آمریکا برای ماندن در عراق سعی دارد داعش را دوباره در این کشور فعال کند

تلاش برای احیای داعش با نامی جدید
واشنگتن به دنبال انتقال شماری از سرکرده‌های داعش که در پایگاه‌های خود به ویژه در «التنف» و «الحسکه» آموزش داده، به عراق است. آمریکا به منظور در هم شکستن تصمیم پارلمان عراق مبنی بر اخراج نظامیان خارجی از کشور، پس از انتقال شماری از ایادی تروریستی‌اش به عراق و انجام عملیات‌های تروریستی، در شورای امنیت تحرکاتی را آغاز می‌کند و این تصور را القاء می‌کند که عراق همچنان تهدید نخست برای جهان به شمار می‌رود و ضرورت دارد که نیروهای ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با این تروریسم، همچنان در عراق باقی بمانند

آمریکا برای ماندن در عراق سعی دارد داعش را دوباره در این کشور فعال کند

«کریم الخیکانی» کارشناس امنیتی عراق درباره تحرکات واشنگتن و تلاش در شورای امنیت سازمان ملل برای تحمیل ابقای نیروهای آمریکایی در عراق هشدار داد.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» توضیح داد: واشنگتن به دنبال انتقال شماری از سرکرده‌های داعش که در پایگاه‌های خود به ویژه در «التنف» و «الحسکه» آموزش داده، به عراق است. آمریکا به منظور در هم شکستن تصمیم پارلمان عراق مبنی بر اخراج نظامیان خارجی از کشور، پس از انتقال شماری از ایادی تروریستی‌اش به عراق و انجام عملیات‌های تروریستی، در شورای امنیت تحرکاتی را آغاز می‌کند و این تصور را القاء می‌کند که عراق همچنان تهدید نخست برای جهان به شمار می‌رود و ضرورت دارد که نیروهای ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با این تروریسم، همچنان در عراق باقی بمانند.

الخیکانی گفت: نیروهای امنیتی در قبال این اقدامات و طرح‌های واشنگتن، باید در مناطق مختلف بیش از پیش مستقر شوند و دولت عراق نیز هرچه سریعتر، سامانه‌های پدافندی را خریداری و نیروهای امنیتی را به خوبی مجهز کند. همچنین با روسیه یا چین، توافقنامه‌های برای خرید بالن‌های شناسایی و دوربین‌های حرارتی دوربرد امضاء شود تا تحرکات تروریست‌ها در نوار مرزی مشترک با روسیه زیر نظر گرفته شود.

امروز «قُصَی الانباری» مدیر اداره سازمان «بدر» در استان «الانبار» نیز ، از عملیات جدید هلی‌برن آمریکا در این استان و انتقال شماری از سرکرده‌های داعش از سوریه به «وادی حوران» و صحرای غربی این استان، پس از پاکسازی آن به دست الحشد الشعبی عراق، و تلاش برای احیای داعش با نامی جدید خبر داد.

 
منبع: 
majaleh hafteh
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش عزیز، لنین بخاطر عدم توانائی رقابت با آمریکا و بر پایه دیدگاههای حسادت پانروسیستی کلمه امپریالیسم را اختراع کرد، و برای بدبین کردن جهانیان به آمریکا این کلمه را همانند آدامس انداخت دهان تمام روشنفکران و دیگر اقشار و حتی خمینی با اقتباس از لنین این کلمه را بصورت استکبار جهانی بلغور کرد، و با شعار هرچه فریاد دارید بر سر استکبار جهانی بکشید باعث این شد که جامعه کنونی همانند شوروی سابق در گرداب نابسامانی، آخرین نفسهایش را می کشد، در حالیکه روشنفکران به اصطلاح چپ و مذهبی بدون استفاده از برنامه های آندروید و ویندوز آمریکا ساخته، نمی توانند حتی صفر مطلق باشند، ولی با این همه دست از لجاجت برنمی دارند، در حالیکه امروز دانشجویان در داخل به هیچ وجه حاظر نیستند دیگر از روی پرچم آمریک عبور کنند، ولی اینها هر طور شده، باید یک دشمن فرضی بسازند و با خالی کردن زهرشان به آن مقصر فرضی آرام بگیرند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نویسنده این مطلب بنظر می رسد که آمریکا ستیز و برای خودش خبر جعل می کند ، دشمن شماره یک آمریکا داعش است، تحلیل بالا برعکس داعش را" تولید"آمریکا می پندارد ، این یک "تفکر "ی است که از گفتمان ضد آمریکایی و از تتوری توطئه سر چشمه می گیرد