اژدهای زرد، ترکیب ضد کرونا را کشف کرد!

مقامات چین امروز یکشنبه اعلام کردند داروی ضد ویروس کرونا که اخیرا در این کشور و برخی دیگر از نقاط جهان اشاعه یافته و باعث مرگ چندین نفر شده است را کشف کرده اند. وزیر بهداشت چین با اشاره به اینکه این دارو در حال حاضر مراحل نهائی آزمایش را طی می کند گفت: تا ساعاتی دیگر داروی ضد ویروس کرونا به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار می گیرد.

 

به گزارش رکنا،مقامات چین امروز یکشنبه اعلام کردند داروی ضد ویروس کرونا که اخیرا در این کشور و برخی دیگر از نقاط جهان اشاعه یافته و باعث مرگ چندین نفر شده است را کشف کرده اند. 

وزیر بهداشت چین با اشاره به اینکه این دارو در حال حاضر مراحل نهائی آزمایش را طی می کند گفت: تا ساعاتی دیگر داروی ضد ویروس کرونا به صورت رایگان در اختیار بیماران قرار می گیرد.

براساس گزارش های پزشکی تاکنون هزار و ۹۷۵ نفر در چین به ویروس کرونا مبتلا شده اند و ۵۶ تن جان خود را از دست داده اند. همچنین بیش از ۲ هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس آلوده شده اند.

https://bit.ly/37AtfRO

پایان خبر

 

 

مکمل:

براساس بیانیه کمیسیون بهداشت شهر پکن، سه بیمارستان برای درمان موارد تائید شده با کرونا ویروس با داروی ایدز اقدام کرده اند. دو داروی مدنظر داروهای ضد ویروسی هستند که توانایی اتصال به ویروس HIV و مسدود کردن آن برای آلوده کردن سلول‌های سالم را دارند. تحقیقات جدید بر روی ۴۱ بیمار مبتلا به کرونا ویروس روز جمعه در مجله پزشکی لانست منتشر شده است، حاکی از فواید ۲ داروی ایدز در درمان سارس در سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ در چین است، موارد ابتلا به ویروس کرونا علاوه بر داخل چین، ۲۳ نفر نیز در خارج از کشور چین هستند، تاکنون ویروس کرونا ۵۶ قربانی گرفته است و ۴۹ نفر دیگر در بیمارستان بستری هستند که یکی از آن‌ها در وضعیت بحرانی قرار دارد. کارشناسان بهداشت اظهار کرده اند که ویروس پتانسیل جهش را دارد و ۳۰ شهر و استان در چین شرایط اضطرار اعلام کرده اند. البته داروی استفاده شده ممکن است بدلیل جهش های ویروس قطعی نباشد اما قطعا کنترل کننده تر خواهد بود. لازم به یادآوریست که مراکز تحقیقات چین از بهترین مراکز تحقیق جهان محسوب میشوند

 

 

Image result for ‫چین داروی کرونا را کشف کرد‬‎

 

 

 

منبع: 
رکنا
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: