۷۰ درصد دانشجویان دندانپزشکی سهمیه ای هستند!

واریز کردن دانشجویان و استادان حزب اللهی سهمیه ای به دانشگاه های کشور، ایران امروز را به فاجعه ی ناکارآمدی مشاغل تخصصی دچار ساخته است

 

به گفته ی «بشیر خالقی»، نماینده ی مجلس جمهوری اسلامی و عضو کمیسیون بهداشت مجلس، در سال گذشته حدود ۷۰ درصد از دانشجویان دندانپزشکی با سهمیه در دانشگاه‌ها پذیرفته شده‌اند!

پیش از این، حمید اکبری، قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت، آشکار کرده بود که بیش از ۶۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی با سهمیه وارد دانشگاه می شوند، که ۳۵ درصد اینان سهمیه ی «ایثارگران» و خانواده هایشان می باشند!
منابع مستقل شمار دانشجویان سهمیه ای در رشته های علوم پزشکی را از ۷۰ درصد نیز بیشتر برآورد می کنند.

در پی برپایی رژیم جمهوری اسلامی و سپس «انقلاب فرهنگی» در دانشگاه های ایران، رژیم همزمان با «پاکسازی» دانشگاه ها از دانشجویان و استادان ناهمسو با خود، گروه بزرگی از وابستگان خود را با نام سهمیه های گوناگونی چون سهمیه ی «ایثارگران»، خانواده های ایثارگران، بسیج، نهادهای «انقلابی»، فرزندان «استادان» حزب اللهی و... بدون قبولی در آزمون علمی به دانشگاه های کشور واریز کرد که بسیاری از آنان امروز در جایگاه پزشک، مهندس، حقوقدان و... جامعه ی ایران را به فاجعه ی ناکارآمدی مشاغل تخصصی دچار ساخته اند.

 

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/9090
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: