سکوت رضا پهلوی در مقابل جنایات سپاه پاسداران

آیا قرار است، رژیم با کمک گرفتن از پس لرزەهای بعد از قیام، طرحی نو دراندازد و شما هم با آل ولایت بر روی مصالح مشترک خودتان سازش کنید و این میان تنها ملیتها و مذاهب ایران، خسر فی الدنیا و الاخره بشوند؟!

بی شک، سکوت معنادار بسیاری از افراد و چهره های سیاسی در قبال رویدادهای حساس ایران و جنایات ارگانهای سرکوب کننده رژیم ولایت فقیه، نمی تواند ساده و بی دلیل باشد. بنده معتقدم، برنامه ها و اهداف مشترکی میان برخی از اپوزیسیون رژیم آخوندی از جمله طرفداران رضا پهلوی، شاهی(فرشگرد) و شیخی(اصلاح طلبان داخل و برون مرز) و تعدادی از سازمانهای کمونیستی و نیز چهره های سیاسی مستقل با عناوین مختلف، وجود دارد. حال مثمرثمر بودن یا مبهم و متناقض بودن این اشتراکات سیاسی این بخش از اپوزیسیون را باید اذهان کنجکاو کشف کنند و تشخیص خوبی یا نقص و نارسائی در آنها وظیفه همگانی است.

 بنابراین، این همسنخی و همنوایی اپوزیسیون فوق الذکر در مورد حکومت مُلایان، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی، چگونگی تغییر رژیم و دهها موضوع دیگر، همیشه باعث شده که آنها تقریبا یک نسخه آماده، هماهنگ و همشکل در مورد مبارزات مردمی و حوادث گوناگون در ایران بپیچند. 
البته اثبات گفته های بنده، با الفاظی متعارف و با اسناد و داده های منطقی باید همراه باشد. چرا که در علم سیاست، علیرغم حدس و گمانه زنی ها، مقیاس و پارامترهای خاصی نیز برای تشریح امور و خوانش رویدادها وجود داشته و بسیار حائز اهمیت اند.
 
دقیقاً بیست سال پیش در تهران دانشجو بودم. در آن دوران، همواره با تنی چند از دوستان نزدیک و فعالین سیاسی و روزنامەنگاران کُردستان ایران در نشست های سیاسی و فرهنگی گوناگون در دانشگاههای تهران شرکت می کردیم. رفت و آمد به منزل فعالین ملی ـ مذهبی، منزل فروهرها و گفتگو با اشخاصی که تاکنون در ایران از آنها بعنوان چهره های مبارز و فعالین سیاسی یاد می شود، تقریبا جزو لاینفک فعالیتهای دانشجوئی و روزنامەنگاری آن روزهای ما بود.
در یکی از روزها، با دوست عزیزم، جناب آقای مسعود کُردپور، به منزل مهندس حشمت اله طبرزدی رفتیم. البته خواستیم با ایشان که تازه از زندان آزاد شده بودند، دیداری داشته باشیم و همین جا یادآور شوم، که بنده چند ماه پیش هم در یک تماس تلفنی و در گفتگو با جناب مهندس طبرزدی به آن دیدار و این نکته اشاره مجدد نمودم. 
بعد از خوش آمدگوئی، بصورت مفصل در مورد حقوق ملیتها و مذاهب در ایران، احزاب کُردستان ایران و نقش و جایگاه رضا پهلوی و آینده معادلات سیاسی در ایران، بحث نمودیم.
در آن زمان به گواهی برخی از چهره ها و فعالین سیاسی و منجمله جناب حشمت اله طبرزدی، میان رضا پهلوی و علی خامنه ای مکاتباتی ردوبدل می گشت. البته خوشبختانە، هرازچندگاهی نامه های رضا پهلوی به خامنەای از حالت محرمانه خارج می شد و همچنان کە برخی از دوستان می گفتند، مامورین ویژە زندان اوین، این حقیقت را برای آنها بازگو می کردنند و برخی دیگر هم می گفتند در بیت رهبری و سپاه پاسداران، آشنایانی دارند که از طریق آنها از این موضوع اطلاع یافته اند.!!!
 
اما آنچه تاکون برملا شدە و بسیار مهم است، رضا پهلوی دانستە یا نادانستە، بخشی از سناریوی خامنه ای و سپاه پاسداران را بازی می کنند و در این میان فقط مردم بیچاره و جوانان خانواده های فقیر و طبقات زحمتکش جامعه، قربانی رنگ و لعاب عوض کردن رژیم آخوندی توسط اهریمن شاه و شیخ می شوند.
‌رضا پهلوی، در بسیاری از مصاحبه های خود، معتقد است که تضمین امنیت جامعه پس از فروپاشی نظام مُلایان با همین سپاه پاسداران و نیروهای انتظامی امکان پذیر است و نمی شود آنها را کنار گذاشت.
رضا پهلوی در یک گفتگو با تلویزیون شاهی ـ شیخی ایران اینترنشنال، در روز ۲۸ آبانماه سال جاری، یعنی در گرماگرم قیام مردم ایران و کشتار آنها از سوی نیروهای پاسدار و بسیجی و یگان ویژه نیروی انتظامی و اطلاعاتی و مخبر و لباس شخصی می گوید: " من نمی گویم سرکوب از نظام نخواهد بود، ولی اگر کار برسد به مرحله کشت و کشتار و اسلحه کشی، کُشتار به مراتب بیشتر خواهد بود و مهمتر از این به یک سناریوی آشتی و امنیت و آرامش با فروپاشی نمی رسیم‼!
و فراموش نکنید، مسئله ما فقط براندازی نیست!! در فردای فروپاشی نظام، اولین نیروهایی که در حفظ امنیت و جان و مال مردم در کار خواهند بود، حتی در دوران گذار، همین نیروهای انتظامی است".‼
گفتنی است شماره تلفن پس مانده دیکتاتوری شاه را بازجویان و شکنجەگران به زندانیان سیاسی می دهند که برای فعالیت سیاسی با ایشان تماس بگیرند و همکاری کنند. به نوشته آقای " هاشم خواستار " با عنوان "دمکراتهای کوتوله" مراجعه کنید.
هاشم خواستار چنین می نویسید: "در اردیبهشت ۹۷ که ماموران اطلاعات به باغم آمدند، از من پرسیدند که چرا با شاهزاده رضا پهلوی همکاری نمی کنی....".
 
اما اینک، باید از رضا پهلوی پرسید، آیا سناریوی مشترکی در کار نیست، که نامه های شما به آسانی در بیت ولی فقیه ردوبدل می شود و اینچنین شاهزاده(رضا پهلوی) و آقازاده(مجتبی خامنەای) غمخوار همدیگرند؟!
 در گفتگوهای مشترک شما و آقای مهندس حشمت اله طبرزدی و تنی چند از چهره های اپوزیسیون، که از طریق سکایپ صورت گرفته بود، و بعدا توسط آقای طبرزدی در اختیار عموم مردم قرار گرفت، سخنانتان کاملا ضدونقیض است. مع الاسف سکوت اخیر شما، وصف و مدح همیشگی نیروهای سرکوبگر و شریک ساختن آنها در پروسه سیاسی آینده، تصوری کلی و باطل از همان دیدگاههای خطرناک پیشین شماست.
 به یقین این مبحث در آینده بیشتر برای مردم ایران روشن خواهد گشت.
آیا نیروی انتظامی و اوباش لباس شخصی که در شهرهای مختلف ایران با اسلحه، تبر و چاقو به جان مردم افتادند، شایسته آنند که در فردای ایران ایفای نقش کنند‼
بعد از قیام، اعلام عزای عمومی نمودید، کە این خود بە مثابه پایان یافتن و شکست خروش انقلابی مردم است.
 یا اینکه گفتید، برای احترام به شهدای تظاهرات روزهای گذشته، مردم یک دستبند مشکی در دستشان ببندند. آیا این پیشنهاد مضحک، همان حکایت پاسدار محسن سازگارا و بستن دستبند سبز در روزهای پس از قیام ۸۸ و به بیراهه کشاندن مطالبات حقیقی مردم ایران نیست‼
آیا قرار است، رژیم با کمک گرفتن از پس لرزەهای بعد از قیام، طرحی نو دراندازد و شما هم با آل ولایت بر روی مصالح مشترک خودتان سازش کنید و این میان تنها ملیتها و مذاهب ایران، خسر فی الدنیا و الاخره بشوند؟!
 
سکوت شما در مورد هلاکت قاسم سلیمانی و موشک پراکنی رژیم به اربیل و بغداد، با پیام کنونی تان بعد از آشکار شدن شلیک نیروی هوایی سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی و شهادت بسیاری از هموطنان و نخبەهای دانشگاهی کشورمان، کاملا در تناقض است.
در پیام اخیر خود نوشته اید: " این خطای انسانی نیست؛ جنایت علیه بشریت است؛ و رهبری که فرمان ‎آتش به اختیار می‌دهد، مسوول مستقیم آن. دیگر بس است. خامنه‌ای (رهبر قاتل) و‌ رژیمش باید بروند."
بطور واضح، باید متذکر شد که بازهم ابهامات در گفته های شما در مورد فرماندهان و نیروهای سرکوبگر سپاه پاسداران و نیروی انتطامی، با این پیام دو وجهی شما علیه خامنه ای و رژیمش برطرف نمی شوند. چون تعریف و توصیف مکرر شما از ارگانهای سرکوبگر و در برنامه های متعدد تلویزیونی، با خواست نابودی رهبر و رژیم مذهبی که همین نیروها جناحین و بالهای پرواز آنند، اصلا با موازین عقلی منطبق نیست و هیچ منطقی آنرا نمی پذیرد.
 
 
منبع: 
https://fa.iranfreedom.org/%D8%AF%D9%85%D9%88%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AA%D9%88%D9%84%D9%87-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1/
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: