خواستند که در اتاق ایشان حضور به هم رسانند.

دراین جلسه از آقای سلطانی درمورد جلسه ۹۸/۶/۳۱ (آزادی عزیزان دربند بدون قید و شرط یا تجمع اعتراضی ) جویا شدیم، که خلاصه مباحثه رادراینجا می آوریم.
۱_ایشان فرمودند تجمع و اعتراض حق قانونی شماست(اصل ۲۷ قانون اساسی). شما می توانید هر زمان ودر هرکجا که فکر می کنید حقی از شما ضایع شده تجمع و اعتراض داشته باشید .
۲_ ایشان گفتند پرونده بازداشت شدگان دست ما نیست، دست اداره اطلاعات است و مثل اینکه تحقیقاتشان تکمیل نشده، من فقط میتوانم به شما قول بدهم به محض اینکه پرونده از اطلاعات به دادسرا برسد سریعا بررسی کنیم و حداکثر بعداز یک شبانه روز تحویل دادگاه دهیم.

الان ۴۵ روز است که اداره اطلاعات عزیزان ما را که یک تجمع اعتراضی ساده نسبت به حکم ۱۳ سال زندان برای یک جانباز منتقد داشته اند، به بهانه های واهی درسلول انفرادی که شب وروز در آن مشخص نیست ممنوع التلفن و ممنوع الملاقات بدون کتاب و قلم و عینک و....نگه داشته اند.

معاون دادستان گفتند تجمع و اعتراض حق شماست. لذا ما خانواده ها تصمیم گرفته ایم چنانچه عزیزان ما را بدون قید و شرط آزاد نکنند، در تاریخ پنجشنبه ۹۸/۷/۱۱، ساعت ۹ تا ۱۱، جلوی دادگاه انقلاب (خیابان کوهسنگی) تجمع اعتراضی داشته باشیم.

از آنجاییکه ۹۸/۷/۱۳روز جهانی معلم است و بیشتر بازداشت شدگان فرهنگی و معلم هستند، ازهمکاران عزیز فرهنگی و عموم آزادیخواهان دعوت می کنیم که مارا در روز ۹۸/۷/۱۱ تنها نگذارند.

خانواده های بازداشت شدگان ۹۸/۵/۲۰ مشهد

۹۸/۷/۲

 

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/9058
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: