هری و همسرش از خاندان سلطنتی انگلیس کناره‌گیری کردند!

به نقل از خبرگزاریها، شاهزاده هری (نوه ملکه الیزابت بریتانیا) و همسرش مگان تصمیم گرفتند تا القاب سلطنتی خود را کنار گذاشته و از نقش خود به عنوان اعضای ارشد خاندان سلطنتی بریتانیا کناره‌گیری کنند. خاندان سلطنتی درباره آینده هری و مگان پس از این اقدام ناگهانی آنها تصمیم‌گیری خواهند کرد.

 

به نوشته پایگاه خبری شبکه «سی‌ان‌ان»، کاخ باکینگهام روز شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «شاهزاده هری و مگان دیگر اعضای فعال خاندان سلطنتی نبوده و کمک مالی را که اخیرا برای نوسازی اقامتگاه رسمی خود دریافت کرده بودند، پس خواهند داد.»

بر اساس گزارش‌ها این کمک مالی معادل ۲.۴ میلیون پوند (۳ میلیون دلار) بوده که در واقع پول مالیات‌دهندگان انگلیسی به شمار می‌آمد.

خاندان سلطنتی درباره آینده هری و مگان پس از این اقدام ناگهانی آنها تصمیم‌گیری خواهند کرد.

شاهزاده هری و مگان طی ماه‌های اخیر اغلب اوقات خود را بین اقامت در انگلیس و آمریکای شمالی تقسیم کرده و از لحاظ مالی مستقل بودند.

پایان خبر

 

 

مکمل:

مگان مارکل با نام کامل “ریچل مگان مارکل” متولد ۴ ام آگوست سال ۱۹۸۱، برابر با ۱۳ مرداد ۱۳۶۰ در لس آنجلس کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا، مدل و بازیگر سابق آمریکایی است که پس از ازدواج با پرنس هری،شاهزاده انگلیسی، به دوشس ساسکس معروف شد دلیل آن لقب این بود که پرنس هری که ششمین فرد در نوبت رسیدن به تخت پادشاهی بریتانیاست از طرف ملکه ملقب به عنوان دوک ساسکس شد و به این ترتیب مگان مارکل که اولین عضو آمریکایی آفریقایی خاندان سلطنتی است که لقب دوشس ساسکس را دریافت کرده است.

ازدواج اول مگان با همسر اولش بر اساس آشنایی آنها در سال ۲۰۰۴ بود.همسر سابق مگان مارکل “تروور انگلسون” بود که صاحب یک شرکت فیلم سازی است.مگان مارکل و همسرش در سال ۲۰۱۱ ازدواج کردند ولی نهایتا در سال ۲۰۱۳ از یکدیگر طلاق گرفتند.

در ادامه، مگان مارکل و شاهزاده پرنس هری از ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ با هم دوست بودند و قرار می‌گذاشتند تا اینکه اوایل ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ بدون اعلام عمومی نامزد کردند. نامزدی مگان مارکل و پرنس هری در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۷ به‌ صورت رسمی از طریق دربار پادشاهی بریتانیا اعلام شد و ازدواج این زوج در ۱۹ ماه می ۲۰۱۸ در کلیسای سنت جرج انجام گرفت. همان زمان مارکل اعلام کرده بود که پس از عروسی قصد دارد از بازیگری کناره‌ گیری کند. لازم به ذکر است که مگان چند سال از نظر سنی بزرگتر از نوه ملکه بریتانیاست 

طبق اعلام قبلی کاخ  باکینگهام، پرنس هری قرار بود که چند سفر کاری به نقاط  مختلف جهان داشته باشد اما او در ماه آوریل  ۲۰۱۹ میلادی  در  کاخ و نزد مگان بود تا شایعه زایمان مخفیانه مگان مارکل ، بیش از پیش تقویت شود و سپس در اردیبهشت سال جاری شمسی، خبر زایمان او منتشر گردید

با انتشار خبر جدایی این زوج از خانواده سلطنتی، برخی از رسانه‌های زرد بریتانیا این زوج را به سرمنشاء جنگ داخلی در کاخ باکینگهام متهم کردند. به گزارش "بی‌بی‌سی" فضای کاخ از چنین تصمیمی "ناامید" و تا حدی "آسیب‌دیده" توصیف شد. روزنامه‌های روز پنجشنبه بریتانیا نیز  از "شکاف" بین اعضای خانواده سلطنتی و "دلخوری" ملکه نوشتند. 

برخی از رسانه‌ها این تصمیم را با تصمیم پادشاه ادوارد هشتم مقایسه کردند. ادوارد هشتم در سال 1936 به دلیل ازدواج با یک زن مطلقه آمریکایی از پادشاهی بریتانیا کناره‌گیری کرد.

این تصمیم پس از یک سال آشفتگی در روابط آنها با خانواده سلطنتی  و بزرگتر شدن شکاف هری و برادرش ویلیام گرفته شد. هری در مصاحبه چند ماه قبل خود این موضوع را تائید کرده بود.

آنها همچینین در ماه‌های گذشته در اقدامی غیر مرسوم، از چندین رسانه به دلیل ورود در حریم شخصی خود شکایت قانونی کردند.

 

https://bit.ly/2R8ySRf

https://vom.ir/sarasari/posts/92919

 

ملکه

 

منبع: 
رسانه های داخلی
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: