اتش سوزي ها كار كيست؟ و مكان ديگردر گرگان از نزديك به مردم شليك مي كند

در یک فیلم 3 دقیقه ای شگفتی های قیام آبان را می توان دید ،در اولی آتش سوزی با شعارهای زنده باد سوسیالیسم که بنظر می رسد ، شعار دهنده پاسدار باشد و در صحنه دیگر كشتار بيرحمانه از فاصله اي نزديك در شهر گرگان به وقوع پيوسته است. جمهوري اسلامي اگر چه نظاميست ناكارآمد، اما در قتل ، غارت ، اتش سوزی عمدی و كشتار از بيرحمترين و كارآمدترين نظامهاي سركوبگر تاريخ است.
ا گذشت ۱۰ روز از اعتراضات سراسری در ایران، مقامات جمهوری اسلامی هنوز هیچ آمار رسمی درباره کشته‌شدگان و بازداشت‌شدگان منتشر نکرده‌اند. در همین حال جانشین فرمانده سپاه اعلام کرد که از «فاصله نزدیک» به معترضان کشته شده شلیک شده بود.

علی فدوی، جانشین فرمانده سپاه، روز یکشنبه سوم آذر گفت: «در جریان اخیر، خیلی از مردم در حالی‌که از فاصله یک متری و یک‌‌ونیم متری از پشت به آنها شلیک شده بود، کشته شدند و این یعنی گلوله از میان خودشان شلیک شده است».

وی با ادعای اینکه عاملان کشتار معترضان، «یک مشت شرور» بودند که «به تحریک دشمنان» این کار را کردند، افزود:‌ «پزشک قانونی حتما گزارش می‌دهد. به شکم بسیاری از مردم از فاصله یک متری یا نیم متری شلیک شده است و کشته شدند یعنی آنها با کلت‌های خفیف مردم را کشتند».

سخنان آقای فدوی در حالی بیان شده که در روزهای گذشته فیلم‌های زیادی از شلیک مستقیم گلوله به سوی مردم توسط ماموران امنیتی در شهرهای مختلف منتشر شده است.

از جمله، «شبکه حقوق بشر کردستان» فیلمی از جوانرود منتشر کرد که در آن‌ مأموران امنیتی از پشت‌بام ساختمان دادگستری به صورت ممتد به سمت معترضان 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: