انتصاب مدیر بانکی نجومی بگیر به مدیر عاملی بانک رفاه کارگران!

اسماعیل لله‌گانی، مدیرعامل نجومی بگیر بانک صادرات که در زمان طیب‌نیا، وزیر وقت اقتصاد برکنار شده بود از سوی مدیرعامل تامین اجتماعی به سمت مدیرعاملی بانک رفاه منصوب شد. او کسی بود که برای مدیریت در بانک صادرات، ماهیانه ۶۵ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کرده است، همان موضوعی که به برکناری وی انجامید.

 

 اسماعیل لله‌گانی، مدیرعامل نجومی بگیر بانک صادرات که در زمان طیب‌نیا، وزیر وقت اقتصاد برکنار شده بود از سوی مدیرعامل تامین اجتماعی به سمت مدیرعاملی بانک رفاه منصوب شد.

همان زمان گفته شد که او برای مدیریت در بانک صادرات، ماهیانه ۶۵ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کرده است، موضوعی که به برکناری وی انجامید.
  
در این میان این سوال مطرح است که چطور یکی از مدیران نجومی بگیر بانکی در چنین شرایطی دوباره عهده دار چنین سمتی شده است. این اقدام دهن کجی به مطالبه افکار عمومی در مورد مبارزه با فساد بخصوص در میان مدیران بانکی و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی است.
پایان خبر
 
 
 
تکمیلی:

دو سه سال پیش، همان زمانی که امت منتظر اعلام نتایج برخورد دولت با مدیران نجومی بگیر بودند، لله گانی در پی رسوایی حقوق نجومی اش از مدیریت بانک صادرات کنار گذاشته شده ولی کمی بعد وی با حکمی جدید که اتفاقاً مورد تأیید بانک مرکزی هم بود، مدیر موسسه اعتباری توسعه شد
در همین کش و قوسها وقتی که صحبت از عزل لله گانی شده بود، وی در پاسخ گفته بود که چنانچه از سمتش عزل شود نزد بانک جهانی شکایت خواهد کرد

 
برخی از سوابق شغلی نامبرده:

رئیس هیات مدیره شرکت داده پردازی ایران وابسته به بانک رفاه کارگران

مدیر عامل و نائب رئیس هیات مدیره بانک صادرات ایران

مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران

رئیس هیات مدیره بانک رفاه کارگران

رئیس هیات مدیره گروه مالی بانک صادرات ایران

رئیس هیات مدیره شرکت تامین سرمایه سپهر

نایب رئیس هیات مدیره شرکت کارگزاری بانک رفاه

رئیس هیات مدیره شرکت ساختمانی رفاه

رئیس هیات مدیره شرکت فناوری اطلاعات بانک رفاه

رئیس هیات مدیره شرکت توسعه تجارت بانک رفاه

رئیس کمیته نقدینگی بانک

رئیس کمیته فناوری اطلاعات بانک

عضو کارگروه بانکداری اسلامی

 

 

Image result for ‫اسماعیل لله‌گانی بانک رفاه‬‎

 

 
منبع: 
کارگر آنلاین
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر تبریزی

عنوان مقاله: 
چاره کار عمومی سازی (سوسیالیسم) است.
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، اقتصاد ایران در سایه رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه بر پایه سرمایه داری از گونه دزدسالاری (Kleptocracy) است و چنین پدیده هائی پس از برنامه ایران بر باد ده خصوصی سازی به بار آمده اند.

با آن که حتی در اصل چهل و چهارم قانون اساسی رژیم دوزخی ولایت فقیه همه بانک ها باید عمومی باشند و درست شدن بانک خصوصی حتی خلاف قانون اساسی این رژیم است اما دزدسالاری نیاز به بانک خصوصی دارد.

در رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه چند زرسالار میلیاردر که میلیاردها پول دارند و روشن نیست این پول ها را از کجا دزدیده اند گرد هم می آیند و پول هایشان را روی هم می گذارند و یک بانک خصوصی درست می کنند، سپرده گذاران که بسیاری از آنها نیز مردم کوچه و خیابان هستند در این بانک حساب باز می کنند و دارائی این بانک چند برابر می شود.

سپس این بانک خصوصی به مردم وام می دهد و از آنها بهره .....