بیانیه جمعی از معلمان ایران خطاب به آقای هاشم خواستار، معلم پیشکسوت

فردا دادگاه معلمی است که تنها خواسته اش آزادی و سرفرازی ایران ست.
هاشم خواستار در طول سال های مبارزه اش برای احقاق حقوق صنفی و مدنی، به کرّات اثبات کرده، که یکی از بهترین هاست و البته یکی از استوارترین و ثابت قدم ترین ها در این مسیر سخت

 

بیانیه جمعی از معلمان ایران
خطاب به آقای هاشم خواستار
معلم پیشکسوت

فردا شنبه مورخه : ۲۸ / ۱۰ / ۹۸
جلسه دادگاه آقای هاشم خواستار است. جلسه دادگاهی که طبق معمول همه معلم های زندانی ، نه بر پایه شرع و نه عرف و نه قانون استوار نخواهد بود. فردا دادگاه معلمی است که تنها خواسته اش آزادی و سرفرازی ایران ست.
هاشم خواستار در طول سالهای مبارزه اش برای احقاق حقوق صنفی و مدنی ، به کرّات اثبات کرده ،که یکی از بهترین هاست. و البته یکی از استوارترین و ثابت قدم ترین ها در این مسیر سخت.

گر چه فردا و در دادگاهی که برای این بازنشسته فرهنگی بر پا خواهد گردید، وکلای شریفی مثل جنابان آقاسی و مکّی نیز حضور دارند، اما تاکید جناب خواستار بر آنست که تسلیم احکام ناعادلانه ای مثل وثیقه نخواهند گردید. ایشان حتی مُصر بر اینست که به وکلای محترم اجازه دخالت نداده و کما فی السابق ، یک ذره از منافع جامعه معلمی و دانش آموزی ایران ، منحرف نخواهم گردید.

جناب آقای هاشم خواستار

شما یکی از مبارزین شایسته جامعه صنفی و مدنی ایران هستید. در طول سالیان مبارزه برای ایجاد عدالت و قانون، بکرات شایستگی خود را نشان داده اید. اینجانبان تعدادی از معلمان ایران ، از حضرتعالی تقاضای عاجزانه داریم که فردا در جلسه دادگاه که همه ایمان داریم که در آن برای شما عدالت رعایت نخواهد گردید، کار را به وکلای کاردان بسپارید و تسلیم وثیقه حتی به ارقام بالای میلیارد شوید. بیگمان وکلای شریف حضرتعالی تمام تلاششان را خواهند کرد تا شما آزادی را بدست آورید. لازم بذکر است که در شرایط ملتهب فعلی حاکم بر جامعه ایران، که بلا از زمین و زمان و آسمان دارد می بارد. حضور افرادی شایسته همچون حضرتعالی در کنار جامعه صنفی و مدنی ایران ، باعث دلگرمی آحاد جامعه خواهد بود.

اینجانبان همچنین به قاضیانی که فردا ، یکی از شریف ترین معلمان ایران را محاکمه خواهند کرد تاکید می کنیم که درگیر کردن فعالین صنفی و مدنی با موانعی مثل وثیقه ، آنهم وثیقه هایی خارج از عرف و قانون ، بجز ایجاد تنش و التهاب به جامعه صنفی و مدنی ، هیچ آثار مثبتی نخواهد داشت.

درخواست کنندگان :

۱_گروه فرهنگیان خراسان

۲_گروه چالش صنفی معلمان

۳_ گروه فرهنگیان مرکز

۴_گروه فرهنگیان شرق

۵_گروه ۱۲ اردیبهشت

۶_ گروه ۱۹ اسفند

۷_گروه حمایت از معلمان زندانی

۹۸.۱۰.۲۷

 

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/10908
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: