فیلمساز ساواک، سازنده ی فیلم های ایدئولوژیک رژیم جمهوری اسلامی شد!

فریبرز صالح، با ساختن فیلم «سفیر» پیرامون رخدادهای مربوط با واقعه ی «عاشورا» در سال ۱۳۶۱، که با بودجه و پشتیبانی سپاه پاسداران انجام گرفت، و سپس فیلم هایی چون «شیخ مفید» و سریال «خاک تابان»، از پیشگامان ساخت فیلم های ایدئولوژیک برای رژیم جمهوری اسلامی بود

 فریبرز صالح، فیلمساز سرشناسی که سال ها سازنده ی فیلم های ایدئولوژیک «تاریخی» برای رژیم جمهوری اسلامی بود، پیش از انقلاب ۱۳۵۷ برای سازمان امنیت رژیم پادشاهی فیلم آموزشی و تبلیغی ساخته است!

فریبرز صالح (در گذشته در سال ۱۳۹۴)، با ساختن فیلم «سفیر» پیرامون رخدادهای مربوط با واقعه ی «عاشورا» در سال ۱۳۶۱، که با بودجه و پشتیبانی سپاه پاسداران انجام گرفت، و سپس فیلم هایی چون «شیخ مفید» و سریال «خاک تابان»، از پیشگامان ساخت فیلم های ایدئولوژیک برای رژیم جمهوری اسلامی بود.

اما وی، پیش از این، در سال ۱۳۵۶ فیلم «دام نامرئی» را به سفارش ساواک ساخته بود که موضوع آن کشف جاسوسان شوروی و دستگیری سرلشکر مقربی به دست عوامل ساواک بود.

امیر عزتی، فیلمساز و منتقد سینمایی، می گوید که خود فریبرز صالح هدف ساواک از سفارش فیلم «دام نامرئی» را «رساندن به شرف حضور اعلیحضرت»، « ارسال آن به دیگر دستگاه‌های اطلاعاتی-امنیتی اردوگاه غرب» و «آموزش روش‌های تعقیب و مراقبت» برای اعضای ساواک خوانده است.

 

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/9400
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: