خیزش «بنزین» به انقلاب برای براندازی رژیم جمهوری اسلامی تبدیل شد

شعارهای گردهمایی های اعتراضی، که در ساعت های نخست متوجه دولت حسن روحانی و شخص او بود، به زودی به شعار های مخالف سیاست کلی رژیم چون «سوریه رو رها کن...»، «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» و سپس به شعارهای بنیادین بر ضد کلیت رژیم، چون «مرگ بر دیکتاتور»، «توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه»، «مرگ بر خامنه ای» و «جمهوری اسلامی، نمی خوایم» تبدیل گردید

 ویدئو: تهران، آریاشهر (صادقیه)، ۲۵ آبان ۹۸

 

خیزشی که دیروز، ۲۴ آبان ۱۳۹۸، در پی گران شدن بنزین از سوی رژیم جمهوری اسلامی در شهرهای گوناگون ایران آغازشد، به تندی به خیزشی انقلابی برای برانداختن این رژیم تبدیل شده است.

در دو روز گذشته، در ده ها شهر کوچک و بزرگ سراسر کشور اعتراضات گسترده ای در مخالفت با افزایش ناگهانی نرخ بنزین و نیز برضد سیاست های رژیم جمهوری اسلامی و موجودیت این رژیم ازسوی گروه های بزرگی از ایرانیان برپا شده است و تاکنون نیز ادامه دارد.

شعارهای گردهمایی های اعتراضی، که در ساعت های نخست متوجه  دولت حسن روحانی و شخص او بود، به زودی به شعار های مخالف سیاست کلی رژیم چون «سوریه رو رها کن...»، «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» و سپس به شعارهای بنیادین بر ضد کلیت رژیم، چون «مرگ بر دیکتاتور»، «توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه»، «مرگ بر خامنه ای» و «جمهوری اسلامی، نمی خوایم» تبدیل گردید.

در بسیاری از نقاط کشور، اعتراضات مردم مورد هجوم نیروهای امنیتی رژیم قرار گرفته و به خشونت کشیده شده است.

گزارش ها تاکنون از کشته شدن ۸ تن در شهرهای سیرجان، مریوان، بهبهان و شهریار خبر می دهند.

بسیاری از پمپ بنزین ها، بانک ها، مراکز «مقاومت بسیج»، کلانتری ها و پاسگاه های نیروی انتظامی، شهرداری ها، فرمانداری ها و دیگر مراکز حکومتی مورد هجوم مردم خشمگین قرار گرفته و نابود یا ویران شده اند.

برپایه ی گزارش هایی، برخی از شهرها، چون رباط کریم (در جنوب غربی تهران) و شهرقدس (قلعه حسن خان- در غرب تهران) با تصرف مراکز حکومتی به دست مردم و گریختن مزدوران امنیتی رژیم، شهر عملاً به دست مردم مخالف رژیم افتاده است.

با توجه به خودجوش بودن خیزش بنزین، که اکنون به خیزش براندازی دگردیسی یافته است، لزوم سازماندهی این خیزش برای پایدار ماندن آن و رسیدن به نتیجه ی مطلوب ایرانیان، که همانا براندازی کامل رژیم فاسد جمهوری اسلامی است، آشکار است.

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: