فاجعه لردگان؛ مذاکره یا محاکمه؟

پاسخ جنایات حکومت در طول چهل سال گذشته در سراسر کشور عزیزمان، و نیز ترور ویروسی اخیر، سرنگونی نظام است. اقداماتی که خارج از مدار کوشش برای سرنگونی کلیت رژیم اسلامی انجام گرفته و یا خواهد گرفت، بیانگر اهداف سیاسی آزادیخواهانه و سکولار دمکراتبک مردمان شریف لر نبوده، زیرا صورت مسئله لردگان نه مذاکره با جنایتکاران، دزدان و غارتگران، بلکه محاکمه آنها و حکومت شان است.

 

اینروزها عده ای به قیمومیت مردم لردگان باب مذاکره با عوامل حکومتی و سرکوبگران اعتراضات شهروندان لردگان را باز کرده اند. این اقدام زشت هنگامی رخ داده، که معترضان جنبش خیابانی به جنایت حکومتی در لردگان، در زندان و زیر بازجوئی های جلادان حکومت اسلامی قرار دارند.

در شرایطی که مبارزان خط مقدم احقاق حقوق مردم در زندان هستند و شهروندان فاقد تشکلی بوده که خواست های آنها را نمایندگی کند، عده ای پا پیش نهاده و در باره مسائل لردگان با دادستان چهارمحال و بختیاری، گفتگو کرده اند.

هنگامی صورت مسئله، محاکمه و بازخواست حکومت است, مذاکره با مزدوران حکومتی چه معنائی دارد؟

در فاجعه تزریق ویروس ایدز به مردم، حکومت اسلامی، و در راس آن شخص سیدعلی و دولت مسئولین مستقیم این جنایت هستند. زیرا در ایران همه امور تحت نظارت مستقیم شبکه های مافیائی زیر مجموعه سیدعلی و ملیجک او، حسن روحانی می باشند۔

حکومت طی ابلاغیه ای نهادهای درمانی را به پنهان سازی نتایج آزمایش های تست ایدز وادار کرده و بنظر می رسد که ابعاد فاجعه به لردگان محدود نمی شود۔

بنا به اخبار رسیده از لردگان، از نظر بسیاری شهروندان، حکومت اسلامی متهم نخست فاجعه ترور ویروسی می باشد و حکومت بعنوان متهم، خود نمی تواند قاضی هم باشد۔

از اینرو شهروندان لردگان مطالباتی شفاف و غیرقابل تفسیر دارند که عبارتند از:

1-ضرورت ورود کارشناسان سازمان ملل برای بررسی علل و ابعاد تزریق و تکثیر ویروس ایدز (ترور ویروسی) در لردگان و مناطق دیگر.

2- گزارش در باره معرفی آمرین و عاملین این فاجعه به ملت ایران و سازمان ملل.

3- آزادی فوری دستگیر شدگان اعتراضات لردگان.

4- برسمیت شناختن آزادی تشکل, اعتصاب, راهپیمایی، انجمن های مستقل محلی، شهری و سراسری در جغرافیای لر.

5- عذرخواهی رسمی حکومت از لرها

پاسخ جنایات حکومت در طول چهل سال گذشته  در سراسر کشور عزیزمان، و نیز ترور ویروسی اخیر، سرنگونی نظام است. اقداماتی که خارج از مدار کوشش برای سرنگونی کلیت رژیم اسلامی انجام گرفته و یا خواهد گرفت، بیانگر اهداف سیاسی آزادیخواهانه و سکولار دمکراتبک مردمان شریف لر نبوده، زیرا صورت مسئله لردگان نه مذاکره با جنایتکاران، دزدان و غارتگران، بلکه محاکمه آنها و حکومت شان است.

تریبون لر

13.10.2019

www.tribunelor.org

منبع: 
تربون لر
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: