اقرار رژیم جمهوری اسلامی به سرنگون شدن هواپیمای مسافری بر اثر موشک اندازی سپاه پاسداران

«ستاد کل نیروهای مسلح» جمهوری اسلامی اقرار کرد که هواپیمای مسافری اوکراینی هدف موشک های سپاه پاسداران قرار گرفته است و این جنایت را «بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد» نامید!

 

پس از ۳ روز دروغگویی بی شرمانه در انکار جنایت سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در سرنگون ساختن هواپیمای مسافری بوئینگ ۷۳۷ در نزدیکی تهران، سرانجام ساعتی پیش، در بامداد ۲۱ دی، «ستادکل نیروهای مسلح» جمهوری اسلامی اقرار کرد که هواپیمای مذکور هدف موشک های سپاه پاسداران قرار گرفته است و این جنایت را «بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد» نامید!

متن بیانیه ی «ستاد کل نیروهای مسلح» جمهوری اسلامی چنین است:

ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی؛
درپی وقوع حادثه دلخراش سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی کشور اوکراین در اولین ساعات صبح چهارشنبه ۹۸/۱۰/۱۸ و در بحبوحه تهاجم موشکی به پایگاه آمریکای جنایتکار و احتمال تأثیر اقدامات نظامی در این حادثه، ستاد کل نیروهای مسلح بلافاصله به منظور بررسی این احتمال اقدام به تشکیل هیئت بازرسی متشکل از کارشناسان فنی و عملیاتی، مستقل از سازمان هواپیمایی کشوری نمود که نتایج بررسی شبانه‌روزی و دقیق این هیئت به استحضار ملت شریف ایران می‌رسد:

۱- درپی تهدیدهای رئیس جمهور و فرماندهان نظامی آمریکای جنایتکار مبنی بر هدف قرار دادن تعداد زیادی از اهداف در خاک جمهوری اسلامی ایران در صورت انجام عملیات متقابل و نظر به افزایش بی سابقه تحرکات هوایی در منطقه، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به منظور پاسخگویی به تهدیدات احتمالی در بالاترین سطح آماده‌باش قرار گرفتند

۲- در ساعات پس از انجام عملیات موشکی، پروازهای جنگی نیروهای تروریست آمریکایی در پیرامون کشور افزایش یافته و برخی اخبار نیز از مشاهده‌ی اهداف هوایی به سمت مراکز راهبردی در کشور به واحدهای دفاعی واصل و اهداف متعددی در برخی صفحات رادار مشاهده شد که موجب حساسیت بیشتر در مجموعه‌های پدافند هوایی گردیده است.

۳- در چنین شرایط حساس و بحرانی، پرواز شماره ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین از فرودگاه امام خمینی (ره) حرکت نموده و درهنگام چرخش، کاملاً در حالت نزدیک شونده به یک مرکز حساس نظامی سپاه و در ارتفاع و شکل پروازی یک هدف متخاصم قرار می‌گیرد که در این شرایط بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مذکور مورد اصابت قرار گرفته که متأسفانه موجب به شهادت رسیدن جمعی از هموطنان عزیز و جان باختن تعدادی از اتباع خارجی می‌گردد.

۴- ستاد کل نیروهای مسلح ضمن عرض تسلیت و اظهار همدردی با خانواده‌های داغدار هم وطن و جان باختگان اتباع سایر کشورها و عذرخواهی به خاطر خطای انسانی پیش آمده، اطمینان کامل می‌دهد با پیگیری انجام اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضائی نیروهای مسلح معرفی نماید تا با خطاهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.

۵- همچنین ابلاغ گردید تادر اسرع وقت مسئولین مربوطه در سپاه با حضور در رسانه ملی توضیحات مشروحی را به مردم شریف ارائه نمایند.

ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی

۹۸.۱۰.۲۱

 

 

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/10676
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لعنت بر رژیم انسان سوز و جنایتکار ولایت مطلقه فقیه. در چهل سال گذشته این اولین باری است که با کمال ذلت و خاری و پس از تلاشی گسترده در لاپوشانی و فرافکنی و تحلیل های دایی جان ناپلئونی، حاضر به قبول مسئولیت گشته و چهره کریه و بی نقا‌بش را، انهم فقط و فقط تحت فشار چند جانبه بین المللی نشان میدهد. اگر یک اپوزیسیون متحد و هم صدا داشتیم، همین پلشتی برای سرنگونی این رژیم قرون وسطایی کافی بود.

شبم از بی ستارگی: شب گور
در دلم گرمیِ ستاره ی دور
آذرخشم گهی نشانه گرفت
َگه تگرگم به تازیانه گرفت
بر سرم آشیانه بست کلاغ
آسمان، تیره گشت چون َپر ِ زاغ
مرغِ شبخوان که با دلم می خواند
رفت و این آشیانه خالی ماند
آهوان، گم شدند در شبِ دشت
آه از آن رفتگانِ بی برگشت

هوشنگ_ابتهاج

باید یکی شویم
اینان هراسشان ز یگانگی ماست