روز 21 آبان ماه میتینگ بزرگ پارک لاله برگزار خواهد شد

گفت و گو با عباس خرسندی
برای اعاده این حق و در اعتراض به شرایطی که نهادهای حکومتی با عملکرد غیر قانونی، اشتباه و فاجعه آمیز برای ملت بزرگ ایران به وجود آورده که بیکاری، گرانی، فقر از یک سو و رانت خواری، چپاول اموال عمومی، اختلاس های کلان و سرکوب آزادی های مصرح در اعلامیه جهانی حقوق بشر، حقوق شهروندی و اصل 27 قانون اساسی موجود از دیگر سو ، از نتایج آن است، در نظر داریم در تاریخ 21 آبان ماه 1398 از ساعت 3 تا 5 پس از ظهر در محل پارک لاله تهران میتینگی برگزار کنیم. از

برای عبدالرضا رحمانی فضلی

وزیر کشور جمهوری اسلامی – با سلام

سالیان درازی است که صرفا نهادهای حکومتی و اقلیتی که حامی حکومت بشمار می آیند حق دارند دست به تجمع و راهپیمایی بزنند و از حکومت پشتیبانی کنند. اما این حق از اکثریت معترض و ناراضی به کلی سلب گردیده و به اکثریت اجازه داده نمی شود در تظاهرات یا متینگ ها ی اعتراضی، نظرات خود درباره مسائل مهم کشوری و مشکلات ومعضلات مربوط به زندگی خود را اعلام نمایید . گویا اکثریت هیچ حقی نداشته و همه حقوق در انحصار یک اقلیت کوچک و نهادهای حکومتی است.این یک ظلم آشکار، تبعیض بزرگ و سلب حقوق اساسی شهروندان ایرانی است که با هیچ منطقی سازگاری ندارد.

برای اعاده این حق و در اعتراض به شرایطی که نهادهای حکومتی با عملکرد غیر قانونی، اشتباه و فاجعه آمیز برای ملت بزرگ ایران به وجود آورده که بیکاری، گرانی، فقر از یک سو و رانت خواری، چپاول اموال عمومی، اختلاس های کلان و سرکوب آزادی های مصرح در اعلامیه جهانی حقوق بشر، حقوق شهروندی و اصل 27 قانون اساسی موجود از دیگر سو ، از نتایج آن است، در نظر داریم در تاریخ 21 آبان ماه 1398 از ساعت 3 تا 5 پس از ظهر در محل پارک لاله تهران میتینگی برگزار کنیم. از جنابعالی بر حسب وظیفه قانونی و به این دلیل که در سمت وزیر کشور از امکانات زیاد مادی و تشکیلاتی متعلق به بیت المال و آحاد شهروندان بر خوردار هستید، می خواهیم امنیت شرکت کنندگان را در برابر نیروهای خودسر و آتش به اختیار تامین نمایید.

یاد آوری می کنیم مطابق با اصل 27 قانون اساسی ، برگزاری تظاهرات بدون حمل سلاح آزاد است و چنانچه از حضور شهروندان در این میتینگ جلوگیری کرده یا در برابر تجاوز نیروهای خودسر و به ظاهر انتظامی علیه شرکت کنندگان کوتاهی نمایید در پیشگاه قانون ، ملت و تاریخ مسئولیت هر اتفاقی به ویژه مسئولیت سلب حقوق اساسی شهروندی بر عهده جنابعالی و همکاران و همفکران در رده های گوناگون حکومتی خواهد بود.
21 شهریور ماه 1398خورشیدی

امضا کنندگان:

1- حشمت اله طبرزدی از جبهه دموکراتیک ایران
2- راحله راحمی پور از طرف جنبش داد خواهی
3- اسماعیل مفتی زاده از جبهه دموکراتیک ایران
4- ژیلا مکوندی از طرف جمعی از مادران پارک لاله
5- امیرمسعود اکبر آبادی از جبهه دموکراتیک ایران
6- محمد رضا خسروی از جبهه دموکراتیک ایران

زنده باد آزادی و عدالت
برقرار باد دموکراسی و حقوق بشر
گسسته باد زنجیر استبداد

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: