جایزه سه میلیون دلاری برای سر ِ ترامپ!

احمد حمزه نماینده کهنوج و عضو هیأت رئیسه کمیسیون صحت در مجلس گفته است به نیابت از مردم کرمان برای هر کس که ترامپ را به قتل برساند سه میلیون دلار جایزه نقدی می‌دهیم. وی افزود: همه کرمانی‌ها سرباز حاج قاسم هستند و اگر همه ما شهید شویم هیچ ابایی نداریم

 

خبرگزاری فرانسه به نقل از خبرگزاری نیمه دولتی ایسنا نقل کرده که احمد حمزه، عضو هیأت رئیسه کمیسیون صحت مجلس نمایندگان ایران این پیشنهاد را به نمایندگی از مردم کرمان مطرح کرده است. کرمان زادگاه و همچنین محل دفن قاسم سلیمانی، فرمانده کشته شده قدس سپاه پاسداران ایران است.

این عضو پارلمان ایران که از مردم کهنوج، یکی از ولسوالی های ولایت کرمان نمایندگی می‌کند، گفته است: «به نیابت از مردم کرمان به هر کسی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده را بکشد سه میلیون دالر جایزه نقدی می‌دهیم.»

به نقل از ایسنا، او که در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) در مجلس شورای اسلامی صحبت می‌کرد، اظهار داشت: «... همه کرمانی‌ها سرباز حاج قاسم هستند و اگر همه ما شهید شویم هیچ ابایی نداریم.» اما او مشخصاَ نگفته که این پول از سوی چه کسی پرداخت خواهد شد.

قاسم سلیمانی فرمانده شاخه قدس سپاه پاسداران ایران به تاریخ سوم ماه جنوری سال روان در حمله هوایی نیروهای امریکا در نزدیکی میدان هوایی بغداد پایتخت عراق کشته شد. دونالد ترامپ اعلام کرد این حمله به دستور او صورت گرفته است.

واشنگتن از قاسم سلیمانی به عنوان "قاتل" شمار زیادی از سربازان امریکایی یاد کرده است. تاهنوز مقام‌های امریکایی در مورد این اظهارات نماینده پارلمان ایران چیزی نگفته اند.

ایران در واکنش به قتل سلیمانی دو پایگاه نیروهای امریکایی را در عراق هدف شلیک موشک قرار داد، اما مقام‌های امریکایی گفتند که در این حملات کسی کشته نشده است.

 

Iran Ahmad Hamzeh, iranischer Parlamentsabgeordnete aus Kahnuj (Icana)

 

منبع: 
دویچه وله
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: