نقش وزارت اطلاعات و نهاد ریاست جمهوری در تأمین اطلاعاتی و مالی «آمدنیوز»

مطرح شدن خود رژیم جمهوری اسلامی، یا جناحی از این رژیم، به عنوان منبع اصلی تأمین مالی و اطلاعاتی «آمدنیوز»، کاوش در ماهیت راستین این رسانه ی جنجالی را به جاهای دیگری می کشاند

 

 

 

پای  سیدمحمود علوی، وزیر اطلاعات، و محمود واعظی، رئیس نهاد ریاست جمهوری، در ارتباطات و تأمین مالی «آمدنیوز» به میان کشیده شد!

به نوشته ی جواد کریمی قدوسی (نماینده مجلس جمهوری اسلامی از جناح اصول گرای رژیم)، رابطان «آمدنیوز» به ارتباط با یکی از وزیران جمهوری اسلامی (که گفته می شود منظور محمود علوی، وزیر اطلاعات می باشد) و نیز ارتباط و گرفتن کمک مالی از محمود واعظی، وزیر پیشین ارتباطات و رئیس کنونی نهاد ریاست جمهوری، اعتراف کرده اند. 

پیش از این نیز بارها خبرها و گمانه زنی هایی از پیوند «آمدنیوز» با کارگزاران دستگاه های اطلاعاتی و جریان های سیاسی درونی رژیم جمهوری اسلامی مطرح شده بود. 

در پی اعلام دستگیری روح الله زم از سوی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، ماجرای چگونگی «دستگیری» و «اعترافات» این عنصر رسانه ای و اطلاعاتی بحث های گسترده ای را در محافل سیاسی درون و بیرون ایران برانگیخته است.

دو نکته ی مهم پیرامون کار رسانه ی مجازی «آمدنیوز»، یکی چگونگی دسترسی آن به اطلاعات درونی رژیم و دیگری چگونگی تأمین مالی آن در درازای ۴ سال کارکرد آن می باشد.

در سال های گذشته، گمانه های گوناگونی درباره ی سرچشمه ی مالی «آمدنیوز»، همچون دولت های عربستان، اسرائیل و اسپانسرهای سرمایه دار ایرانی، مطرح شده اند.

اکنون، مطرح شدن خود رژیم جمهوری اسلامی، یا جناحی از این رژیم، به عنوان منبع اصلی تأمین مالی و اطلاعاتی «آمدنیوز»، کاوش در ماهیت راستین این رسانه ی جنجالی را به جاهای دیگری می کشاند.

 

 

 

 

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/9470
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: