وزیر بهداشت تکلیف شیرهای آلوده را مشخص کرد

سعید نمکی وزیر بهداشت در خصوص حواشی پیش‌آمده مبنی بر ادعای وجود سم آفلاتوکسین در شیر و لبنیات در کشور گفت: موضوع شیرهای آلوده نیز مانند کیک‌های آلوده به قرص در راستای زمین زدن صنعت مواد غذایی کشور در شرایطی که در جنگ اقتصادی قرار داریم اتفاق افتاده است.

 

 

به گزارش سلام نو، دکتر سعید نمکی در حاشیه سفر خود به استان کاشان در جمع خبرنگاران، درخصوص حواشی پیش‌آمده مبنی بر ادعای وجود سم آفلاتوکسین در شیر و لبنیات در کشور گفت: موضوع شیرهای آلوده نیز مانند کیک‌های آلوده به قرص در راستای زمین زدن صنعت مواد غذایی کشور در شرایطی که در جنگ اقتصادی قرار داریم اتفاق افتاده است.

وی با انتقاد از عملکرد صداوسیما در ساخت و ترویج این شایعه، اظهار کرد: شخصی کج فهم با مطرح کردن حرفی بی‌ربط در صداوسیما باعث شد تا همکاران ما در وزارت بهداشت تلاش زیادی برای پیگیری این موضوع و اطلاع‌رسانی صحیح به مردم داشته باشند. مردم باید بدانند سم آفلاتوکسین موجود در شیر و لبنیات بسیار کمتر از حد مجازی است که برای آن تعریف شده و به همین ترتیب با مصرف شیر هیچ ضرری به بدن وارد نمی‌شود.

وزیر بهداشت افزود: برای این که نشان دهیم شیرهای تولیدی در کارخانه‌جات معتبر ما هیچگونه مشکلی ندارند شخصا در جلسه هیئت دولت همراه سایر وزیران یک لیوان شیر نوشیدم تا این اطمینان خاطر را به مردم بدهم که با خیال راحت شیر مصرف کنند.

وی در خاتمه عرصه تولید شیر و لبنیات در کشور را بسیار قوی دانست و تصریح کرد: در عرصه تولید شیر و لبنیات نه تنها در منطقه خودمان از پیش‌تازان هستیم و صادرات شیر انجام می‌دهیم؛ بلکه بسیاری از کشور های اروپایی نیز خواستار شیر و لبنیات کارخانه‌های ایرانی هستند.

https://bit.ly/36idJZe

پایان خبر

 

 

 

تکمیلی:

مشخص نیست با وجود داستانهای مشابه در موارد متعدد ماضی که ابتدا کل ماجراها تکذیب و کمی بعد تایید شد آیا میتوان به گفته های مسئولین جمهوری اسلامی اعتماد کرد یا خیر؟ به هر روی در آینده نه چندان دور حقیقت بر حقیقت خواهان هویدا خواهد شد

 

 

واکنش وزیر بهداشت به موضوع شیرهای آلوده

 

 

 

منبع: 
سلام نو
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تبریزی عزیز اگر نام این آخوند واپسکرا و عقب مانده تهرانی یا کرمانی و یا یزدی یا کاشانی و رفسنجانی بود، شما هرگز گوچکترین اشاره ائی به آن نمی کردید، شما بر خلاف نام انتخابیتان آلرژی عجیبی به تبریز دارید و در این دنیای انترناسیولیستی شما بجز تحقیر ملت ترک تبریز و آزربایجان چیز دیگری مفهوم ندارید تمام هم و غم شما متمرکز شده به روی تبریز و ملت ترک و آزربایجان، بعضا خجالت کشیدن هم بد نیست، من نمی دانم تبریزیها چه هیمه تری بشما فروختند که شما این همه نفرت پایان ناپذیر نسبت به ملت ترک و تبریزیها دارید ، فکر نمی کنید که دارید خیلی شورش را در می آورید، احتمالا شما جزو آن داشناکهائی هستید که از دوران شیر خوارگی به گوشتان خواندند که ترک دشمن درجه یک شماست و با کشتن آنها عالیترین پاداشها را از دست روح القدس خواهید گرفت، و یا در فرهنگ شلوار گشاد مالیخولیائی کردستان بزرگ پ ک ک و پژاک رشد کرده اید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزی این آخوند هم مثل شما خود را تبریزی معرفی می کند، مثل اینکه شماهائی که با نام تبریزی قصد تخریب حیثیت و هویت ملت ترک آزربایجان را دارید، مشکلی با زبان ترکی دارید، بهتر نیست بجای این نفرت پراکنی بر علیه تبریزیها خودتان را با فارسی سر سره نویسی مشغول کنید و اگر هم می خواهید نفرتتان را نسبت به ملت ترک تخلیه کنید، بهتر است در یوتوب کلمه ×× یه ترکه بود ×× را سرچ کنید، میلیاردها جوک تحقیر آمیز را می توانید گوش کنید تا آتش نژادپرستی در روح و جسمتان کمی آرام بگیرد.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کتاب سوزان عباس تبریزیان: معاون وزارت بهداشت از سکوت مراجع دینی و قضائی انتقاد کرد

https://www.radiozamaneh.com/485972