لردگان در آتش و خون!

در جریان درگیری های میان یگان ویژه و مردم معترض، مردم خشمگین لردگان فرمانداری و دفتر امام جمعه را به آتش کشیده اند

 

در پی فاجعه ی بیمارسازی مردم روستای «چنار محمودی» لردگان در استان چهارمحال و بختیاری، امروز ۱۳ مهر ۱۳۹۸، انبوهی از مردم شهر «لردگان» در برابر فرمانداری این شهر گرد آمده، به اعتراض پرداختند.

مردم به استفاده از سرنگ آلوده از سوی مأموران خانه ی بهداشت در روستای «چنار محمودی»، که به دچار شدن صدها تن به بیماری ایدز انجامیده است، و بی تفاوتی مقامات حکومتی نسبت به این فاجعه معترض اند.

گردهمایی مردم معترض پس از دقایقی مورد هجوم مزدوران یگان ویژه ی ضد شورش قرار گرفت و به آغازدرگیری میان مردم و مزدوران رژیم انجامید.

در درگیری های شدید امروز، که هم اینک ادامه دارد، یگان ویژه به باتوم، گاز اشک آور و شلیک گلوله در صدد فرونشاندن دادخواهی مردم برآمد و مردم نیز با پرتاب سنگ و افروختن آتش با پلیس به رویارویی پرداختند.

در ادامه ی درگیری ها، مردم به مراکز حکومتی هجوم آورده، شماری ازآنها از جمله فرمانداری، خانه ی بهداشت و دفتر امام جمعه ی لردگان، سید مهدی تاجزاد، را به آتش کشیدند.

همچنین خودرو امام جمعه و شماری از خودروهای یگان ضدشورش به دست مردم خشمگین ویران گردیده است.

همچنین شماری از مردم به دست مزدوران ضد شورش زخمی و دستگیر شده اند و خبرهای هنوز تأیید نشده ای از کشته شدن چند تن حکایت می کنند. 

هم اکنون انبوه مردم لردگان خیابان های این شهر را پر کرده اند و درگیری میان مردم و نیروهای ضد شورش در نقاطی از شهر ادامه دارد. 

 

           

 

                                                                                      

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: