“داعش” دوباره به کردستان سوریه حمله می کند!

دولت ترکیه در آستانه حمله اشغالگرانه به سوریه است. جهانیان نمی توانند و نباید در برابر این سیاست تجاوزکارانه داعشی – عثمانی ترکیه بی تفاوت بنشینند و نظاره گر فجایع داعشی های یونیفورم پوش ترکیه باشند.
 

هنگامی داعش با کمک ترکیه، عربستان و شیوخ حاشیه نشین خلیج فارس در کردستان مرتکب جنایت علیه بشریت بود، جنگ نیابتی از سوی ترکیه و سایر مرتجعین منطقه را نمایندگی می کرد. آنهنگام ترکیه خود را پشت سر داعش مخفی کرده بود و اکنون که دوران جنگ های نیابتی به پایان رسیده، داعشی های حاکم بر ترکیه، ماسک های خود را کنار گذاشته و آماده تحقق دومین جنایت ترک ها علیه بشریت، در کردستان می شوند.

دولت ترکیه در آستانه حمله اشغالگرانه به سوریه است. جهانیان نمی توانند و نباید در برابر این سیاست تجاوزکارانه داعشی – عثمانی ترکیه بی تفاوت بنشینند و نظاره گر فجایع داعشی های یونیفورم پوش ترکیه باشند.

ما ایرانیان 40 سال داعش شیعه را (جمهوری اسلامی) را تجربه کردیم و در کنار ادامه مبارزه برای واژگونی این نظام، موظف هستیم با همه توان از جامعه کرد در برابر تجاوز ترکیه دفاع کنیم. بگذارید “جاش” های کرد با پان ترک ها، پان عرب ها، حاکمان ایران و دول جنایتکار کاسبی سیاسی کنند.

بگذارید بنام اپوزیسیون ایران، در سفر به ترکیه و عربستان و .. بر سر جان و مال و ناموس مردم، معامله کنند. عمر دغلکاران و کاسبکاران سیاسی طولانی نیست. حرف اخر را مردم خواهند زد و ما در کنار آنها می ایستیم تا سخن آخر، آنچنان قدرتمند باشد که بنیاد فاشیسم، فزون طلبی، تجاوزگری و استبداد را از ریشه برکند.

ترکیه می خواهد به روژوا حمله کند تا اهداف اشغالگرانه و سلطه جویانه فاشیستی خود را متحقق سازد، اما غافل است که با این سیاست، جدائی کردستان از ترکیه را قطعیت می دهد.  شاید ترکیه بخش های از سوریه را اشغال کند، ولی نمی تواند انقلاب کردی در ترکیه را متوقف کند.

اما آنچه به سیاست جامعه کرد مربوط می شود، پاسخگویی به ضرورت بازگشت به ریشه های خود، شرکت در انقلاب ملی – دمکراتیک در زادگاه تاریخی شان ایران، و به اعتبار ایران قدرتمند، خیز بلند برای تامین مطالبات خود است.

اکنون که بر جامعه کرد مسلم شد که دول دیگر دوستی پایدار با آنها ندارند، تجربه را تجربه نکنند و از مدار ائتلاف با ترکیه، عربستان و حکومت اسلامی خارج شوند و در دوستی و اتحاد با مردم و جامعه ایرانی، به زاگرس مراجعت کنند. اتحاد زاگرس نشینان، از تنگه هرمز تا عفرین، با جلب همراهی نیروی سوسیال و لائیک دمکرات منطقه می تواند آزادی واقعی را برای همگان به ارمغان آورد.

ما بعنوان ایرانیان آزادیخواه، موظف هستیم که در هرجای جهان باشیم، سیاست فاشیستی و اشغالگرانه ترکیه را محکوم کرده و به همه راه های ممکن از روژوا دفاع کنیم!

اقبال اقبالی

07.10.2019

منبع: 
تریبون ایران
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: